Baschet Club paraseste Cupa Balcanica

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 07.03.2012 15:46 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

"Leii din Banat" au învins liderul la zi din Muntenegru, KK Mornar Bar, cu 88-73, după un meci pe care l-au dominat de la început până la sfârşit.Alb-violeţii părăsesc însă competiţia, în urma jocului rezultatelor, dar au lăsat o impresie foarte frumoasă în chiar primul an de participare în Liga Balcanică, o competiţie din ce în ce mai puternică şi apreciată, informează DJTS Timiş.
Jocul din Sala Constantin Jude nu a avut practic istoric, gruparea bănăţeană desprinzându-se încă din primul sfert la 7 puncte diferenţă. S-au făcut 15 la pauza mare, iar ecartul a rămas până la final.
Sime Spralja a marcat 17 puncte, fiind coşgheterul partidei la fel ca Zlatko Jovanovic, în timp ce Dominique Archie a contribuit cu 16 puncte.