BRD Timisoara Challenger - Rezultatele zilei, programul zilei de 5 iulie

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 04.07.2013 20:39 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Confruntare 100% romaneasca in sferturile de finala

Victor Crivoi s-a impus in doua seturi in fata jucatorului din calificari, Michael Linzer, scor 63 64.

Favoritul 1, Adrian Ungur, a castigat si el meciul disputat cu italianul Lorenzo Giustino.
Dupa un prim set cedat in tie-break, la 6-7, Ungur a revenit puternic in meci si a castigat setul secund cu 6-0.
In setul decisiv, romanul s-a impus lejer, castigand partida cu scor final 67 60 62.
Sferturile de finala BRD Timisoara Challenger ii vor aduce fata in fata pe Crivoi si Ungur, meciul fiind programat vineri, nu inainte de ora 16:00.
Din pacate, Marius Copil s-a oprit in turul secund BRD Timisoara Challenger.
Romanul nu s-a impus in fata italianului Simone Vagnozzi, fiind invins la scorul de 76 63.

Dublu – Sferturi de finala

[2] J Eysseric (FRA) / N Renavand (FRA) d [WC] D Mirtea (ROU) / W Odesnik (USA) walkover
R Albot (MDA) / V Crivoi (ROU) d [3] V Mirzadeh (USA) / D Zivkovic (USA) 75 46 10-3
[4] N Ciric (SRB) / B Pashanski (SRB) d L Giustino (ITA) / M Linzer (AUT) 63 75
I Vucic (SRB) / M Zekic (SRB) d M Jaziri (TUN) / G Melzer (AUT) 61 62

PROGRAMUL ZILEI - VINERI, 5 IULIE 2013

TEREN CENTRAL start 11:00 am

[Q] M Zekic (SRB) vs J Eysseric (FRA)
[6] P Carreno Busta (ESP) vs [4] R Ramirez Hidalgo (ESP)

Nu inainte de 4:00 PM
[1] A Ungur (ROU) vs V Crivoi (ROU)
[3] A Haider-Maurer (AUT) vs S Vagnozzi (ITA)

TEREN 3 start 2:00 PM

Nu inainte de 2:00 PM
I Vucic (SRB) / M Zekic (SRB) vs [4] N Ciric (SRB) / B Pashanski (SRB) – Pauza regulamentara intre meciuri

Nu inainte de 5:00 PM
R Albot (MDA) / V Crivoi (ROU) vs [2] J Eysseric (FRA) / N Renavand (FRA) - Pauza regulamentara intre meciuri