Campionii Motociclismului din Romania – 2015

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 15.12.2015 15:39 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Gala Campionilor Federatiei Romane de Motociclism 2015 va avea loc sambata, 19 decembrie 2015, incepand cu ora 13, in Sala Amfiteatru a Centrului National de Conferinte al Institutului National de Statistica, situat pe bulevardul Libertatii, nr. 16, sec. 5, Bucuresti.

Campionii Federaţiei Romane de Motociclism – 2015

Lista premiilor speciale

FEDERAŢIA ROMÂNA DE MOTOCICLISM ___SPORTIVUL ANULUI 2015
Sorin TRAISTARU
(Arici Supermoto Arad)
VITEZA ŞI SUPERMOTO ___SPORTIVII ANULUI
Zoltan ORDOG Robert (Dementor Racing Codlea)
Andrei MUREŞAN (VIK Power Arad)
Vlad NEAGA (CS Dumbraviţa)
Ionel PASCOTA (Pascota I.I. Timişoara)
TOT-TEREN ____SPORTIVII ANULUI
Emanuel GYENES (Vectra Zarneşti)
Andrei Nicuşor BOŢOACA (CSU Ştiinţa Bucureşti)
Robert SZAKACS (Master Bike Cluj)
MOTOCROS ___SPORTIVII ANULUI
Marius POPOVICI (Sibiu Racing Team)
DIRT-TRACK _____SPORTIVII ANULUI
Adrian GHEORGHE (CSTA Gica Voiculescu Bucureşti)

Lista podiumurilor celor mai buni sportivi şi a celor mai bune echipe de motoclub, in competiţiile oficiale naţionale 2015, pe ramuri, in ordinea III, II, I

DISCIPLINA VITEZA
VITEZA PE CIRCUIT
Clasa JUNIORI I
LOC III - JOZSEF HAVADTOI – CSIKI ENDURO & MX HARGHITA
LOC II - RAZVAN STANESCU – STEAUA GT Bucureşti
LOC I - DENIS POP – STEAUA GT Bucureşti - CAMPION NAŢIONAL
Clasa 85 CMC
LOC III - HUNOR LUKACS – LUPO RACING TIMIŞOARA
LOC II - DAVID CATANA – STEAUA GT Bucureşti
LOC I - MATE RAZVAN – STEAUA GT Bucureşti  - CAMPION NAŢIONAL
Clasa 125 SP
LOC III - DAVID CATANA – STEAUA GT Bucureşti
LOC II - DENIS POP – STEAUA GT Bucureşti
LOC I - MATEŞ RAZVAN – STEAUA GT Bucureşti - CAMPION NAŢIONAL
Clasa MOTO 3 (Cupa FRM)
LOC I - IONUŢ CORNEA – LAS VEGAS RACING TEAM ARAD
Clasa OLDTIMER (Cupa FRM)
LOC III - CRISTIAN SARAC – ARICI SUPERMOTO ARAD
LOC II - SORIN ALAMOREAN – PASCOTA IOAN ILIE TIMIŞOARA
LOC I - ADRIAN OVIDIU RUSU – LUPO RACING TIMIŞOARA
Clasa 600 DEBUTANŢI (Cupa FRM)
LOC III - CRISTIAN ANGELONI – ADRENALINE Bucureşti
LOC II - MIHNEA OPARTAN – AMCKART Bucureşti
LOC I - ADRIAN PETROVICI – TAIFUN RACING TIMIŞOARA
Clasa 1000 DEBUTANŢI (Cupa FRM)
LOC III - ADRIAN ANDRONACHE – PASCOTA IOAN ILIE TIMIŞOARA
LOC II - MIHAI IULIU – TAIFUN RACING TIMIŞOARA
LOC I - DANIEL ONORIU – TAIFUN RACING TIMIŞOARA
Clasa 600 SUPERSPORT
LOC III - ADRIAN CIUJDEA – STEAUA GT Bucureşti
LOC II - EMIL DRAGHICI – AMCKART Bucureşti
LOC I - IONEL PASCOTA – PASCOTA IOAN ILIE TIMIŞOARA CAMPION NAŢIONAL
Clasa 1000 SUPERBIKE (Cupa “SABIN ZABARCENCU”)
LOC III - BOGDAN VRAJITORU – CSM Bucureşti
LOC II - CATALIN CAZACU – TAIFUN RACING TIMIŞOARA
LOC I - ROBERT ANDREI MUREAN – VIK POWER ARAD - CAMPION NAŢIONAL
VITEZA PE MOTODROM
Clasa JUNIORI II
LOC III - ANDREI FILIMON – LAS VEGAS RACING TEAM ARAD
LOC II - OLIVER SZASZ – STEAUA GT Bucureşti
LOC I - RAZVAN STANESCU – STEAUA GT Bucureşti  - CAMPION NAŢIONAL
Clasa JUNIORI III
LOC III - MILAN BARTHA – STEAUA GT Bucureşti
LOC II - ALEXANDRU SZABO-NEAMŢU – STEAUA GT Bucureşti
LOC I - PASCOTA PATRICK – PASCOTA IOAN ILIE TIMIŞOARA - CAMPION NAŢIONAL
Clasa SCUTERE
LOC III - GEORGE NEDEA – PROBIKE Bucureşti
LOC II - CRISTIAN SANDULESCU – PROBIKE Bucureşti
LOC I - CIURESCU LAURENŢIU – C&C MOTOR LUGOJ - CAMPION NAŢIONAL
CUPA ROMÂNIEI LA VITEZA – LOC 1 – STEAUA GT Bucureşti  (823 PUNCTE)
SUPERMOTO
Clasa 65 CMC
LOC III - BABESCU DANIEL – TAIFUN RACING TIMIŞOARA
LOC II - KOPPANY EROSS – STEAUA GT Bucureşti
LOC I - ORDOG ZOLTAN – DEMENTOR RACING CODLEA - CAMPION NAŢIONAL
Clasa 85 CMC
LOC III - OLIVER SZASZ – STEAUA GT Bucureşti
LOC II - RAZVAN STANESCU – STEAUA GT Bucureşti
LOC I - TEFANIA BANCILA – STEAUA GT Bucureşti  - CAMPION NAŢIONAL
Clasa HOBBY (Cupa FRM)
LOC III - IOAN LUCA – ARICI SUPERMOTO ARAD
LOC II - CSABA MATHE – STEAUA GT Bucureşti
LOC I - GERGELY ATTILA – ARICI SUPERMOTO ARAD
Clasa S OPEN
LOC III - LUCIAN POPOVICIU – LUPO RACING TIMIŞOARA
LOC II - SORIN TRAISTARU – ARICI SUPERMOTO ARAD
LOC I - NEAGA VLAD – CS DUMBRAVIŢA - CAMPION NAŢIONAL
DISCIPLINA MOTOCROS
Clasa 50 CMC AUTOMATE
LOC III - DARIUS NICULESCU – MOTO BIKE SHOP TIMIŞOARA
LOC II - PASCOTA IONEL PATRICK – PASCOTA IOAN ILIE TIMIŞOARA
LOC I - IOAN CHIUJDEA – JITSU Zarneşti - CAMPION NAŢIONAL
Clasa 65 CMC
LOC III - MARINESCU CRISTIAN – VECTRA Zarneşti
LOC II - KOPPANY EROSS – STEAUA GT Bucureşti
LOC I - COJANU AIDA – VECTRA ZARNETI - CAMPION NAŢIONAL
Clasa 85 CMC
LOC III – OLIVER SZASZ – STEAUA GT Bucureşti
LOC II - ŞTEFANIA BANCILA – STEAUA GT Bucureşti
LOC I - STAN IASMINA – CSM Bucureşti  - CAMPION NAŢIONAL
Clasa VETERANI
LOC III - ALEXANDRU ENCEANU – SMART BRAŞOV
LOC II - GIAMPIERO BORGHETTI – MOTO EXTREM LUGOJ
LOC I - GAGYI PETER – CSM Bucureşti - CAMPION NAŢIONAL
Clasa QUAD (Cupa FRM)
LOC I - TUDOR ALEXANDRU – DEMENTOR RACING CODLEA
Clasa AMATORI (Cupa FRM)
LOC III - GERCZUJ NANDOR – CSIKI ENDURO & MX HARGHITA
LOC II - VLAD ROŞU – MOTO EXTREM LUGOJ
LOC I - BOGDAN BENGA – JITSU Zarneşti
Clasa MX2 JUNIORI
LOC III - DENIS POP – STEAUA GT Bucureşti
LOC II - IOSIF PETRU – VECTRA Zarneşti
LOC I - GRADINARU ALEXANDRU – CSM Bucureşti - CAMPION NAŢIONAL
Clasa MX2
LOC III – CATALIN KANTOR – JITSU Zarneşti
LOC II - FILIP ANDREI – JITSU Zarneşti
LOC I – ISTVAN BALAZS – STEAUA GT Bucureşti - CAMPION NAŢIONAL
Clasa MX1
LOC III - CIPRIAN PANA – DEMENTOR RACING CODLEA
LOC II - SEBASTIAN STRECHIOIU – LIDO CÂMPINA
LOC I - STOICHESCU MIHAI – MOTO EXTREM LUGOJ - CAMPION NAŢIONAL
CAMPIONATUL NAŢIONAL PE ECHIPE MOTOCROS
LOC III - VECTRA ZARNETI (222 PUNCTE)– AIDA COJANU, CRISTIAN MARINESCU, PETRU IOSIF, IONU COJANU, ALEXANDRU BANU, GABRIEL POMANA
LOC II – JITSU ZARNETI (266 PUNCTE) – IOAN CHIUJDEA, HORIA STREJUŢ, ANDREI FILIP, BOGDAN BENGA, CATALIN SILAGHI
LOC I - STEAUA GT Bucureşti (271 PUNCTE) – THEODOR PRIDON, KOPPANY EROSS, ISTVAN BALAZS, RADU PRIDON, DANIEL NAGY - CAMPIONI NAŢIONALI
CUPA ROMÂNIEI LA MOTOCROS – LOC 1 – STEAUA GT Bucureşti (1456 PUNCTE)
DISCIPLINA TOT-TEREN
ENDURO
INTERNATIONAL SIX DAYS ENDURO (ISDE 2015 – KOSICE, SLOVACIA)
ROMÂNIA – LOCUL 17 IN TROFEUL NAŢIUNILOR
TEFAN MUNTEAN (CSU ŞTIINŢA Bucureşti) – PARTICIPARE
IONU TOCITU (VECTRA Zarneşti) – MEDALIE DE BRONZ
MARTON SZILVESZTER (VECTRA Zarneşti) – MEDALIE DE BRONZ
ALEXANDRU GÂRBACEA (VECTRA Zarneşti) – MEDALIE DE BRONZ
BOOACA ANDREI NICUŞOR (CSU ŞTIINŢA Bucureşti) – MEDALIE DE ARGINT
EMANUEL GYENES (VECTRA Zarneşti) – MEDALIE DE ARGINT
Clasa ATV HOBBY (Cupa FRM)
LOC III - ZOLTAN SZEKERES – LION RACING TEAM ARAD
LOC II - NICA IOAN IUGA – AMC BOGDAN SIBIU
LOC I - VILMOS ZSOLT SZEJKE – LION RACING TEAM ARAD
Clasa ATV EXPERŢI (Cupa FRM)
LOC III - ADRIAN SIMA – LION RACING TEAM ARAD
LOC II - VLAD COZMA – LION RACING TEAM ARAD
LOC I - DANUŢ NICOLAE CONDRE – LION RACING TEAM ARAD
Clasa QUAD HOBBY (Cupa FRM)
LOC III - PAUL ANDREI TOADER – LION RACING TEAM ARAD
LOC II - MARIUS SITOV – LION RACING TEAM ARAD
LOC I - IULIAN CRINU – LION RACING TEAM ARAD
Clasa QUAD PRO
LOC III - IOAN NAGL – LION RACING TEAM ARAD
LOC II - SEBASTIAN BODEA – LION RACING TEAM ARAD
LOC I - RAZVAN MOCUŢA – LION RACING TEAM ARAD - CAMPION NAŢIONAL
Clasa C (Cupa FRM)
LOC III - LAURENŢIU CLAUDIU BARBU – AMCKART Bucureşti
LOC II - KOVACS BALAZS – BASTYA LAZAREA
LOC I - CRISTIAN ARDELEAN – VECTRA Zarneşti
Clasa B (Cupa FRM)
LOC III - GEORGE LERIC – LION RACING TEAM ARAD
LOC II - VARTOLOMEI STROIŞTEANU – MASTER BIKE CLUJ
LOC I - DANIEL NICOLAE – ADVENTURE RIDE Bucureşti
Clasa JUNIORI (Cupa FRM)
LOC III - COSTIN VIOREL RADU – MASTER BIKE CLUJ
LOC II - JOANAN NAGEL – LION RACING TEAM ARAD
LOC I - SZAKACS ROBERT – MASTER BIKE CLUJ
Clasa VETERANI
LOC III - RUBEN NAGEL – LION RACING TEAM ARAD
LOC II - PATRICK BOISSY – SMART BRAŞOV
LOC I - DOMOKOS CSABA – BASTYA LAZAREA - CAMPION NAŢIONAL
Clasa VETERANI OPEN
LOC III - GRZEGORZ SIUDYLA – ADVENTURE RIDE Bucureşti
LOC II - PATRICK BOISSY – SMART BRAŞOV
LOC I - DOMOKOS CSABA – BASTYA LAZAREA
Clasa A
LOC III - MARTON SZILVESZTER – VECTRA ZARNETI
LOC II - ANDREI BOOACA – CSU TIINA Bucureşti
LOC I - GYENES EMANUEL – VECTRA ZARNETI - CAMPION NAŢIONAL
CUPA FEDERAŢIEI ROMÂNE DE MOTOCICLISM PE ECHIPE ENDURO CLASA C
LOC I - AMCKART BUCURETI – ALEXANDRU DUMITRESCU, LAURENIU CLAUDIU BARBU, CRISTIAN MARUNELU
CAMPIONATUL NAŢIONAL PE ECHIPE ENDURO CLASA A
LOC III – VECTRA ZARNETI – EMANUEL GYENES, ALEXANDRU GÂRBACEA, MARTON SZILVESZTER
LOC II – CSU TIINŢA BUCURETI – ANDREI NICUOR BOOACA, ALEXANDRU BALEANU, TEFAN MUNTEAN
LOC I – MASTER BIKE CLUJ – ROBERT SZAKACS, VIOREL RADU COSTIN
CUPA ROMÂNIEI LA ENDURO – LOC 1 – LION RACING TEAM ARAD (1823 PUNCTE)
HARD-ENDURO
Clasa A
LOC III - VARGA ZSOLT JR. – FM RACING ALBA IULIA
LOC II - ROBERT SZAKACS – MASTER BIKE CLUJ
LOC I - JOZSA NORBERT LEVENTE – BGS MOTORSPORT Bucureşti - CAMPION NAŢIONAL
Clasa A OPEN (Cupa FRM)
LOC III - DAVID CYPRIAN – CEHIA
LOC II - ROBERT SZAKACS – MASTER BIKE CLUJ
LOC I - JOZSA NORBERT LEVENTE – BGS MOTORSPORT Bucureşti
Clasa B (Cupa FRM)
LOC III - ŞTEFAN POPESCU – BGS MOTORSPORT Bucureşti
LOC II - VIOREL RADU COSTIN – MASTER BIKE CLUJ
LOC I - ALEXANDRU NICOARA – HAITA DEVA
Clasa B OPEN (Cupa FRM)
LOC III - VIOREL RADU COSTIN – MASTER BIKE CLUJ
LOC II - ALEXANDRU NICOARA – HAITA DEVA
LOC I - ZDENEK CYPRIAN – CEHIA
Clasa C (Cupa FRM)
LOC III - ANDREA GOGA – BGS MOTORSPORT Bucureşti
LOC II - MARINESCU COSMIN – DUAL RACING TEAM Bucureşti
LOC I - OVIDIU TRONARU – AMCKART Bucureşti
ENDUROCROSS
Clasa C (Cupa FRM)
LOC III - ZSOLT DEMETER – JITSU Zarneşti
LOC II - CSABA CSIKI – JITSU Zarneşti
LOC I - KOVACS BALAZS – BASTYA LAZAREA
Clasa B (Cupa FRM)
LOC III - ALEXANDRU DUMITRESCU – AMCKART Bucureşti
LOC II - BOGDAN DORIN BENGA – JITSU Zarneşti
LOC I - DANIEL NICOLAE – ADVENTURE RIDE Bucureşti
Clasa ATV HOBBY (Cupa FRM)
LOC III - OVIDIU DINU – LION RACING TEAM ARAD
LOC II - ZOLTAN SZEKERES – LION RACING TEAM ARAD
LOC I - VILMOS ZSOLT SZEJKE – LION RACING TEAM ARAD
Clasa ATV EXPERŢI (Cupa FRM)
LOC III - SERGIU DANIEL CONDRE – LION RACING TEAM ARAD
LOC II - DANU NICOLAE CONDRE – LION RACING TEAM ARAD
LOC I - CATALIN SEBASTIAN MOCUŢA – LION RACING TEAM ARAD
Clasa QUAD HOBBY (Cupa FRM)
LOC III - MARIUS ISTRATE – AMC BOGDAN SIBIU
LOC II - PAUL ANDREI TOADER – LION RACING TEAM ARAD
LOC I - MARIUS SITOV – LION RACING TEAM ARAD
Clasa QUAD PRO
LOC III - ALEXANDRU TUDOR – DEMENTOR RACING CODLEA
LOC II - RAZVAN MOCUA – LION RACING TEAM ARAD
LOC I - BODEA SEBASTIAN – LION RACING TEAM ARAD - CAMPION NAŢIONAL
Clasa VETERANI
LOC III - MARIUS NICULESCU – MOTO BIKE SHOP TIMIŞOARA
LOC II - CATALIN SILAGHI – JITSU Zarneşti
LOC I - CSABA DOMOKOS – BASTYA LAZAREA - CAMPION NAŢIONAL
Clasa VETERANI OPEN
LOC III - CATALIN SILAGHI – JITSU Zarneşti
LOC II - GRZEGORZ SIUDYLA – ADVENTURE RIDE Bucureşti
LOC I - CSABA DOMOKOS – BASTYA LAZAREA
Clasa A
LOC III - SLABESCU ŞERBAN – CSIKI ENDURO & MX HARGHITA
LOC II - EMANUEL ROGOJAN – DIRT BIKE RIDERS BAIA MARE
LOC I - ANDREI NICUŞOR BOŢOACA – CSU ŞTIINŢA Bucureşti - CAMPION NAŢIONAL
RALLY-RAID
Clasa ATV HOBBY (Cupa FRM)
LOC I - CIPRIAN BERCHEZ – AMCKART Bucureşti
Clasa MOTO HOBBY (Cupa FRM)
LOC I – LAURENIU CLAUDIU BARBU – AMCKART Bucureşti
Clasa MOTO A (Cupa FRM)
LOC III - IONU MIHAI FLOREA – GERULA RACING Bucureşti
LOC II - ELVIS CRISTIAN RUS – GERULA RACING Bucureşti
LOC I - VLAD ŢIGLARIU – GERULA RACING Bucureşti
DISCIPLINA DIRT-TRACK
Clasa SENIORI
LOC III - STANEL GHEORGHE – CSM BRAILA
LOC II - FANEL POPA – CSM BRAILA
LOC I - GHEORGHE ADRIAN – CSTA GICA VOICULESCU Bucureşti - CAMPION NAŢIONAL
Clasa SENIORI OPEN (Cupa FRM)
LOC III – FANEL POPA – VOINŢA SIBIU
LOC II – ADRIAN GHEORGHE – CSTA GICA VOICULESCU Bucureşti
LOC I – MILEN MANEV – BULGARIA
Clasa JUNIORI
LOC III - ADRIAN DRAGU – CSM BRAILA
LOC II - DRAGOŞ MOOSZ – VOINŢA SIBIU
LOC I - ANDREI POPA – CSM BRAILA - CAMPION NAŢIONAL
Clasa JUNIORI OPEN (Cupa FRM)
LOC III - DRAGOŞ MOOSZ – VOINŢA SIBIU
LOC II - ANDREI POPA – CSM BRAILA
LOC I - HRISTO HRISTOV – BULGARIA
CUPA ROMÂNIEI LA DIRT-TRACK – LOC 1 – VOINŢA SIBIU (355 PUNCTE)

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.