Cei mai buni dupa maratonul de dans sportiv de la Timisoara

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 22.04.2015 08:52 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

3 zile de dans sportiv si maraton competiţional au adunat la Timisoara peste  800 de sportivi  din 21 de tari si  60 de oficiali romani si straini.

"Romanian International Dance Cup 2015" s-a desfasurat la Timisoara, la Sala Sporturilor Constantin Jude.
Pe parcursul a trei zile de spectacol-concurs, intre 17-19 aprilie, s-au disputat mai multe competitii: Romanian International Dance Cup 2015, Campionatul National Under 21 Standard si Latino, Campionatul National de 10 dansuri si Cupa SporTim Dance.

Campionat National TIMISOARA
Juv I (6- 9 ani) Open 10 dansuri Final

1. Eduard Victor, P. - Maria Georgiana//Mihai Petre (Bucuresti)
2. Valentin Patrick, M. - Florentina Bianca, //Ru Apollo (Ramnicu Valcea)
3. Anghelescu Rares Andrei, L. - Maria Izabela//Fantezia (Galati)
4. Stefan Alexandru, P. – Anastasia//Dance Studio (Iasi)
5. Ogasan Vlad - Hollo Antonia Maria//Mystic (Resita)
6. Bogdan Ioan, P. - Madalina Diana//Latino Angels (Dej)
7. Gabriel Lucian, S. - Alexandra Maria//Latino Angels (Dej)

Campionat National TIMISOARA
Juv II (10-11 ani) Open 10 dansuri Final

1.Vadana Rares Emanuel - Neculae Tea Maria //Fantezia (Galati)
2.Miu Mihnea Cristian - Bidica Julia Denisa //Pas In Doi (Bucuresti)
3.Lorincz Marc Andrei - Luncan Roxana Carina//Exclusive (Oradea)
4.Dobranis Denis - Vacar Iris //Top Dance Life (Bistrita)
5.Constantin Rares Dan -Popa Jasmine Mihaela//Fantezia (Galati)
6.Simion Stefan - Ionescu Maria //Mihai Petre (Bucuresti)
7. Pascar Paul Ioan - Bulzan Alexia Clara //Exclusive (Oradea)

Campionat National TIMISOARA
Jun I (12-13 ani) Open 10 dansuri Final

1. Lupoaie Cosmin - Radu Maria Cristina //Fantezia (Galati)
2. Ionescu Tudor Andrei - Pistol Alyssa Andreea//Dance Fever (Bucuresti)
3. Petcu Andrei - Buzuleac Bianca //Mystic (Resita)
4.Toader Andrei George - Nicolici Sara //Alegria (Timisoara)
5. Marita Ciprian Petre - Bumba Oana Tamara //Royal Dance Club (Satu-Mare)
6. Nitu Marius Eric - Stanciu Ioana Daiana //Alessia Dance (Bucuresti)
7. Danciu Robert Iris - Schipor Andreea Alexia //Sportim Dance (Timisoara)

Campionat National TIMISOARA
Jun II (14-15 ani) Open 10 dansuri Final

1. Beca Alin Andrei - Tampau Elena Catalina// Authentic Dance Sport 2007 (Bacau)
2 Zicoane Heler Sebastian Alin - Copos Anca// Sportim Dance (Timisoara)
3 Gradea Laviniu Ionut - Bujor Alexandra Cristina// Zedan'S (Bucuresti)
4 Constantin Elvin - Adochitei Carina Monica// Imperial (Iasi)
5 Putanu Valentin Marian - Negoita Andreea Catalina// Valentina Dance (Braila)
6 Ghita Andrei - Preda Alexandra Bianca// Alla Dance (Ploiesti)

Campionat National TIMISOARA
Youth (16-18 ani) Open 10 dansuri Final

1. Munteanu Alexandru -Bezusenco Anne //Mihai Petre (Bucuresti)
2.Saceleanu George -Nuszbaum Alexandra //Dance Spirit (Timisoara)
3.Oanes Mircea Constantin -Popa Raluca Elena//Fan Dance Club (Brasov)
4.Bires Laurentiu Andrei-Tanasuica Violeta Andreea//Mihai Petre (Bucuresti)
5.Seracin Darius Razvan-Racovitan Nicole Denise//Magnum Vrd (Timisoara)
6.Hancu Andrei - Vasileniuc Alina //Acanta (Galati)

Campionat National TIMISOARA
UNDER 21 Open Standard Final

1. Faliboga Raul - Butea Loredana //Fantezia (Galati)
2. Ilea Razvan Vlad - Pavel Bianca  //Crystal Top Dance (Cluj-Napoca) – Sportim Dance (Timisoara)
3. Giuberti Federico - Pascu Andreea Teodora//Fan Dance Club (Brasov)
4. Cotescu Razvan - Lupeanu Ioana//Pas In Doi (Bucuresti) – Alessia Dance(Bucuresti)
5.Grozea Cristian - Catianu Bianca //Pas In Doi (Bucuresti) - Alessia Dance(Bucuresti)
6.Stan Alexandru Ioan Marin -Popa Maria Diana//Phoenix (Bucuresti)

Campionat National TIMISOARA
UNDER 21 Open Latin Final

1.Miculescu Alexandru Ionut - Pacurar Andra// Dance Spirit (Timisoara)
2. Gabor Victor Cristian - Albu Catalina Gabriela// Sp. Stud. Univ. Buc. (Bucuresti)
3. Dumitrescu Razvan Florin - Radu Alina Andreea// Impetus (Bucuresti)
4. Andrei Ovidiu - Andronic Irena // Sp. Stud. Univ. Buc. (Bucuresti) - Karnaval (Bucuresti)
5. Hancu Andrei - Vasileniuc Alina// Acanta (Galati)
6. Raducanu Bogdan - Goanta Andreea// Dance Spirit (Timisoara)

Campionat National TIMISOARA
Adult (19-34 ani) Open 10 dansuri Final

1.Paraschiv Mihai - Illes Diandra //Fantezia (Galati) - Authentic Dance Sport//2007 (Bacau)
2.Holecz Alexandru Lucian- Luchian Lavinia //Mystic (Resita) - Alegria (Timisoara)
3.Ciubotariu Ionut - Boros Alina  //Alla Dance (Ploiesti) - Hobby Dance (Bucuresti)
4.Petre Daniel - Popescu Maria Francisca //Mihai Petre (Bucuresti)
5.Costin Paul - Paraschiv Teodora  //Pro Dance Studio (Brasov) - Alla Dance (Ploiesti)
6.Melentii Alexei - Avram Raluca//Imperial (Iasi)

Campionat National TIMISOARA
Senior (peste 34 ani) Open 10 dansuri Final

1 Simon Sorin - Constantinescu Florentina// Silhouette (Ploiesti)
2. Momocea Marius - Bunescu Suzana// Impetus (Bucuresti)
3. Kiss Bertalan Cristian - Illyes Dalma Maria// Rus Team (Baia Mare)

Adult Standard Final
WDSF International Open taken place in Timisoara - Romania on 18 April 2015

1. Vaidotas Lacitis - Veronika Golodneva / Lithuania
2. Bjorn Bitsch - Ashli Williamson / Denmark
3. Paolo Campigotto - Petre Alina / Romania
4. Volodymyr Lyatov - Veronika Myshko / Ukraine
5. Tomas Fainsil - Violetta Posmetnaya / Lithuania
6. Matteo Cicchitti - Simona Brecikova / Slovakia

Adult Latin Final
WDSF International Open taken place in Timisoara - Romania on 19 April 2015

1. Marius-Andrei Balan - Khrystyna Moshenska / Germany
2. Moldovan Paul - Tatar Cristina / Romania
3. Miculescu Ionut Alexandru - Pacurar Andra / Romania
4. Ion Alexandru - Toma Diana Andreea / Romania
5. Jakub Lipowski - Nikolina Melin / Poland
6. Volodymyr Lyatov - Veronika Myshko / Ukraine

Youth Standard
 Final WDSF Open taken place in Timisoara - Romania on 18 April 2015

1. Igor Gogichaev - Anna Anufrieva / Russian Federation
2. Ilea Vlad Razvan - Pavel Bianca Georgiana / Romania
3. Munteanu Alexander - Bezusenco Anne / Romania
4. Stan Tiberiu-Florin - Grigore Daria / Romania
5. Saceleanu George Alexandru - Nuszbaum Maria Alexandra / Romania
6. Dmitry Malakhov - Varvara Malakhova / Russian Federation

Youth Latin
Final WDSF Open taken place in Timisoara - Romania on 19 April 2015

1. Ardeiu Fabian - Manea Andreea Raluca / Romania
2. Volodymyr Nyelyenson - Naja Dolenc / Slovenia
3. Nikolay Kolev - Lora Dankova / Bulgaria
4. Munteanu Alexander - Bezusenco Anne / Romania
5. Tin Sanjkovic - Milana Chekanova / Croatia
6. Saceleanu George Alexandru - Nuszbaum Maria Alexandra / Romania

Galele de Duminica au fost transmise in direct pe postul national  TVR 3 si TVR Timisoara.
Inregistrarea o gasiti pe:
http://www.tvrplus.ro/editie-romanian-international-dance-cup-2015-328387
In organizarea SporTim Dance, DanceSpirit sub egida Federatiei Romane de Dans Sportiv si Ministerului Sportului impreuna cu Consiliul Judetean si Primaria Timisoara.

 
 
 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.