Chelsea, in sfarsit!

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 19.05.2012 21:57 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Lahm marchează pentru Bayern. Mata de la Chelsea ratează. Gomez (B) marchează. La fel şi David Luiz pentru Chelsea. Bayern înscrie prin Neuer. Lampard înscrie pentru Chelsea. Olic este blocat de portarul Cech. A. Cole egalează.Schweinsteiger îl imită pe Olic şi îl lasă pe Drogba să decidă soarta meciului. Şi Drogba a decis: Champions League merge la Londra!
Acesta a fost finalul unui meci care a avut aproape de toate.
Finalul celor 90 de minute a fost incendiar. După un meci fără gol şi o dominaţie bavareză, în minutul 83, Thomas Muller aduce avantajul pe tabela de marcaj şi se părea că nemţii nu pot scăpa victoria din mână. Numai că cinci minute mai târziu, incredibilul Drogba scoate din mânecă o lovitură de cap la un corner şi reuşeşte să egaleze scorul şi să trimită meciul în prelungiri.
Nici măcar penalty-ul executat de Robben în minutul 95 nu a schimbat nimic. Ba chiar a anunţat de fapt cine va decide soarta Ligii Campionilor. Acesta a fost portarul londonez Cech şi, bineînţeles, ivorianul Drogba...