Cine-i sportivul judetului Timis in 2012?

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 15.12.2012 19:31 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Ca la fiecare sfârşit de an, Direcţia Juţeană pentru Sport şi Tineret Timiş prezintă Topul celor mai buni sportivi.
Timişul a fost prezent şi la Jocurile Olimpice şi a "prins" multe podiumuri la Campionatele Mondiale şi Europene.
VLAD COTUNA este perfomerul acestui 2012. Premiera sportivilor se va face MARŢI, 18 decembrie, ora 14 la Consiliul Judeţean Timiş.
Mai jos, toţi performerii judeţului!

TOP OLIMPIC 2012

 10. POPA ADRIAN – Gimnastica artistica - C.S.S. Timisoara
 Antrenor : Bratan Sebastian
 Rezultate :
 Campionatul National  Seniori –  3 Loc I;
 Campionatul National  Seniori –  2Loc III;
 Campionatul National  Juniori  –  3 Loc I;
 Campionatul National  Juniori  –  1 Loc II;
 Campionatul National  Juniori  –  1 Loc III.
 9. GHEORGHE IOANA  – Atletism  -  L.P..S. Banatul / C.S.M. Timisoara
 Antrenor emerit : Damaschin Ioan
 Rezultate :
 Campionatul Balcanic de Juniori  – 1 Loc I;
 Campionatul Balcanic de Juniori  – 3 Loc II;
 Campionatul National  de  Juniori II  – 1 Loc I;
 Campionatul National  de  Juniori II  – 1 Loc II;
 Campionatul National  de  Juniori II  – 1 Loc III.
 9. BALANESCU CIPRIAN – Triatlon- C.S. Ride Timisoara
 Antrenor : Balanescu Ciprian
 Rezultate :
 Campionatul National  de Seniori  – 2 Loc I;
 Campionatul Balcanic de Seniori  – 1 Loc III.
 8. CORCIUC MARIUS –  Badminton- C.S.M. Timisoara
 Antrenor : Dan Corina
 Rezultate :
 Campionatul National  de Seniori  – 2 Loc II;
 Campionatul National  de Seniori  – 1 Loc III;
 Campionatul National  de Tineret  – 1 Loc I;
 Campionatul National  de Tineret  – 2 Loc II.
 8. POSTOLACHE  CIPRIAN –  Canotaj-  C.S.U.  Timisoara
 Antrenor : Calapis Ecaterina
 Rezultate :
 Campionatul  National  de Seniori – 2 Loc I;
 Campionatul  National  de Seniori – 1 Loc II;
 Campionatul  National  de Seniori – 1 Loc III.
 7. ATOFANEI  IONUT –  Canotaj -  C.S.U.  Timisoara
 Antrenor : Calapis Ecaterina
 Rezultate :
 Campionatul  National  de Seniori – 5 Loc I.
 6. DONCI DANIEL  –  Canotaj -   C.S.U. Timisoara
 Antrenor : Calapis Ecaterina
 Rezultate :
 Campionatul  National  de Seniori – 5 Loc I;
 5. VATAMANU SORIN  –  Atletism -  L.P..S. Banatul / C.S.M. Timisoara
 Antrenor emerit : Damaschin Ioan
 Rezultate :
 Campionatul National  de Juniori   – 3 Loc I;
 Campionatul National  de Tineret   – 2 Loc I;
 Campionatul National  de Tineret   – 1 Loc II;
 Campionatul National  de Seniori    – 1 Loc I;
 Campionatul National  de Seniori    – 1 Loc II.
 4. SALAU ALEXANDRU  –  Kaiac- Canoie -  C.S.S. Timisoara
 Antrenor : Lache Zeno
 Rezultate :
 Campionatul  European  Juniori  – 1 Loc III;
 Campionatul National  de Juniori   – 6 Loc I;
 Campionatul National  de Juniori   – 1 Loc II;
 Campionatul National  de Tineret   – 2 Loc I;
 Campionatul National  de Seniori    – 1 Loc III.
 3. PASTOR ADELINA –  Atletism -  L.P..S. Banatul / C.S.M. Timisoara
 Antrenor emerit: Damaschin Ioan
 Rezultate :
 Campionatul Mondial Seniori – 1 Loc IV;
 Campionatul National  de Seniori    – 1 Loc III;
 Campionatul National  de Tineret   – 1 Loc II;
 Campionatul National  de Juniori   –1 Loc I;
 Campionatul National  de Juniori   – 2 Loc II.
 2. ENACHE FLORIN MARIAN –  Canotaj  -  C.S.S. Bega Timisoara
 Antrenor : Vasut Elvira
 Rezultate :
 Campionatul Mondial Juniori -  1Loc III ;
 Campionatul  European Juniori– 1Loc II ;
 Campionatul  Balcanic Juniori – 2 Loc I ;
 Campionatul National   Juniori –2 Loc I ;
 Campionatul National   Juniori –1 Loc II .

 SPORTIVUL ANULUI  2012

 1. COTUNA VLAD –  Gimnastica artistica -  C.S.M. Lugoj
 Antrenor emerit: Boici  Ioan
 Rezultate :
 Participare Jocurile Olimpice  - Londra 2012 – Loc X;
 Cupa Mondiala de Seniori -   1Loc III ;
 Campionatul  European Seniori– 1Loc III .

 TOP NEOLIMPIC 2012

 11. CAZACU SORIN – Power Lifting  - C.S. Caza Timisoara
 Antrenor emerit : Cazacu Sorin
 Rezultate :
 Campionatul National  Seniori – 4 Loc I ;
 Campionatul  European Seniori– 1Loc V .
 10. FOISOR CRISTINA – Sah  -  C.S. A.E.M. Timisoara
 Antrenor : Ghinda Mihai
 Rezultate :
 Olimpiada de Sah – Seniori - 1 Loc V;
 Campionatul National - Seniori  -  1 Loc I;
 Campionatul National - Seniori  -  1 Loc II.
 9. VLAS ROXANA - Karate  -  U.T.K.  Timisoara
 Antrenor  : Cioroianu Mihai
 Rezultate :
 Campionatul National  Seniori – 2 Loc I ;
 Campionatul  European Seniori– 2 Loc I .
 8. JURJESCU   ION - Karate  -  C.S.M.  Timisoara
 Antrenor  : Costinas Catalin
 Rezultate :
 Campionatul Mondial  de Juniori - 2 Loc I ;
 Campionatul  European Seniori– 1 Loc III ;
 Campionatul National   Juniori –1 Loc II .
 7. ONECI CRISTIAN -  Navomodelism -  C.S.M.  Timisoara
 Antrenor : Niculina Dan
 Rezultate :
 Campionatul Mondial de Seniori - 1 Loc 2.
 6. DAN NICULINA-  Navomodelism -  C.S.M.  Timisoara
 Antrenor  : Niculina Dan
 Rezultate :
 Campionatul Mondial de Seniori - 1 Loc II;
 Campionatul National  Seniori – 2 Loc I ;
 Campionatul National  Seniori – 1Loc II .
 5. PLOP MIHAIL - Karate  -  U.T.K.  Timisoara
 Antrenor : Cioroianu Mihai
 Rezultate :
 Campionatul European-  Seniori - 3 Loc I;
 Campionatul National  Seniori – 2 Loc I .
 4. STEMLER ROBERT- Karate  -  U.T.K.  Timisoara
 Antrenor  : Cioroianu Mihai
 Rezultate :
 Campionatul European-  Seniori - 2 Loc I;
 Campionatul European-  Seniori - 1 Loc II;
 Campionatul European-  Seniori - 1 Loc III;
 Campionatul National  Seniori – 2 Loc I ;
 Campionatul National  Seniori – 1 Loc II ;
 Campionatul National  Seniori – 1 Loc III .
 3. DAN LUCIAN -  Navomodelism -  C.S.M.  Timisoara
 Antrenor : Niculina Dan
 Rezultate :
 Campionatul Mondial de Seniori - 1 Loc I;
 Campionatul Mondial de Seniori - 1 Loc III;
 Campionatul National  Seniori – 2 Loc I ;
 Campionatul National  Seniori – 3Loc I ;
 Campionatul National  Seniori – 3Loc II ;
 Campionatul National  Seniori – 1Loc III .
 2. POP ALEXANDRA - Karate  -  U.T.K.  Timisoara
 Antrenor  : Cioroianu Mihai
 Rezultate :
 Campionatul European-  Seniori - 4 Loc I;
 Campionatul National  Seniori – 4 Loc I .
 1. DAN EMILIAN -  Navomodelism -  C.S.M.  Timisoara
 Antrenor : Niculina Dan
 Rezultate :
 Campionatul Mondial de Seniori - 2 Loc II;
 Campionatul Mondial de Seniori - 3 Loc III;
 Campionatul National  Seniori – 2 Loc I ;
 Campionatul National  Seniori – 11 Loc I ;
 Campionatul National  Seniori – 5 Loc II ;
 Campionatul National  Seniori – 2Loc III .

 PREMII JOCURI SPORTIVE

 1. Echipa de Baschet  U 18  – C.S.S. Bega Timisoara
 Componenta echipei :
 -    TOTH GHEORGHE;
 -    MOGOSANU OVIDIU;
 -    FILIP LEONARD;
 -    PETRISOR CATALIN;
 -    BONDOR CRISTIAN;
 -    TOTOROV CASIAN;
 -    DELIU GABRIEL;
 -    POPOV NENAD;
 -    UDREA OVIDIU;
 -    CONSTANTIN DANIEL;
 -    BLAU EWALD.

 ANTRENORII ANULUI 2012

 1. Antrenor emerit: Boici Ioan
 2. Antrenor : Vasut Elvira
 3. Antrenor emerit: Damaschin Ioan
 4. Antrenor: Gavrila Veronica

 NOMINALIZARI  C.S.M. LUGOJ "INDIVIDUAL"

 1.CHIRTOACĂ ALEXANDRU
 2.DOBRI ŞTEFAN
 3.COJOCARIU NICOLAE
 4. TĂLĂNBĂŢ ANISIM
 5. ATOFANI MARIUS LUCIAN
 6. CIMPONERIU VALENTIN CLAUDIU
 7. CĂPRĂRUŞ SORINEL
 8. TEPENEAG CRISTIAN
 9. MUNTEANU CORNEL MIHAI
 10. BOICI IOAN
 11. VANEA EMIL

 MENTIUNI SPORTURI OLIMPICE SI NEOLIMPICE

 1.DUMITRACHE COSMIN -  C.S.M. Timisoara
 2.DOBRE DAVID -  C.S.S. Jimbolia
 3.DOBRE TABITA-  C.S.S. Jimbolia
 4.VASIU MIRCEA -  C.S.M. Timisoara
 5.CAZACU ALEXANDRU-  C.S.M. Caza
 6.GIURCĂ  LUCIA -  C.S.M. Timisoara
 7.DICA  NINI  -  C.S. Dyadora
 8.VELCEA ANDREEA -  C.S. Sport 4 Fun
 9.GUTUI GABRIEL-  C.S.M. Timisoara
 10.STOIAN MARK - C.S.M. Timisoara
 11.PUJKI  DENISA -  C.S.M. Timisoara
 12.LUCA KEVIN  -  C.S. Corbeanu
 13.PURCEL ALEXANDRA -  C.S. Sanandrei
 14.SUIUGAN DARIUS - C.S. Haltere Club
 15.JOLTEA COSMIN - C.S. Banatul
 16.BODEA SEBASTIAN -  C.S. Quad Club
 17.MAZILU ALEXANDRA -  C.S.S. Lugoj
 18.BĂNICIOIU ALEXANDRU  - C.S.S. Lugoj
 19.VĂIPAN RADU  -  C.S.S. Timisoara
 20.DRĂGHICI MARCUS -  L.P.S. Banatul
 21.JURJIU NICOLAE -  L.P.S. Banatul
 22.RUS REBECA -  L.P.S. Banatul
 23.LUPU BRIAN MARCEL -  L.P.S. Banatul
 24.VINŢAN  DAVID -  C.S.M. Timisoara
 25.KABA VLAD -  C.S. Arena
 26.OLARIU SONIA -  C.S.M. Timisoara
 27.MARCOV DARCO  - C.S. Caza Timisoara
 28.PETREANU MĂDALINA  - C.S.M. Timisoara
 29.HOBEAN NORICA  - C.S.M. Timisoara
 30.DAN CRISTINA -  C.S.M. Timisoara
 31.OSMAN WASSIM  - C.S. Universitatea
 32.CIONCA ADRIAN - C.S. Universitatea
 33.HORVATH CHRISTIAN - C.S. Universitatea
 34.MASCOI VLAD -  L.P.S. Banatul
 35.DUMITRESCU CARMEN  - L.P.S. Banatul
 36.COVACIU RAUL -  C.S.S. Bega
 37.BOSUIOC CĂTĂLINA  - C.S.S. Lugoj
 38.MATEI MARIA -  C.S.S. Lugoj
 39.FOISOR VERONICA  - C.S.S. Timisoara
 40.DRAGOMIRESCU ROBIN -  C.S.S. Timisoara

 NOMINALIZARI ECHIPE " LUPTE "  C.S.M. TIMISOARA MASCULIN / FEMININ  - 2012

 1.BURUIAN ANATOLI  - C.S.M. Timisoara
 2.DOBRE DAVID- C.S.M. Timisoara
 3.PERPELIŢA ANDREI- C.S.M. Timisoara
 4.FILIP MARIN- C.S.M. Timisoara
 5.GOTIŞAN VLADIMIR- C.S.M. Timisoara
 6.SAVA MIHAI- C.S.M. Timisoara
 7.VREMERE ION- C.S.M. Timisoara
 8.DERMEJI ROMAN- C.S.M. Timisoara
 9.IANULOV PIOTR- C.S.M. Timisoara
 10.GURMUZACHI ION- C.S.M. Timisoara
 11.MARIAN ALIN VASILE- C.S.M. Timisoara
 12.ŞUŞUMCOV GHEORGHI- C.S.M. Timisoara
 13.MARK SORIN MIRCEA- C.S.M. Timisoara
 14.MIHĂILĂ VALENTIN- C.S.M. Timisoara
 15.PREDOI CORNELIA MĂDĂLINA- C.S.M. Timisoara
 16.DOBRE TABITA- C.S.M. Timisoara
 17.DOBRE ESTERA- C.S.M. Timisoara
 18.VRABIE GABRIELA MARIA- C.S.M. Timisoara
 19.BOGASIERU ELENA NICOLETA- C.S.M. Timisoara
 20.PAVĂL ANA-MARIA- C.S.M. Timisoara
 21.PAIC GIORGIANA NARCISA- C.S.M. Timisoara
 22.GAVRILIUC LAURA ELENA- C.S.M. Timisoara
 23.OTVOŞ  ANA-MARIA- C.S.M. Timisoara
 24.NILAŞ  DOREL- C.S.M. Timisoara
 25.BRÂNDUŞAN  PETRU- C.S.M. Timisoara

 NOMINALIZARI  SPORTIVI CU DEFICIENTE LOCOMOTORII – 2012

 1.LULEA MIHAELA -  C.S.H.L. Lugoj
 2.VĂRGATU DORINA -  C.S.H.L. Lugoj
 3.DOANĂ VICTOR-  C.S.H.L. Lugoj
 4.LUPAŞCU LEONARD-  C.S.H.L. Lugoj

 CLASAMENT JOCURI SPORTIVE JUNIORI - 2012/ C.S.S. BEGA TIMISOARA

 1.ARDELEAN DORA  - C.S.S. Bega Timisoara
 2.BLANARU BIANCA- C.S.S. Bega Timisoara
 3.GHEBAN ALINA- C.S.S. Bega Timisoara
 4.STEINER BRIGITTE- C.S.S. Bega Timisoara
 5.SASEBEŞ ALEXANDRA- C.S.S. Bega Timisoara
 6.MOLNAR DENISA- C.S.S. Bega Timisoara
 7.PANTEA TEODORA- C.S.S. Bega Timisoara
 8.LIPOVAN ROXANA- C.S.S. Bega Timisoara
 9.CIOCA BIANCA- C.S.S. Bega Timisoara
 10.INDRU ARIANA- C.S.S. Bega Timisoara
 11.FARA ADELA- C.S.S. Bega Timisoara
 12.STOICU SIMONA- C.S.S. Bega Timisoara
 13.CHIŢU MIOARA- C.S.S. Bega Timisoara

 NOMINALIZARI ECHIPE " HIPISM "  C.S. MORISENA  - 2012

 1.BOZVAN RĂZVAN  -  C.S. Morisena
 2.COVACI LAURENŢIU - C.S. Morisena
 3.SOCOL ANDREI - C.S. Morisena
 4.MATEI LILIANA - C.S. Morisena

 NOMINALIZARI ECHIPE " SAH "  C.S. A.E.M.LUXTEN MASCULIN  - 2012

 1.LUPULESCU CONSTANTIN - A.E.M. LUXTEN
 2.PÂRLIGRAS MIRCEA - A.E.M. LUXTEN
 3.NEVEDNICHI VLADISLAV - A.E.M. LUXTEN
 4.BERESCU ALIN MILE - A.E.M. LUXTEN
 5.GRUNBERG MIHAI LUCIAN - A.E.M. LUXTEN
 6.COSTACHI MIHNEA - A.E.M. LUXTEN
 7.GHINDĂ MIHAI VIOREL - A.E.M. LUXTEN
 8.GRUNBERG SERGIU HENRIC

 NOMINALIZARI ECHIPE " SAH "  C.S. A.E.M.LUXTEN FEMININ  - 2012

 1.FOIŞOR CRISTINA ADELA - A.E.M. LUXTEN
 2.COSMAN ANDREEA MARIOARA - A.E.M. LUXTEN
 3.FOIŞOR MIHAELA VERONICA - A.E.M. LUXTEN

 NOMINALIZARI  C.S.M. LUGOJ " INDIVIDUAL" - 2012

 1.COTUNA VLAD BOGDAN  - C.S.M. Lugoj
 2.CEBAN NICOLAI - C.S.M. Lugoj
 3.ŞTEFAN GHEORGHIŢĂ - C.S.M. Lugoj

 NOMINALIZARI   INDIVIDUAL" – 2012

 1.PAPP ROBERT ALEXANDRU -  LUGOJ
 2.CĂPRIORU CORINA -  LUGOJ
 3.BULIMAR DIANA - TIMISOARA

 SPORTURI TEHNICE

 1. PASCOTA IONEL – A.C.S. Pasota Timisoara.

 ECHIPA ANULUI  "JOCURI SPORTIVE"  RUGBY- 2012

 1.Balan Petru- Vladimir  - R.C.M. Timisoara
 2.Bianu Cristian- R.C.M. Timisoara
 3.Bizo Gheorghe- R.C.M. Timisoara
 4.Borzas  Ciprian- Ion- R.C.M. Timisoara
 5.Borzas  Paul-Constantin- R.C.M. Timisoara
 6.Bradu Bogdan- Florin- R.C.M. Timisoara
 7.Burcea  Sandu- Stelian- R.C.M. Timisoara
 8.Calafeteanu Valentin Nicolae- R.C.M. Timisoara
 9.Căpăţînă Marian- Eugen- R.C.M. Timisoara
 10.Carpo Daniel- R.C.M. Timisoara
 11.Conache Gabriel- R.C.M. Timisoara
 12.Drenceanu Marian- R.C.M. Timisoara
 13.Dumitru Victor- Alexandru- R.C.M. Timisoara
 14.Fântânaru Florin- R.C.M. Timisoara
 15.Fercu Cătălin- R.C.M. Timisoara
 16.Iftode Eugen - Andrei- R.C.M. Timisoara
 17.Kafatolu Mateaki- R.C.M. Timisoara
 18.Kinikinilau Paula Fakavainga- R.C.M. Timisoara
 19.Lazăr Dorin- R.C.M. Timisoara
 20.Lemnaru Mădălin - Vlad- R.C.M. Timisoara
 21.Mariş Samuiel- R.C.M. Timisoara
 22.Militaru Gigi - R.C.M. Timisoara
 23.Moala  Viliami Tu Akalau- R.C.M. Timisoara
 24.Orghianu Igor- R.C.M. Timisoara
 25.Pungea Horatiu Eugen- R.C.M. Timisoara
 26.Rose Jody Gavin- R.C.M. Timisoara
 27.Roşu Valentin Constantin- R.C.M. Timisoara
 28.Rus  Vasile Sorin- R.C.M. Timisoara
 29.Sola Johnny- R.C.M. Timisoara
 30.Stamatin Bogdan Valentin- R.C.M. Timisoara
 31.Tănase Laurenţiu Marian- R.C.M. Timisoara
 32.Ţăruş Alexandru Mihai- R.C.M. Timisoara
 33.Tuiatua  Ben Dominic- R.C.M. Timisoara
 34.Turashvilli  Otar- R.C.M. Timisoara
 35.Zaiba Raul Cezar- R.C.M. Timisoara
 36.Williams Chester Mornay- R.C.M. Timisoara
 37.Linee Marthinus Johannes- R.C.M. Timisoara
 38.Borzaş Dănuţ- R.C.M. Timisoara
 39.Almăjan –Guţă Bogdan- R.C.M. Timisoara
 40.Radu George- R.C.M. Timisoara

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.