Cu ce se lauda sportul din judetul Timis in 2015?... Vezi topul sportivilor!

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 09.12.2015 20:26 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Vineri, 11 decembrie 2015, la Sala Multifunctionala a Consiliului Judetean Timis va avea loc premierea celor mai buni sportivi ai judetului Timis, informeaza Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Timis.

Cosmin Vieru (CSS CS Water Performance Timisoara) - la kaiac-canoe si echipa de rugby Timisoara Saracens sunt marii castigatori ai anului 2015.

Top sportivi si echipe din judeţul Timiş in anul 2015

TOP OLIMPIC – 2015

1.VIERU COSMIN
C.S.S. – C.S. Water  PerformanceTimisoara
Kaiac - Canoe
1.POVALNICEANU IOAN
C.S.S. – C.S. Water  PerformanceTimisoara
Kaiac - Canoe
2.DIACONU ADINA 
C.S. DUMBRAVITA
Tenis de Masa
3.BOLDOR BOGHITA ANA ALEXANDRA
C.S.U.  Politehnica Timisoara
Scrima
4.GHEORGHE IOANA
L.P.S. Banatul  / C.S.M.  Timisoara
Atletism
5.PASTOR ADELINA
C.S.M.  Timisoara
Atletism
6.STAN ELENA IZABEL
C.S.U.  Politehnica Timisoara
Scrima
7.MAZILU ALEXANDRA
C.S.S. LUGOJ
Judo
8.CIONCA ADRIAN
C.S.U. Politehnica  Timisoara
Canotaj
9.BIRDAN RADU
C.S.M.  Timisoara
Canotaj
10.SUIGAN DARIUS
C.S. Haltere Timisoara
Haltere
10.DUMITRACHE COSMIN
C.S.M. Timisoara
Atletism

Antrenorul anului 2015:  

ISPAS OCTAVIAN -  CSS TIMISOARA/ CS WATER PERFORMANCE TIMISOARA

TOP  RAMURI  SPORTIVE NEOLIMPICE – 2015

1.CARLIG CASIAN
C.S. BEDE SCHOTOKAN
Arte martiale
2.CAZACU ALEXANDRU
C.S. CAZA Timisoara
Powerlifting
3.HRITCU BOGDAN
U.T.K. Timisoara
Arte martiale
4.POP ALEXANDRA
C.S.U. Timisoara
Arte martiale
5.DAN LUCIAN
C.S.M. Timisoara
Navomodelism
6.STEMLER ROBERT
U.T.K. Timisoara
Arte martiale
7.DAN EMILIAN
C.S.M. Timisoara
Navomodele
8.BUDUGAN BIANCA
C.S. GIROC
Arte martiale
9.LUPULESCU CONSTANTIN
C.S. AEM Timisoara
sah
10.ARDEIU FABIAN
C.S. ALEGRIA
Dans sportiv
10.MANEA ANDREEA
C.S. ALEGRIA
Dans sportiv

NOMINALIZARI SPORTIVI SPORTURI TEHNICE– 2015

1.PASCOTA IONEL
C.S. PASCOTA
Motociclism

Alte Nominalizari

NEAGA VLAD
C.S. DUMBRAVITA
Motociclism
PASCOTA PATRIK
C.S. PASCOTA
Motociclism
BORLOVAN LEONARD
C.S. ABAS Timisoara
Karting
BODEA SEBASTIAN
C.S. QUAD Timisoara
Motociclism
STOICHESCU MIHAI
C.S.MOTO EXTREM
Motociclism

NOMINALIZARI  ECHIPE INDIVIDUALE – 2015

C.S. DUMBRAVITA – TENIS DE MASA
C.S.M. LUGOJ – LUPTE LIBERE MASCULIN
C.S.M. LUGOJ – LUPTE GRECO ROMANE
C.S MEDICINA TIMISOARA – SAH - MASCULIN
C.S .M. TIMISOARA – LUPTE LIBERE FEMININ

NOMINALIZARI JOCURI  SPORTIVE 2015

Echipa anului 2015
Echipa de rugby –  TIMISOARA  SARACENS  RCM

Alte nominalizari:
Echipa de baschet seniori -  BC TIMISOARA
Echipa de volei junioare – CS  AGROLAND    TIMISOARA

NOMINALIZARI  SPORTIVI CU DEFICIENTE LOCOMOTORII – 2015

1. LULEA MIHAELA
C.S. Nautic Banat

ALTE NOMINALIZARI
VASILE STOICA
C.S. Maraton 93 Lugoj
DORINA VARGATU
C.S. Maraton 93 Lugoj
LUPASCU LEONARD
C.S. Maraton 93 Lugoj

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.