Cupa Romaniei: Ripensia va intalni... Batrana Doamna

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 03.09.2013 13:21 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

FRF a publicat programul jocurilor din faza a V-a a Cupei României-Timişoreana, ediţia 2013-2014, care vor avea loc marţi, miercuri 10/11 septembrie, cu începere de la ora 16.30.
Adversar de renume pentru Ripensia în turul 5 al Cupei României.
Miercuri, 11 septembrie, de la ora 16:30, UTA va fi oaspete pe Electrica în duelul cu Ripensia Timişoara pentru un loc în şaisprezecimi.

1. FCM DOROHOI (BT) – CS MUNICIPAL STUDENŢESC IAŞI (IS) 1 MAI DOROHOI/BOTOŞANI 10.09.2013
2. SC BACĂU (BC) – FCM DUNĂREA GALAŢI (GL) AEROSTAR BACĂU/BACĂU 11.09.2013
3. FC FARUL CONSTANŢA (CT) – SC CF BRĂILA SA (BR) FARUL CONSTANŢA/CONSTANTA 11.09.2013
4. FC GLORIA BUZĂU (BZ) – CS FC CLINCENI (IF) GLORIA BUZĂU/BUZĂU 11.09.2013
5. SC FC VOLUNTARI (IF) – SC FC RAPID SA BUCUREŞTI (B) NIŢĂ PINTEA VOLUNTARI/ILFOV 10.09.2013
6. CS BALOTEŞTI (IF) – ACS BERCENI (IF) COMUNAL BALOTEŞTI/ILFOV 10.09.2013
7. CS PETROLISTUL BOLDEŞTI (PH) – CS UNIREA TĂRLUNGENI (BV) VIOREL MATEIANU BOLDEŞTI /PRAHOVA 11.09.2013
8. FC CHINDIA TÂRGOVIŞTE (DB) – CSU CRAIOVA SA (DJ) EUGEN POPESCU TÂRGOVIŞTE/DÂMBOVIŢA 10.09.2013
9. FCU CRAIOVA SA (DJ) – CSM RM. VÂLCEA (VL) MUNICIPAL TURNU SEVERIN/MEHEDINŢI 11.09.2013
10. AS ARMATA AURUL BRAD (HD) – CS METALUL REŞIŢA (CS) AURUL BRAD/HUNEDOARA 11.09.2013
11. CS RIPENSIA TIMIŞOARA (TM) – SC FC UTA SA (AR) ELECTRICA TIMIŞOARA/TIMIŞ 11.09.2013
12. FC HIDIŞELUL DE SUS (BH) – CS FC BIHOR ORADEA (BH) COMUNAL HIDIŞELUL DE SUS/BIHOR 11.09.2013
13. CS SÂNĂTATEA SP CLUJ (CJ) – AS FC ASA TÂRGU MUREŞ 2013 (MS) MECHEL CÂMPIA TURZII/CLUJ 10.09.2013
14. AS AVÂNTUL BÂRSANA (MM) – ACF GLORIA 1922 BISTRIŢA (BN) CENTRAL BÂRSANA/MARAMUREŞ 11.09.2013

REGULAMENTUL FAZEI A V-A A CUPEI ROMÂNIEI-TIMIŞOREANA, EDIŢIA 2013-2014

Conform art.31.9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare de la punctul de pedeapsă.
Federaţia Română de Fotbal, prin Comisia Centrală a Arbitrilor, va delega arbitrii şi arbitrii asistenţi, precum şi observatorii de joc şi observatorii de arbitri pentru fiecare joc.
Conform art. 31.11 din ROAF, cheltuielile de organizare a jocurilor se efectuează de cluburile gazdă, iar, după scăderea cheltuielilor de organizare, suma rămasă din beneficiul net se va repartiza în mod egal ambelor echipe.
Beneficiul echipei vizitatoare va fi achitat în maxim 15 zile de la data disputării jocului.
Dacă din încasări nu rezultă beneficiu, fiecare club va suporta în mod egal acoperirea cheltuilelilor de organizare. Pentru faza a V-a a Cupei României–Timişoreana se achită barem de arbitraj şi de observare, după cum urmează:
- Dacă organizatorul este un club de LIGA a 4-a, se achită barem de arbitraj şi de observare pentru LIGA a 4-a (CONVENŢIE CIVILĂ).
- Dacă organizatorul este un club de LIGA a 3-a, se achită barem de arbitraj şi de observare pentru LIGA a 3-a (SE FACTUREAZĂ DE CCA).
- Pentru observatorii de joc se achită barem de observare pe baza chitanţei şi a delegaţiei, prezentate la meci.
În caz de litigiu, competenţa soluţionării aparţine Comisiei de Disciplină a FRF.

Faza a VI-a a Cupei României-Timişoreana – şaisprezecimile de finală, la care vor participa cele 18 echipe din Liga I şi cele 14 echipe calificate din faza V-a, este programată să aibă loc marţi/miercuri/ 24/25 septembrie 2013, ora 16.30.
Tragerea la sorţi a jocurilor din cadrul şaisprezecimilor de finală va avea loc luni, 16 septembrie a.c., ora 16.00, la Casa Fotbalului.

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.