Fotbal / 74 cluburi inscrise pentru Liga 3

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 22.07.2015 14:46 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Toate cele 21 de echipe care au promovat in urma barajului de accedere in Liga a III-a s-au inscris in editia 2015-2016 a competitiei, informeaza FRF.

Ziua de 20 iulie 2015 a fost termenul limita pana la care s-au putut face inscrieri in viitoarea editie a Ligii a III-a, care va debuta pe 29 august anul curent.
Pe adresa Departamentului de Competitii, pana la expirarea termenului limita, au fost trimise 74 de cereri de inscriere pentru noul sezon.
Printre acestea se afla cele 21 de campioane judetene care si-au castigat dreptul de participare in urma barajului de promovare in Liga a III-a.
De pe lista celor 74 de echipe inscrise lipsesc CSC Sanmartin, FCM Targoviste si ACS Stiinta Turceni, cluburi care in sezonul trecut au terminat pe pozitii care le permiteau participarea in editia actuala de campionat.
In randul echipelor inscrise se afla si doua cluburi care s-au retras in timpul sezonului precedent al Ligii a II-a: Unirea 04 Slobozia si FC Olt Slatina.

LISTA CLUBURILOR CARE S-AU INSCRIS IN EDITIA 2015-2016 A LIGII A III-A

1. ACF Metalurgistul Cugir 1939 .......................................38. CS FC Hunedoara
2. ACS ASU Politehnica Timisoara*................................. 39. CS FC Zagon
3. ACS Atletico Vaslui*......................................................... 40. CS FC Zalau
4. ACS Bucovina Radauti                                                     41. CS Iernut
5. ACS Callatis 2012 Mangalia                                            42. CS Ineu
6. ACS FC Delta Dobrogea Tulcea                                     43. CS Inter Clinceni
7. ACS Gloria Popesti Leordeni                                          44. CS Luceafarul Oradea*
8. ACS Industria Galda                                                          45. CS Magura Cisnadie*
9. ACS Inter Dorohoi*                                                             46. CS Millenium Giarmata
10. ACS Inainte Modelu                                                          47. CS Minerul Motru 2008
11. ACS Luceafarul Balan*                                                     48. CS National Sebis
12. ACS Olimpia Ramnicu Sarat*                                         49. CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
13. ACS Performanta Ighiu*                                                   50. CS Osorhei
14. ACS Podari                                                                          51. CS Panciu*
15. ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe                                  52. CS Pandurii Lignitul II Targu Jiu
16. ACS Sporting Turnu*                                                          53. CS Petrolistul Boldesti*
17. ACS Urban Titu                                                                    54. CS Sanatatea Servicii Publice Cluj Napoca
18. ACS Viitorul Domnesti                                                        55. CS Speranta Raucesti*
19. ACS Viitorul Municipal Craiova                                         56. CS Sporting Liesti
20. ACSM Oltenita*                                                                    57. CS Sporting Rosiori 2008
21. ACSM Sighetu Marmatiei                                                   58. CS Sportul Visina Noua
22. ACSO Filiasi                                                                         59. CS Stefanesti
23. AFC Ariesul 1907 Turda                                                     60. CS Stiinta Miroslava
24. AFC Harman*                                                                        61. CS Tunari
25. AFC Metalosport Galati                                                        62. CS Universitatea Craiova II SA*
26. AFC Odorheiu Secuiesc*                                                    63. CS Unirea Jucu
27. AFC Unirea 04 Slobozia**                                                   64. CS Vulturii 2009 Lugoj
28. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc                                      65. CSM Avantul Reghin
29. AS FC Aninoasa*                                                                   66. CSM Pascani
30. AS Vointa Snagov                                                                   67. FC Cetatea Targu Neamt
31. ASC Juventus Bucuresti                                                      68. FC Olt Slatina**
32. ASF Comuna Recea*                                                           69. FC Viitorul II SA*
33. CNS Cetate Deva*                                                                 70. SC Dinamo 1948 II SA
34. CS Aerostar Bacau                                                                71. SC FC Metaloglobus Bucuresti
35. CS Afumati                                                                               72. SC FC Voluntari II*
36. CS Atletic Bradu                                                                      73. SCM Petrotub Roman
37. CS Concordia Chiajna II                                                        74. SCM Pitesti
* echipe nou promovate
** echipe care au evoluat in sezonul trecut in Liga a II-a

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.