Fotbal / Cupa Romaniei, Faza 2

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 25.07.2012 14:12 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Programul jocurilor din faza a II-a a Cupei României-Timişoreana, ediţia 2012-2013, care va avea loc miercuri, 01.08.2012, ora 17.30:

1.CS Luceafărul Mihai Eminescu (Botoşani) - FCM Dorohoi (Botoşani)
Comunal Mihai Eminescu
Mihai Eminescu / Botoşani
2.CS Foresta Mălini (Suceava) - CS Cetate Târgu Neamţ (Neamţ)
Comunal Mălini
Mălini / Suceava
3.CS Viitorul Lechinţa (Bistriţa-Năsăud) - ACS Sporting Suceava (Suceava)
Comunal Lechinţa
Lechinţa / Bistriţa Năsăud
4.SC FC Ceahlăul Piatra Neamţ 2 (Neamţ) - SCM Petrotub Roman (Neamţ)
Ceahlăul Sintetic
Piatra Neamţ / Neamţ
5.CS Moineşti (Bacău) - Sport Club Bacău (Bacău)
Orăşenesc Moineşti
Moineşti / Bacău
6.AS Foresta Zorleni (Vaslui) - CS Aerostar Bacău (Bacău)
Comunal Zorleni
Zorleni / Vaslui
7.CS Naţional Goleşti (Vrancea) - CS Panciu (Vrancea)
Comunal Goleşti
Goleşti / Vrancea
8.CS Victoria Traian (Brăila) - SC FC Oţelul Galaţi 2 (Galaţi)
Comunal Traian
Traian / Brăila
9.CS Conpet Cireşu (Brăila) - CS Viitorul Axintele (Ialomiţa)
Ştefan Vrăbioru
Ianca / Brăila
10.ACS Unirea Casimcea (Tulcea) - CS Eolica Baia (Constanţa)
Comunal Casimcea
Casimcea / Tulcea
11.ACF Rapid Feteşti (Ialomiţa) - CS Viitorul Chirnogi (Călăraşi)
Tineretului
Feteşti / Ialomiţa
12.CS Voinţa Lanuri (Buzău) - CSM Rm.Sărat (Buzău)
Voinţa
Lanuri / Buzău
13.FC Dunărea Călăraşi (Călăraşi) - CS Concordia Chiajna 2 (Ilfov)
Tineretului
Călăraşi / Călaraşi
14.CS Corbeanca (Ilfov) - FC Metaloglobus Bucureşti (Bucureşti)
Comunal Corbeanca
Corbeanca / Ilfov
15.AS Termo (Bucureşti) - CS Ştefăneşti (Ilfov)
Termo
Bucureşti
16.FC Zagon (Covasna) - FC Gloria Buzău (Buzău)
Comunal Zagon
Zagon / Covasna
17.ACS Berceni (Ilfov) - FC Snagov (Ilfov)
Nu se dispută
18.FC Voluntari (Ilfov) - FC Victoria Brăneşti (Ilfov)
Nu se dispută
19.CS Inter Clinceni (Ilfov) - CS Juventus Bucureşti (Bucureşti)
Central Clinceni
Clinceni / Ilfov
20.AFC Avântul Floreşti (Giurgiu) - CS Viitorul Domneşti (Ilfov)
Comunal Floreşti
Floreşti / Giurgiu
21.SC FC Sportul Studenţesc Bucureşti 2 (Bucureşti) - CS Baloteşti (Ilfov)
Baza FRF Buftea
Buftea / Ilfov
22.SC FC Rapid Bucureşti 2 (Bucureşti) - CS Afumaţi (Ilfov)
Chitila
Chitila / Ilfov
23.VSK Municipal Miercurea Ciuc (Harghita) - FCM Avântul Reghin (Mureş)
Municipal
Miercurea Ciuc / Harghita
24.CSM Făgăraş (Braşov) - CS Unirea Tărlungeni (Braşov)
Park Arena
Făgăraş / Braşov
25.CSO Plopeni (Prahova) - CS Chimia Brazi (Prahova)
Gheorghe Silaev
Plopeni / Prahova
26.AFC Filipeştii de Pădure (Prahova) - CS Conpet Ploieşti (Prahova)
Metalul
Filipeşti / Prahova
27.CS Gloria Corneşti (Dâmboviţa) - ACS Urban Titu (Dâmboviţa)
Comunal Corneşti
Corneşti / Dâmboviţa
28.CS Dunărea Turris Turnu Măgurele (Teleorman) - FCM Alexandria (Teleorman)
Municipal
Turnu Măgurele / Teleorman
29.CS Atletic Bradu (Argeş) - FC Girom Albota (Argeş)
Comunal Bradu
Bradu / Argeş
30.AS FC Dănuţ Coman (Argeş) - FC Caracal (Olt)
Nu se dispută
31.FC Podari (Dolj) - CS Vişina Nouă (Olt)
Unirea
Podari / Dolj
32.CS Pandurii Lignitul 2 Tg.Jiu (Gorj) - CS Jiul Rovinari (Gorj)
Municipal Sintetic
Târgu Jiu / Gorj
33.
CS Minerul Jilţ Mătăsari (Gorj) - CS Minerul Motru (Gorj)
Minerul
Mătăsari / Gorj
34.AS Voinţa Lupac (Caraş-Severin) - FC Şcolar Reşiţa (Caraş-Severin)
Comunal Lupac
Lupac / Caraş-Severin
35.CS Unirea Sânnicolau Mare (Timiş) - CS Autocatania Caransebeş (Caraş-Severin)
Gheorghe Biaş
Sânnicolau Mare / Timiş
36.CS Flacăra Făget (Timiş) - SC Politehnica Timişoara SA 2 (Timiş)
Flacăra
Făget / Timiş
37.AS CS Sevişul Şelimbăr (Sibiu) - FC Cisnădie (Sibiu)
Voinţa
Sibiu / Sibiu
38.
CS Gaz Metan 2 Mediaş (Sibiu) - FC ASA Unirea Ungheni (Mureş)
Textila
Mediaş / Sibiu
39.CS Zlatna/AS MS 08 Tg.Mureş - CS Unirea Floreşti (Cluj)
40.AS Arena Alba Iulia (Alba) - CS CFR Simeria (Hunedoara)
Dacia
Mihalţ / Alba
41.CS Jiul Petroşani (Hunedoara) - CS Mureşul Deva (Hunedoara)
Jiul
Petroşani / Hunedoara
42.CS Şoimii Pâncota (Arad) - FC Hunedoara (Hunedoara)
Comunal Pâncota
Pâncota / Arad
43.CS Flacăra Halmasd (Sălaj) - FC Seso Câmpia Turzii (Cluj)
Comunal Halmasd
Halmasd / Sălaj
44.FC Viorel Mateianu (Maramureş) - FC Zalău (Sălaj)
Viorel Mateianu
Baia Mare / Maramureş
45.FC Unirea Dej (Cluj) - SC FC Universitatea Cluj SA 2
Municipal
Dej / Cluj
46.CS Crişul Sântandrei (Bihor) - CS Naţional Sebiş (Arad)
Crişul
Sântandrei / Bihor
47.CF Bihorul Beiuş (Bihor) - FC Arieşul Turda (Cluj)
Bihorul
Beiuş / Bihor
48.AS Someşul Oar (Satu Mare) - FC Olimpia 2010 Satu Mare (Satu Mare)
Comunal Vetiş
Oar / Satu Mare

*Conform art.31.9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se va proceda la disputarea a două reprise de prelungiri a câte 15 minute şi, dacă egalitatea va persista, la executarea loviturilor de departajare de la punctul de pedeapsă.
*Jocurile sunt programate să se desfăşoare în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, primele echipe fiind organizatoare.
*Conform ROAF, echipele din Liga a 3-a sunt obligate să folosească minim 3 jucători sub 21 de ani (născuţi după 01.01.1991), pe toată durata jocului, numai dacă joacă împotriva unor echipe din aceeaşi categorie competiţională.
*Toate echipele participante în faza a II-a a competiţiei au dreptul să efectueze maxim 4 înlocuiri de jucători.
*Conform art.31.13 din ROAF, echipele programate în Cupa României-Timişoreana nu pot renunţa la jocuri, sub sancţiunea eliminării lor din campionatul în care participă.
*Cluburile cu mai multe echipe trebuie să ţină cont de prevederile art.20.7 din ROAF.
*În caz de litigiu, competenţa soluţionării aparţine Comisiei de Disciplină a FRF.

*Asociaţiile Judeţene de Fotbal, respectiv, Asociaţia Municipală de Fotbal-Bucureşti, sunt obligate să comunice prin fax la FRF – Direcţia Competiţii (021/ 302.91.93 sau 021/ 302.91.97) rezultatele jocurilor din faza a II-a, în termen de 24 ore de la terminarea meciurilor.
*Faza a III-a a Cupei României, la care vor participa cele 48 de echipe calificate din faza a II-a, este programată să aibă loc miercuri, 15 august 2012, ora 17.30.

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.