Fotbal / Cupa Romaniei, Faza 3

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 07.08.2012 09:39 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Programul jocurilor din faza a III-a a Cupei României-Timişoreana, ediţia 2012-2013, care vor avea loc miercuri, 15.08.2012, ora 17.30:
1. CS Foresta Mălini (Suceava) - SC FC Ceahlăul Piatra Neamţ 2 (Neamţ) Comunal Mălini Mălini/Suceava
2. FCM Dorohoi (Botoşani) - ACS Sporting Suceava (Suceava) 1 Mai Dorohoi/Suceava
3. FC Zagon (Covasna) - CS Aerostar Bacău (Bacău) Comunal Zagon Zagon/Covasna
4. CS Naţional Goleşti (Vrancea) - Sport Club Bacău (Bacău) Comunal Goleşti Goleşti/Vrancea
5. ACS Unirea Casimcea (Tulcea) - SC FC Oţelul Galaţi 2 (Galaţi) Comunal Casimcea Casimcea Tulcea
6. CS Voinţa Lanuri (Buzău) - CS Viitorul Axintele (Ialomiţa) Voinţa Lanuri/Buzău
7. ACF Rapid Feteşti (Ialomiţa) - CS Afumaţi (Ilfov) Tineretului Feteşti/Ialomiţa
8. ACS Berceni (Ilfov) - CS Chimia Brazi (Prahova) Nu se dispută
9. ACS Urban Titu (Dâmboviţa) - CS Conpet Ploieşti (Prahova) Orăşenesc Titu/Dâmboviţa
10. CS Baloteşti (Ilfov) - CS Voluntari (Ilfov) Comunal Baloteşti Baloteşti/Ilfov
11. FC Metaloglobus (Bucureşti) - CS Ştefăneşti (Ilfov) Comunal Clinceni Clinceni/Ilfov
12. CS Concordia Chiajna 2 (Ilfov) - CS Juventus Bucureşti (Bucureşti) Roşu Chiajna Chiajna/Ilfov
13. FCM Alexandria (Teleorman) - CS Viitorul Domneşti (Ilfov) Municipal Alexandria/Teleorman
14. CS Atletic Bradu (Argeş) - FC Caracal (Olt) Bradu Bradu/Argeş
15. CS Minerul Jilţ Mătăsari (Gorj) - CS Vişina Nouă (Olt) Minerul Mătăsari/Gorj
16. CS Pandurii Lignitul Tg. Jiu 2 (Gorj) - CS Gaz Metan 2 Mediaş (Sibiu) Nu se dispută
17. AS Voinţa Lupac (Caraş-Severin) - CS Autocatania Caransebeş(Caraş-Severin) Comunal Lupac Lupac/Caraş-Severin
18. CS Şoimii Pâncota (Arad) - CS Flacăra Făget (Timiş) Comunal Pâncota Pâncota/Arad
19. CS Naţional Sebiş (Arad) - CS Jiul Petroşani (Hunedoara) Naţional Sebiş/Arad
20. CF Bihorul Beiuş (Bihor) - FC Olimpia 2010 Satu Mare (Satu Mare) Nu se dispută
21. FC Cisnădie (Sibiu) - CS Unirea Tărlungeni (Braşov) Textila Cisnădie/Sibiu
22. FC Unirea Dej (Cluj) - FCM Avântul Reghin (Mureş) Municipal Dej/Cluj
23. FC Seso Câmpia Turzii (Cluj) - FC Zalău (Sălaj) Mechel Câmpia Turzii/Cluj
24. AS Arena Alba Iulia (Alba) - CS Floreşti (Cluj) Dacia Mihalţ/Alba
Conform art.31.9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se va proceda la prelungiri şi, dacă egalitatea va persista, la lovituri de departajare de la punctul de pedeapsă.
Federaţia Română de Fotbal, prin Comisia Centrală a Arbitrilor, va delega arbitrii şi arbitrii asistenţi pentru fiecare joc.
Jocurile sunt programate să se desfăşoare în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, primele echipe fiind organizatoare.
Conform ROAF, echipele din Liga a 3-a sunt obligate să folosească minim 3 jucători sub 21 de ani (născuţi după 01.01.1991), pe toată durata jocului, numai dacă joacă împotriva unor echipe din aceeaşi categorie competiţională.
Toate echipele participante în faza a III-a a competiţiei au dreptul să efectueze maxim 4 înlocuiri de jucători.
Cheltuielile de organizare a jocurilor se efectuează de cluburile gazdă, iar, după scăderea cheltuielilor de organizare, suma rămasă din beneficiul net se va repartiza în mod egal ambelor echipe.
Beneficiul echipei vizitatoare va fi achitat în maximum 15 zile de la data disputării jocului. Dacă din încasări nu va rezulta beneficiu, fiecare club va suporta în mod egal acoperirea cheltuielilor de organizare.
Conform art.31.13 din ROAF, echipele programate în Cupa României-Timişoreana nu pot renunţa la jocuri, sub sancţiunea eliminării lor din campionatul în care participă.
Cluburile cu mai multe echipe trebuie să ţină cont de prevederile art.20.7 din ROAF.
În caz de litigiu, competenţa soluţionării aparţine Comisiei de Disciplină a FRF.
Asociaţiile Judeţene de Fotbal, respectiv, Asociaţia Municipală de Fotbal Bucureşti sunt obligate să comunice prin fax la FRF – Direcţia Competiţii (021/302.91.93 sau 021/302.91.97) rezultatele jocurilor din faza a III-a în termen de 24 ore de la terminarea meciurilor.
Faza a IV-a a Cupei României-Timişoreana, la care vor participa cele 24 de echipe calificate din faza a III-a, este programată să aibă loc marţi/miercuri, 28/29 august 2012, ora 17.30.

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.