Fotbal / Cupa Romaniei, Faza 4

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 23.08.2012 09:28 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Programul jocurilor din faza a IV-a a Cupei României-Timişoreana, ediţia 2012-2013, care vor avea loc marţi, 28 august, şi miercuri 29 august 2012, ora 17.30:
1.FCM Dorohoi (Botoşani) - FC Botoşani (Botoşani) /28.08.2012 /1 Mai /Dorohoi/Botoşani
2.CS Foresta Mălini (Suceava) - ACS Rapid CFR Suceava (Suceava)/28.08.2012/Comunal Mălini/Mălini/Suceava
3.FC Zagon (Covasna) - FCM Bacău (Bacău)/28.08.2012/Comunal Zagon/Zagon/Covasna
4.Sport Club Bacău (Bacău) - FCM Dunărea Galaţi (Galaţi)/28.08.2012/Letea/Bacău
5.ACS Unirea Casimcea (Tulcea) - FC Delta Tulcea (Tulcea)/28.08.2012/Comunal Casimcea/Casimcea/Tulcea
6.FCM Alexandria (Teleorman) - SC FC Olt SA (Olt)/Nu se dispută
7.FC Unirea Slobozia (Ialomiţa) - AFC Săgeata Năvodari (Constanţa)/29.08.2012/1 Mai/Slobozia/Ialomiţa
8.CS FC Callatis Mangalia (Constanţa) - CS FC Farul Constanţa (Constanţa)/29.08.2012/Central/Mangalia/Constanţa
9.CS Viitorul Axintele (Ialomiţa) - CF Brăila (Brăila)/28.08.2012/Comunal/Axintele/Ialomiţa
10.CS Afumaţi (Ilfov) - CS Otopeni (Ilfov)/28.08.2012/Comunal/Afumaţi/Ilfov
11.ACS Berceni (Ilfov) - CS Buftea (Ilfov)/28.08.2012/Comunal/Berceni/Ilfov
12.FC Metaloglobus Bucureşti - SC FC Dinamo 1948 Bucureşti 2/28.08.2012/Comunal/Clinceni/Ilfov
13.CS Concordia Chiajna (Ilfov) - SC FC Sportul Studenţesc SA/28.08.2012/Roşu/Chiajna/Ilfov
14.CS Baloteşti (Ilfov) - FC Astra 2/Nu se dispută
15.CS Conpet Ploieşti (Prahova) - FC Chindia Târgovişte (Dâmboviţa)/28.08.2012/Comunal/Strejnic/Prahova
16.FC Caracal (Olt) - CS Alro Slatina (Olt)/28.08.2012/Parc/Caracal/Olt
17.FC Argeş Piteşti (Argeş) - CS Mioveni (Argeş)/29.08.2012/Nicolae Dobrin/Piteşti/Argeş
18.CS Pandurii Lignitul Tg.Jiu 2 (Gorj) - CSM Râmnicu Vâlcea (Vâlcea)/28.08.2012/Municipal Sintetic/Târgu Jiu/Gorj
19.CS Minerul Jilţ Mătăsari (Gorj) - AS Damila Măciuca (Vâlcea)/28.08.2012/Minerul/Mătăsari/Gorj
20.AS Voinţa Lupac (Caraş Severin) - SC FC Timişoara SA (Timiş)/28.08.2012/Comunal/Lupac/Caraş-Severin
21.CS Şoimii Pâncota (Arad) - ACS Recaş (Timiş)/28.08.2012/Comunal/Pâncota/Arad
22.CS Naţional Sebiş (Arad) - SC FC UTA SA (Arad)/28.08.2012/Naţional/Sebiş/Arad
23.CS FC Bihor Oradea (Bihor) - CS Luceafărul Oradea (Bihor)/29.08.2012/Iuliu Bodola/Oradea/Bihor
24.FC Olimpia 2010 Satu Mare (Satu Mare) - FC Maramureş Univ. Baia Mare (Maramureş)/28.08.2012/Olimpia/Satu Mare
25.CS Unirea Floreşti(Cluj)/ AS Arena Alba Iulia (Alba) - CSU Voinţa Sibiu (Sibiu)/28.08.2012/Municipal sau Dacia/Turda/Cluj/Mihalţ/Alba
26.FC Seso Câmpia Turzii (Cluj) - SC FC Unirea 2006 SA (Alba)/28.08.2012/Mechel/Câmpia Turzii/Cluj
27.FC Cisnădie (Sibiu) - ASC Corona 2010 Braşov (Braşov)/28.08.2012/Textila/Cisnădie/Sibiu
28.FC Unirea Dej (Cluj) - AFC Municipal Târgu Mureş (Mureş)/28.08.2012/Municipal/Dej/Cluj
Conform art.31.9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se va proceda la prelungiri şi, dacă egalitatea va persista, la executarea loviturilor de departajare de la punctul de pedeapsă.
Federaţia Română de Fotbal, prin Comisia Centrală a Arbitrilor, va delega arbitrii şi arbitrii asistenţi pentru fiecare joc.
Jocurile sunt programate să se desfăşoare în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, primele echipe fiind organizatoare.
Conform ROAF, echipele din Liga a 2-a sunt obligate să folosească minim doi jucători sub 21 de ani (născuţi după 01.01.1991), pe toată durata jocului, numai dacă joacă împotriva unor echipe din aceeaşi categorie competiţională.
Toate echipele participante în faza a IV-a a competiţiei au dreptul să efectueze maxim 3 înlocuiri de jucători.
Cheltuielile de organizare a jocurilor se efectuează de cluburile gazdă, iar, după scăderea cheltuielilor de organizare, suma rămasă din beneficiul net se va repartiza în mod egal ambelor echipe. Beneficiul echipei vizitatoare va fi achitat în maxim 15 zile de la data disputării jocului. Dacă din încasări nu va rezulta beneficiu, fiecare club va suporta în mod egal acoperirea cheltuilelilor de organizare.
Conform art.31.13 din ROAF,echipele programate în Cupa României-Timişoreana nu pot renunţa la jocuri, sub sancţiunea eliminării lor din campionatul în care participă.
Cluburile cu mai multe echipe trebuie să ţină cont de prevederile art.20.7 din ROAF.
În caz de litigiu, competenţa soluţionării aparţine Comisiei de Disciplină a FRF.
Asociaţiile Judeţene de fotbal, respectiv, Asociaţia Municipală de Fotbal Bucureşti, sunt obligate să comunice prin fax la FRF – Direcţia Competiţii (021/ 302.91.93 sau 021/ 302.91.97) rezultatele jocurilor din faza a IV-a, în termen de 24 ore de la terminarea meciurilor.
Faza a V-a a Cupei României-Timişoreana, la care vor participa cele 28 de echipe calificate din faza a IV-a, este programată să aibă loc marţi/miercuri 11/12 septembrie 2012, ora 16.30.

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.