Fotbal / Egal cu Ungaria. Pe cine dam vina?...

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 12.10.2014 00:25 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Reprezentativa Romaniei a intalnit, pe Arena Naţionala, selecţionata Ungariei, intr-un meci contand pentru preliminariile EURO 2016.
In minutul 45, a marcat Raul Rusescu cu un şut puternic din apropiere, din centrarea lui Raţ.
Egalarea a venit in minutul 82, cand Dzsudzsak a inscris dintr-o lovitura libera.

Echipa Romaniei: 12. Tataruşanu - 6. Chiricheş, 15. Goian, 21. Grigore, 3. Raţ (cpt.) - 5. Hoban, 8. Pintilii - 20. Maxim, 7. Chipciu, 17. Sanmartean - 9. Rusescu.
Rezerve: 1. Pantilimon, 23. Lung jr., 2. Moţi, 4. Luchin, 10. Tanase, 11. Torje, 13. Keşeru, 14. Latovlevici, 16. Gardoş, 18. Prepeliţa, 19. Stancu, 22. Enache
Schimbari: 4- Goian / Gardoş, 70 - Sanmartean / Tanase, 83 - Maxim / Stancu