Fotbal / Faza I a Cupei Romaniei, editia 2013-2014

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 11.07.2013 15:11 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Federaţia Română de Fotbal a publicat programul jocurilor prevăzute să se dispute în cadrul Fazei I a Cupei României-Timişoreana, ediţia 2013-2014.
Jocurile din faza I a Cupei României-Timişoreana, ediţia 2013 – 2014, vor avea loc miercuri 17.07.2013, ora 17.30:
1. CS Performaţa Alba Iulia (AB) – CS Jiul Petroşani (HD) Nu se dispută
2. CS Gloria CTP Arad (AR) – CS Vladimirescu (AR) Telecom Arad
3. CS Sporting Piteşti (AG) – SCM Argeş Piteşti 2012 (AG) Municipal Curtea de Argeş/Argeş
4. SC Bacău 2 (BC) – CS Aerostar Bacău (BC) Lucreţiu Avram Bacău
5. FC Hidişelul de Sus (BH) – CS Naţional Sebiş (AR) Comunal Hidişelul/Bihor
6. ACS Viitorul Lechinţa (BN) – FCM Turda (CJ) Nu se dispută
7. CS Luceafărul Mihai Eminescu (BT) – CS Ştiinţa Miroslava (IS) Comunal Ipoteşti/Botoşani
8. FC Braşov 2 (BV) – ACS Civitas Făgăraş (BV) ICIM Braşov
9. CS Conpet Cireşu (BR) – CS Viitorul Domneşti (IF) Comunal CIreşu/Brăila
10. Voinţa Lanurile (BZ) – CS Afumaţi (IF) Comunal Lanurile/Buzău
11. AS Voinţa Lupac (CS) – CS Autocatania Caransebeş (CS) Comunal Lupac/Caraş-Severin
12. AS Dunărea Ciocăneşti (CL) – CS Voluntari (IF) Comunal Ciocăneşti/Călăraşi
13. AS Vulturii Vultureni (CJ) – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj (CJ) Comunal Vultureni/Cluj
14. AS Danubius Rasova (CT) – AFC Rapid Feteşti (IL) Comunal Rasova/Constanţa
15. ACS FC Păpăuţi (CV) – CS Conpet Ploieşti (PH) Comunal Păpăuţi/Covansa
16. AS Voinţa Pietroşiţa (DB) – FCM Târgovişte (DB) Comunal Pietroşiţa/Dâmboviţa
17. AS Podari (DJ) – AS ASRA Apa Craiova (DJ) Comunal Podari/Dolj
18. CS Sporting Lieşti (GL) – CSM Focşani (VN) Comunal Lieşti/Galaţi
19. FC Bolintin Vale Malu Spart (GR) – FC Concordia Chiajna (IF) Orăşenesc Bolintin Vale/Giurgiu
20. AS Ştiinţa Turceni (GJ) – FC Pandurii Târgu Jiu 2 (GJ) Orăşenesc Turceni/Gorj
21. FC Csikszereda Miercurea Ciuc (HR) – FC Zagon (CV) Municipal Miercurea Ciuc/Harghita
22. AS Armata Aurul Brad (HD) – CS Vulturii Lugoj (TM) Aurul Brad/Hunedoara
23. CS Voinţa Cocora (IL) – CS Victoria Chirnogi (CL) Comunal Cocora/Ialomiţa
24. CS Rapid Dumeşti (IS) – SC FC Ceahlăul 2 Piatra Neamţ (NT) Comunal Dumeşti/Iaşi
25. AS Popeşti Leordeni (IF) – SC FC Rapid 2 Bucureşti (B) Nu se dispută
26. AS Avântul Bârsana (MM) – CS Plimob Sighetul Marmaţiei (MM) Central Bârsana/Maramureş
27. CS Baia de Aramă (MH) – CS Muncitorul Reşiţa (CS) Orăşenesc Baia de Aramă/Mehedinţi
28. ACS Miercurea Nirajului (MS) – FCM Avântul Reghin (MS) Comunal Miercurea Nirajului/Mureş
29. FC Cetatea Târgu Neamţ (NT) – SCM Petrotub Roman (NT) Cetate Târgu Neamţ/Neamţ
30. AS Inter Markus Slatina (OT) – CS Vişina Nouă (OT) Comunal Coteana/Olt
31. CS Petrolistul Boldeşti (PH) – CS Tunari (IF) Viorel Mateianu Boldeşti/Prahova
32. AS Tâlna Oraşul Nou (SM) – CS Europa Alba Iulia (AR) Comunal Oraşul Nou/Satu Mare
33. CS Barcău Nuşfalău (SJ) – FC Seso Câmpia Turzii (CJ) Nicolae Mandel Nuşfalău/Sălaj
34. AS Spicul Şeica Mare (SB) – FC Girom Albota (AG) Nu se dispută
35. AS Progresul Frătăuţii Vechi (SV) – ACS Bucovina Rădăuţi (SV) Comunal Frătăuţii Vechi/Suceava
36. CS Sporting Roşiorii de Vede (TR) – FCM Alexandria (TR) Municipal Roşiori/Teleorman
37. FC Ripensia Timişoara (TM) – CS Flacăra Făget (TM) Electrica Timişoara
38. CS Izbânda Hagilarea M. Kogalniceanu (TL) – CS Eolica Baia (CT) Nu se dispută
39. FC 2007 Gîrceni (VS) – FC Oţelul 2 Galaţi (GL) Comunal Gîrceni/Vaslui
40. ACS Hidro Rm. Vâlcea (VL) – ACS Urban Titu (DB) Hidro Rm. Vâlcea/Vâlcea
41. ACS Naţional 2012 Goleşti (VN) – ACS Young Stars Panciu (VN) Comunal Goleşti/Vrancea
42. AS Ilie Oană (AMFB) – SC FC Sportul Studenţesc 2 (B) Jilava Jilava/Ilfov

Conform art.31.9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare de la punctul de pedeapsă.
Federaţia Română de Fotbal, prin Comisia Centrală a Arbitrilor, va delega arbitrii şi arbitrii asistenţi pentru fiecare joc.
Cheltuielile de organizare a jocurilor se efectuează de cluburile gazdă, iar, după scăderea cheltuielilor de organizare, suma rămasă din beneficiul net se va repartiza în mod egal ambelor echipe.
Beneficiul echipei vizitatoare va fi achitat în maximum 15 zile de la data disputării jocului. Dacă din încasări nu rezultă beneficiu, fiecare club va suporta în mod egal acoperirea cheltuilelilor de organizare.
Indemnizaţiile de arbitraj la jocurile din Cupa României – Timişoreana sunt:
Pentru faza I, în care echipa gazda evoluează în Liga a 4-a, baremurile vor fi:
Arbitru: 422 RON
Arbitru asistent (1 şi 2): 372 RON
Total: 1166 RON
Baremurile de mai sus sunt brute, dar includ TVA.
În caz de litigiu, competenţa soluţionării aparţine Comisiei de Disciplină a FRF.
Asociaţiile judeţene de fotbal, respectiv Asociaţia Municipală de Fotbal-Bucureşti, sunt obligate să comunice prin fax la FRF – Direcţia Competiţii (021/302.91.93) rezultatele jocurilor din faza I, în termen de 24 ore de la terminarea meciurilor.
În conformitate cu art.31.13 din ROAF, echipele programate în Cupa României nu pot renunţa la jocuri şi nici nu pot disputa jocuri amicale în zilele în care au fost programate, sub sancţiunea eliminării lor din campionatul în care participă.
Faza a II-a a Cupei României, la care vor participa cele 42 de echipe calificate din faza I şi 28 de echipe participante în Liga a 3-a, ediţia 2012-2013, este programată să aibă loc miercuri 31.07.2013, ora 17.30.

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.