Fotbal / Liga 1, Etapa 10

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 17.10.2013 11:19 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Fc Brasov    -    Viitorul Constanta      4 - 0     (1-0)
ACS Poli Timisoara    -  Corona Brasov      0 - 0     (0-0)
Concordia Chiajna    -    Astra Giurgiu      3 - 1     (2-1)
Fc Vaslui    -    Steaua Bucuresti      0 - 1     (0-0)
Dinamo Bucuresti    -     Ceahlaul Piatra Neamt      1 - 1     (1-1)
Sageata Navodari    -     Pandurii Targu Jiu      0 - 4     (0-3)
Gaz Metan Medias    -    Petrolul Ploiesti      1 - 0     (0-0)
FC Botosani    -    Universitatea Cluj      1 - 1     (1-0)
CFR Cluj    -     Otelul Galati      7 - 2     (4-0)   

Clasament

1.Steaua Bucuresti    8    7    1    0    20-5    22    
2.Astra Giurgiu    9    6    1    2    24-9    19    
3.Petrolul Ploiesti    10    5    4    1    13-8    19    
4.FC Botosani    10    5    4    1    11-7    19    
5.Pandurii Targu Jiu    10    5    2    3    20-12    17    
6.Ceahlaul Piatra Neamt    10    4    5    1    14-7    17    
7.Gaz Metan Medias    10    4    3    3    12-11    15    
8.Dinamo Bucuresti    10    3    4    3    15-10    13    
9.CFR Cluj    10    3    4    3    15-16    13    
10.ACS Poli Timisoara    10    3    3    4    9-11    12    
11.Sageata Navodari    10    3    3    4    9-16    12    
12.Fc Brasov    10    2    4    4    11-13    10    
13.Concordia Chiajna    7    3    1    3    10-12    10    
14.Otelul Galati    10    3    1    6    10-21    10    
15.Viitorul Constanta    9    1    4    4    4-13    7    
16.Universitatea Cluj    10    0    4    6    6-20    4    
17.Fc Vaslui    9    3    2    4    8-8    3    
18.Corona Brasov    10    0    2    8    5-17    2

1.     FC DINAMO 1948 vs. FC CEAHLAUL P. NEAMT 1-1 (1-1). AU MARCAT: THICOT STEVEN (3), RESPECTIV GOLUBOVIC BOJAN (42);
CARTONASE GALBENE:
FC DINAMO 1948: -
FC CEAHLAUL P. NEAMT: ACHIM VLAD (3), GOLUBOVIC BOJAN (47), MARC OVIDIU (71);
2.     FC BRASOV – FC VIITORUL CONSTANTA 4-0 (1-0). AU MARCAT: CRISTEA ANDREI (32), SURDU ROMEO (9), BUGA MUGUREL (78), POPA IULIAN (93);
CARTONASE GALBENE:
FC BRASOV: VAGNER ALEXANDRU (27), OLTEAN SERGIU (34);
FC VIITORUL CONSTANTA: MARCELINA EMERSON (14), GAVRA CRISTIAN (52), MITREA BOGDAN (78);
3.     CS CONCORDIA CHIAJNA vs. FC ASTRA GIURGIU 3-1 (2-1). AU MARCAT:  DA SILVA WELLINGTON (15), PURECE FLORIN (43), CRETU VALENTIN (75), RESPECTIV CRISTESCU MARIAN (14);
CARTONASE GALBENE:
CS CONCORDIA CHIAJNA: PAPASTERIANOS EMMANOIL (63), NEAGU MARIAN (82), RAMNICEANU VICTOR (92);
FC ASTRA GIURGIU: CRISTESCU MARIAN (78), LABAN VINCENT (81);
4.     FC SAGEATA NAVODARI vs. CS PANDURII TG. JIU 0-4 (0-3). AU MARCAT: MATULEVICIUS DEIVYDAS (13, 43), ANTON PAUL (30), CIUCUR ALEXANDRU (46);
CARTONASE GALBENE:
FC SAGEATA NAVODARI: OUSMANE NDOYE (37), LUPU VALERIU (51), TIGOIANU MARIUS (73);
CS PANDURII TG. JIU: PESTANA PAULO (55), DOS SANTOS ALEX (91);
CARTONASE ROSII: VEZAN OVIDIU (FC SAGEATA NAVODARI) – 74’
5.     FC CFR 1907 CLUJ vs. FC OTELUL GALATI 7-2 (4-0). AU MARCAT: MAAH ROBERT (6, 28), OGBU CHOKA (24, 47, 64), RICARDO CADU (40), GABIONETTA DENILSON (61), RESPECTIV HENRIQUE DE JESUS (49, 83);
CARTONASE GALBENE:
FC CFR 1907 CLUJ: RICARDO CADU (30), COSTEA FLORIN (32), OGBU CHUKA (88);
FC OTELUL GALATI: MISELARICU CONSTANTIN (71);
CARTONASE ROSII: GIURGIU GABRIEL (FC OTELUL GALATI) – 87’;
6.     FC BOTOSANI – FC “U” CLUJ 1-1 (1-0). AU MARCAT: HADNAGY ATTILA (34), RESPECTIV LEMNARU VALENTIN (50);
CARTONASE GALBENE:
FC BOTOSANI: CODOBAN CLAUDIU (16), DINU CIPRIAN (51), ACSINTE FLORIN (70), PATACHE ANDREI (83);
FC “U” CLUJ: CALCAN CRISTIAN (30), RILKE EMIL (37), VESELOVSKY ROBERT (80), CRISTOCEA VASILICA (82), BORZA ADRIAN (84)M, MENDY GASTON (94)
CARTONASE ROSII: BUCSA DAN (FC “U” CLUJ) – 54’
7.     SC VASLUI – FC STEAUA 0-1 (0-0). A MARCAT: PIOVACARI FEDERICO (47);
CARTONASE GALBENE:
SC VASLUI: SALAGEANU ADRIAN (34);
FC STEAUA: TANASE CRISTIAN (44), GARDOS FLORIN (45), BOURCEANU ALEXANDRU (82);
CARTONASE ROSII: MADSON HENRIQUE (33), CERNIAUSKAS VYTAUTAS (73), SANMARTEAN LUCIAN (87) – TOTI SC VASLUI;
8.     ACS POLI TIMISOARA – ASC CORONA 2010 BRASOV 0-0.
CARTONASE GABENE:
ACS POLI TIMISOARA: BELU IORDACHE (26), KEITA SOUALEYMANE (86);
ASC CORONA 2010 BRASOV: WANDERSON MIRANDA (25), BUS SERGIU (40), BURLACU MARIUS (67), MARC ALEXANDRU (90), AGUIRRE JOSE (93);
CARTONASE ROSII: NEACSA IONUT (ACS CORONA BRASOV) – 87’
9.     CS GAZ METAN MEDIAS – FC  PETROLUL PLOIESTI 1-0 (0-0). A MARCAT: MEDEIROS DA SILVA (80).
CARTONASE GALBENE:
CS GAZ METAN MEDIAS: FRASINESCU COSMIN (45);
FC PETROLUL PLOIESTI: HABERT GUILHERME (60);

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.