Fotbal / Liga 1, Etapa 16

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 21.11.2012 18:09 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

PROGRAMUL CELEI DE-A XVI-A ETAPE A LIGII I LA FOTBAL, EDITIA 2012/2013

FC CFR 1907 CLUJ – FC ASTRA 0-2
CF GLORIA 1922 BISTRITA – FC BRASOV 1-1
FC PETROLUL – FC “U” CLUJ 2-0
CSMS IASI – FC CEAHLAUL P. NEAMT 1-0
FC VIITORUL CONSTANTA – FC DINAMO 1-1
FC STEAUA – CS TURNU SEVERIN 2-1
CS PANDURII TG. JIU – CS CONCORDIA CHIAJNA 2-1
FC OTELUL GALATI – SC VASLUI 2-0
FC RAPID – CS GAZ METAN MEDIAS 2-1

ETAPA A XVI-A
1. FC VIITORUL CONSTANTA – FC DINAMO 1948 1-1 (0-0). AU MARCAT: BENZAR ROMARIO (71), RESPECTIV BA ISSA (78);
CARTONASE GALBENE:
FC VIITORUL: BENZAR ROMARIO (82), ALBU MARIUS (92);
FC DINAMO 1948: NICA CONSTANTIN (16);
2. FC PETROLUL – FC “U” CLUJ 2-0 (1-0). AU MARCAT: NEAG IOAN (8), GROZAV GHEORGHE (75);
CARTONASE GALBENE:
FC PETROLUL: CRISTEA ADRIAN (41), CRISTESCU MARIAN (87);
FC “U” CLUJ: PESTANA PAOLO (35), DRAGHICI OCTAVIAN (39), GHEORGHE VASILE (70), DINU VIOREL (73), BALAURU DRAGOS (89);
3. FC RAPID – CS GAZ METAN MEDIAS 2-1 (0-1). AU MARCAT: IONITA ALEXANDRU (77), HEREA OVIDIU (79), RESPECTIV ERIC DE OLIVEIRA (33);
CARTONASE GALBENE:
FC RAPID: ROMAN MIHAI (22), OROS DANIEL (64), MILISAVLEVIC NEMANJA (75), SURDU ROMEO (90);
CS GAZ METAN MEDIAS: BUZEAN IONUT (15), PLESCA VALENTIN (77), MUTH SERGIU (88);
CARTONASE ROSII: BURCA OVIDIU (FC RAPID) – 33, NEGRU VALENTIN (CS GAZ METAN MEDIAS) – 64;
4. CF GLORIA 1922 BISTRITA – FC BRASOV 1-1 (0-0). AU MARCAT: CURTIUS MARIUS (61), RESPECTIV VIVEIROS NUNO (57);
CARTONASE GALBENE:
CF GLORIA 1922: REANO DAVID (28), IONESCU OCTAVIAN (71), PETELEU IONUT (80), ENESCU ANDREI (90);
FC BRASOV: MANEIRA BRUNO (33), VIVEIROS NUNO (60);
CARTONASE ROSII: TABORDA PEDRO (FC BRASOV) – 93’;
5. FC OTELUL GALATI – SC VASLUI 2-0 (1-0). AU MARCAT: IORGA LAURENTIU (19), VIGLIANTI GABRIEL (93);
CARTONASE GALBENE:
FC OTELUL: IORGA LAURENTIU (3), NEAGU IONUT (53), SIRGHI CRISTIAN (68), PENA MARIUS (74), FILIP IOAN (76);
SC VASLUI: JUMISSE EDUARDO (31);
CARTONASE ROSII: PENA MARIUS (FC OTELUL) – 77’;
6. CS PANDURII TG. JIU – CS CONCORDIA CHIAJNA 2-1 (1-1). AU MARCAT: VOICULET CLAUDIU (40), MAXIM ALEXANDRU (67), RESPECTIV DA SILVA CARLOS (2);
CARTONASE GALBENE:
CS PANDURII: VIERA DIARRASSOUBA (27), BACILA COSMIN (92);
CS CONCORDIA CHIAJNA: BAMBARA NARCISSE (29), PURECE FLORIN (52);
CARTONASE ROSII: STAN DANIEL (CS CONCORDIA) – 74’;
7. FC CFR 1907 CLUJ – FC ASTRA GIURGIU 0-2 (0-1). AU MARCAT: BUDESCU CONSTANTIN (45), IVANOVSKI MIRKO (80);
CARTONASE GALBENE:
FC CFR 1907 CLUJ: SOUGOU MODOU (44), IVO PINTO (DUPA TERMINAREA PRIMEI REPRIZE), BASTOS RAFAEL (86);
FC ASTRA: BUDESCU CONSTANTIN (37), SETO TAKAYUKI (60), GAMAN VALERICA (81), LUNG SILVIU (92);
8. CSMS IASI – FC CEAHLAUL P. NEAMT 1-0 (0-0). A MARCAT MILEA CIPRIAN (49);
CARTONASE GALBENE:
CSMS IASI:LUNGU CEZAR (70), SEMENENKO ARTEM (73), PATULEA ADRIAN (92);
FC CEAHLAUL: -
9. FC STEAUA – CS TURNU SEVERIN 2-1 (2-1). AU MARCAT: CRISTI TANASE (20), RUSESCU RAUL (27), RESPECTIV VANCEA COSMIN (16);
CARTONASE GALBENE:
FC STEAUA: PINTILII MIHAI (78);
CS TURNU SEVERIN: GIURGIU ALEXANDRU (23), BARRY KADER (87);

Clasament

1 Steaua 16 13 2 1 37-12 41
2 Pandurii Targu Jiu 16 10 3 3 27-19 33
3 Astra Ploiesti 16 9 4 3 32-18 31
4 FC Vaslui 16 8 4 4 26-18 28
5 Petrolul Ploiesti 16 7 6 3 25-15 27
6 CFR Cluj 16 7 4 5 31-20 25
7 Rapid 16 7 4 5 19-18 25
8 Dinamo 16 6 5 5 23-19 23
9 FC Brasov 16 5 5 6 19-23 20
10 Concordia Chiajna 16 5 5 6 15-20 20
11 Viitorul Constanta 16 4 7 5 18-19 19
12 Ceahlaul Piatra Neamt 16 5 3 8 21-30 18
13 Otelul Galati 16 4 7 5 19-20 17
14 Gaz Metan Medias 16 4 4 8 15-25 16
15 U Cluj 16 4 3 9 16-31 15
16 CSMS Iaşi 16 4 2 10 14-21 14
17 Gloria Bistrita 16 2 5 9 12-30 11
18 Turnu Severin 16 1 5 10 12-23 8

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.