Fotbal / Liga 1, Etapa 8

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 19.09.2012 09:59 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

PROGRAMUL CELEI DE-A VIII-A ETAPE A LIGII I LA FOTBAL, EDITIA 2012/2013

FC CEAHLAUL P. NEAMT – FC BRASOV  2-1
FC DINAMO 1948 – FC CFR 1907 CLUJ  0-1
CS GAZ METAN MEDIAS – CS CONCORDIA CHIAJNA 1-3
FC OTELUL GALATI – FC VIITORUL CONSTANTA 1-1
FC RAPID – CF GLORIA 1922 BISTRITA 3-1
FC PETROLUL – CS PANDURII TG. JIU  4-0
CSMS IASI – FC STEAUA  0-3
FC “U” CLUJ – FC ASTRA  1-3
SC VASLUI – CS TURNU SEVERIN  2-1

1. FC “U” CLUJ – FC ASTRA GIURGIU 1-3 (1-1). Au marcat: Viorel Dinu (9), respectiv Seto Takayuki (4), Budescu Valentin (75, 94);
CARTONASE GALBENE:
FC “U” CLUJ: PESTANA DINARTE (28), NICOLA EDUARD (35), DA SILVA ERICO (47), APOSTOL MUZAC (64), PATRASCU BOGDAN (81);
FC ASTRA: IVANOVSKI MIRKO (26), ENACHE GABRIEL (35);
2. FC DINAMO 1948 – FC CFR 1907 CLUJ 0-1 (0-0). A MARCAT: RUI PEDRO (64);
CARTONASE GALBENE:
FC DINAMO 1948: MUNTEANU CATALIN (9), BOUBACAR MANSALY (35);
FC CFR 1907 CLUJ: PICCOLO FELICE (9), GODMECHE NICOLAS (45+2);
3. CSMS IASI – FC STEAUA 0-3 (0-1). AU MARCAT: CHIPCIU ALEXANDRU (18, 72), ROCHA ADI (71);
CARTONASE GALBENE:
CSMS IASI: TIGANASU ALEXANDRU (38), STRATON BOGDAN (67), ONOFRAS MARIUS (85);
FC STEAUA: SZUKALA LUKASZ (58);
CARTONASE ROSII: DUMITRAS ANDREI (FC STEAUA) – 75;
4. CS GAZ METAN MEDIAS – CS CONCORDIA CHIAJNA 1-3 (0-0). AU MARCAT: GHIONEA SORIN (A.G. 55), RESPECTIV DA SILVA CARLOS (48), LECA MIHAI (58), ZULUF NICOLAE (64);
CARTONASE GALBENE:
CS GAZ METAN: DAN FLORIN (35), MUTH SERGIU (77);
CS CONCORDIA CHIAJNA: PANA SILVIU (17), ZULUF NICOLAE (25), SIMION VALENTIN (88);
CARTONASE ROSII: AVRAM RAZVAN (CS GAZ METAN) – 39’;
5. FC CEAHLAUL P. NEAMT – FC BRASOV 2-1 (1-0). AU MARCAT: VELICI GELU (45), GOLUBOVIC BOJAN (66), RESPECTIV MADEIRA BRUNO (63);
CARTONASE GALBENE:
FC CEAHLAUL: MONROY AITOR (31), CONSTANTINESCU MARIAN (48), CAZAN LUCIAN (70);
FC BRASOV: PAUN GEORGIAN (86);
6. FC OTELUL GALATI – FC VIITORUL CONSTANTA 1-1 (1-1). AU MARCAT: VIGLIANTI GABRIEL (17), RESPECTIV DICA NICOLAE (26);
CARTONASE GALBENE:
FC OTELUL GALATI: COSTIN SERGIU (24), NEAGU IONUT (52), PERENDIJA MILAN (74);
FC VIITORUL CONSTANTA: ALIBEC DENIS (43), MLADEN SEBASTIAN (66), VATCA ANDREI (90);
CARTONASE ROSII: PENA MARIUS (FC OTELUL) – 90’
7. FC RAPID – CF GLORIA 1922 BISTRITA 3-1 (2-1). AU MARCAT: HEREA OVIDIU (12, 93), GOGA DORIN (15), RESPECTIV PREDESCU CORNEL (20);
CARTONASE GALBENE:
FC RAPID: OROS DANIEL (39), BERTI GLAUBER (45+2), CODREA PAUL (88);
CF GLORIA 1922 BISTRITA: CAFASSO FERNANDO (10), BRAGANCA JAIME (80), FEHER MARIUS (92);
CARTONASE ROSII: CAFASSO FERNANDO (11);
8. FC PETROLUL – CS PANDURII TG. JIU 4-0 (1-0). AU MARCAT: YOUNES HAMZA (40), CRISTESCU MARIAN (46), BOKILA LOTETEKA (50, 74);
CARTONASE GALBENE:
FC PETROLUL: BOUDJEMA DAMIEN (37), MARINESCU LAURENTIU (41), HAUBERT GILHERME (75);
CS PANDURII TG. JIU: RADUT MIHAI (30);
CARTONASE ROSII: VOICULET CLAUDIU (34);
9. SC VASLUI – CS TURNU SEVERIN 2-1 (0-0). AU MARCAT: NICULAE MARIUS (76), NDOYE OUSMANE (92), RESPECTIV MOUTINHO HUGO (88);
CARTONASE GALBENE:
SC VASLUI: SALAGEANU ADRIAN (60), MILANOV ZHIVKO (87);
CS TURNU SEVERIN: MITIC MILAN (31), MOUTINHO HUGO (67), BULEICA ALIN (71), NEACSA IONUT (89), MARINESCU ANDREI (92), PATRASCU FLORIN (92);

1 Steaua 8 6 1 1 20-9 19
2 Pandurii Targu Jiu 8 6 1 1 17-9 19
3 FC Vaslui 8 4 3 1 15-9 15
4 Astra Ploiesti 8 5 2 1 18-11 17
5 CFR Cluj 8 3 4 1 15-11 13
6 Petrolul Ploiesti 8 3 3 2 16-10 12
7 Rapid 7 3 3 1 10-8 12
8 Dinamo 7 3 2 2 11-8 11
9 Concordia Chiajna 8 3 2 3 10-12 11
10 U Cluj 8 3 2 3 11-17 11
11 FC Brasov 8 2 3 3 13-13 9
12 Gaz Metan Medias 8 2 3 3 8-11 9
13 Viitorul Constanta 8 1 5 2 10-9 8
14 Ceahlaul Piatra Neamt 8 2 2 4 8-18 8
15 Gloria Bistrita 8 1 2 5 5-13 5
16 Otelul Galati 8 1 3 4 10-13 4
17 Turnu Severin 8 0 3 5 6-12 3
18 CSMS Iaşi 8 0 2 6 7-17 2

PROGRAMUL CELEI DE-A IX-A ETAPE A LIGII I LA FOTBAL, EDITIA 2012/2013

VINERI, 21.09.2012
CS CONCORDIA CHIAJNA – FC CEAHLAUL P.NEAMT - 19.00 DIGI SPORT
CF GLORIA 1922 BISTRITA – FC PETROLUL - 21.30 DIGI SPORT
SAMBATA, 22.09.2012
CS TURNU SEVERIN – FC OTELUL GALATI - 19.00 DIGI SPORT
FC “U” CLUJ – FC DINAMO - 21.30 DIGI SPORT
DUMINICA, 23.09.2012
FC ASTRA – CS GAZ METAN MEDIAS - 19.00 DOLCE SP.
FC BRASOV – SC VASLUI - 19.00 DIGI SPORT
CS PANDURII TG. JIU – FC CFR 1907 CLUJ - 21.30 DIGI SPORT
LUNI, 24.09.2012
FC VIITORUL CONSTANTA – CSMS IASI - 18.00 DIGI SPORT
FC STEAUA – FC RAPID - 20.30 ANTENA 1/DOLCE

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.