Fotbal / Liga 2 Vest, Etapa 8 (Play-off, Play-out)

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 28.05.2014 21:18 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Clasamentul la zi si rezultatele din Liga 2 Seria 2, editia 2013/2014

Play-off

ACS FC Olt Slatina (OT) - ACF GLORIA 1922 Bistrita (BN) 0-3
CSU Craiova SA (DJ) - AS FC ASA Targu Mures 2013 (MS) 2-0
CSM Ramnicu Valcea (VL) - CS Metalul Resita SA (CS) 1-1

Clasament

1. CSU Craiova SA (DJ) 18 10 3 5 26-18 33
2. AS FC ASA Targu Mures 2013 (MS) 18 9 4 5 20-13 31
3. CSM Ramnicu Valcea (VL) 18 7 6 5 18-15 27
4. ACF GLORIA 1922 Bistrita (BN) 18 6 6 6 20-19 24
5. CS Metalul Resita SA (CS) 18 6 4 8 16-20 22
6. ACS FC Olt Slatina (OT) 18 3 3 12 8-23 12

Play-off Liga a 2-a - Meciurile Etapei 9

May 31, 2014 11:00 CSM Ramnicu Valcea (VL) - ACS FC Olt Slatina (OT) Info
May 31, 2014 11:00 CS Metalul Resita SA (CS) - CSU Craiova SA (DJ) Info
May 31, 2014 20:00 AS FC ASA Targu Mures 2013 (MS) - ACF GLORIA 1922 Bistrita (BN)

Play-off Liga a 2-a - Meciurile Etapei 10

Jun 7, 2014 11:00 ACS FC Olt Slatina (OT) - AS FC ASA Targu Mures 2013 (MS) Info
Jun 7, 2014 11:00 ACF GLORIA 1922 Bistrita (BN) - CS Metalul Resita SA (CS) Info
Jun 7, 2014 11:00 CSU Craiova SA (DJ) - CSM Ramnicu Valcea (VL)

Play-out

CS FC Olimpia 2010 (SM) - CS FC Bihor Oradea (BH) 3-0
CS Minerul Motru 2008 (GJ) FC UTA SA (AR) 3-0

Clasament

1. CS FC Olimpia 2010 (SM) 16 11 3 2 28-10 36
2. CS FC Bihor Oradea (BH) 17 8 5 4 24-16 29
3. CS Mioveni (AG) 16 8 4 4 24-15 28
4. FC UTA SA (AR) 16 4 3 9 13-28 15
5. CS Minerul Motru 2008 (GJ) 17 3 4 10 17-22 13

Play-out Liga a 2-a - Meciurile Etapei 9

May 31, 2014 11:00 FC UTA SA (AR) - CS FC Olimpia 2010 (SM) Info
May 31, 2014 11:00 CS FC Bihor Oradea (BH) - CS Mioveni (AG)

Play-out Liga a 2-a - Meciurile Etapei 10

Jun 7, 2014 11:00 CS Mioveni (AG) - FC UTA SA (AR) Info
Jun 7, 2014 11:00 CS FC Olimpia 2010 (SM) - CS Minerul Motru 2008 (GJ)

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.