Fotbal / Lugoj, Giarmata si Becicherecu Mic, la start in Liga 3

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 18.08.2014 17:20 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Liga a 3-a va fi formata din 69 de echipe (4 serii a cate 14 echipe si o serie de 13 echipe), sistem campionat, in care fiecare echipa joaca cu toti ceilalti adeversari, o data pe teren propriu, o data in deplasare (13 etape tur – 13 etape retur).
Promoveaza in Liga a 2-a echipele clasate pe locurile 1 in din fiecare serie (in total 5 echipe).
Retrogradeaza in Liga a 4-a echipele clasate pe locurile 13 si 14 din seriile cu 14 echipe, locul 13 din seria cu 13 echipe (seria a 4-a), plus o echipa de pe locul 12.
In aceasta situatie, va fi alcatuit un clasament special in care se vor lua in calcul numai jocurile sustinute de echipele de pe locurile 12 cu echipele clasate pe locurile 1 -11.
Meciurile se vor juca sambata, insa cluburile care doresc sa isi mute meciurile pentru vineri pot face o cerere la FRF.

SERIA A IV-A

CS Ineu
CS National Sebis
CS Millenium Giarmata
CS Nuova MM Becicherecu Mic
CS Vulturii 2009
ACS Viitorul Municipal Craiova
CS FC Hunedoara
ACS Stiinta Turceni
CS Minerul Motru 2008
CS Pandurii Lignitul Tg. Jiu 2
CS Minerul Mehedinti 2010
ACSO Filiasi
ACS UTA Batrana Doamna

Programul complet al seriei 4 a Ligii 3, ediţia 2014/2015:

Etapa I -      30.08.2014
        
CS Ineu    -    Vulturii Lugoj
Stiinta Turceni    -    Becicherecu Mic
Minerul Motru    -    FC Hunedoara
Minerul Mehedinti    -    ACSVM Craiova
Millenium Giarmata    -    Pandurii II
ACSO Filiasi    -    National Sebis
UTA Batrana Doamna sta.

Etapa a II-a -       06.09.2014
        
Becicherecu Mic    -    CS Ineu
FC Hunedoara    -    Stiinta Turceni
ACSVM Craiova    -    UTA Batrana Doamna
Pandurii II    -    Minerul Mehedinti
National Sebis    -    Millenium Giarmata
Vulturii Lugoj    -    ACSO Filiasi
Minerul Motru sta.

Etapa a III-a -       13.09.2014

Becicherecu Mic    -    Vulturii Lugoj
CS Ineu    -    FC Hunedoara
Minerul Motru    -    ACSVM Craiova
UTA Batrana Doamna    -    Pandurii II
Minerul Mehedinti    -    National Sebis
Millenium Giarmata    -    ACSO Filiasi
Stiinta Turceni sta.

Etapa a IV-a -       20.09.2014

FC Hunedoara    -    Becicherecu Mic
ACSVM Craiova    -    Stiinta Turceni
Pandurii II    -    Minerul Motru
National Sebis    -    UTA Batrana Doamna
ACSO Filiasi    -    Minerul Mehedinti
Vulturii Lugoj    -    Millenium Giarmata
CS Ineu sta.

Etapa a V-a -       27.09.2014

FC Hunedoara    -    Vulturii Lugoj
CS Ineu    -    ACSVM Craiova
Stiinta Turceni    -    Pandurii II
Minerul Motru    -    National Sebis
UTA Batrana Doamna    -    ACSO Filiasi
Minerul Mehedinti    -    Millenium Giarmata
Becicherecu Mic sta.

Etapa a VI-a -       04.10.2014

ACSVM Craiova    -    Becicherecu Mic
Pandurii II    -    CS Ineu
National Sebis    -    Stiinta Turceni
ACSO Filiasi    -    Minerul Motru
Millenium Giarmata    -    UTA Batrana Doamna
Vulturii Lugoj    -    Minerul Mehedinti
FC Hunedoara sta.

Etapa a VII-a -       11.10.2014

FC Hunedoara    -    ACSVM Craiova
Becicherecu Mic    -    Pandurii II
CS Ineu    -    National Sebis
Stiinta Turceni    -    ACSO Filiasi
Minerul Motru    -    Millenium Giarmata
UTA Batrana Doamna    -    Minerul Mehedinti
Vulturii Lugoj sta.

Etapa a VIII-a -       18.10.2014
        
Pandurii II    -    FC Hunedoara
National Sebis    -    Becicherecu Mic
ACSO Filiasi    -    CS Ineu
Millenium Giarmata    -    Stiinta Turceni
Minerul Mehedinti    -    Minerul Motru
UTA Batrana Doamna    -    Vulturii Lugoj
ACSVM Craiova sta.

Etapa a IX-a -       25.10.2014
        
Vulturii Lugoj    -    ACSVM Craiova
FC Hunedoara    -    National Sebis
Becicherecu Mic    -    ACSO Filiasi
CS Ineu    -    Millenium Giarmata
Stiinta Turceni    -    Minerul Mehedinti
Minerul Motru    -    UTA Batrana Doamna
Pandurii II sta.

Etapa a X-a -       01.11.2014

Pandurii II    -    ACSVM Craiova
ACSO Filiasi    -    FC Hunedoara
Millenium Giarmata    -    Becicherecu Mic
Minerul Mehedinti    -    CS Ineu
UTA Batrana Doamna    -    Stiinta Turceni
Minerul Motru    -    Vulturii Lugoj
National Sebis sta.
        
Etapa a XI-a -       08.11.2014

Vulturii Lugoj    -    Pandurii II
ACSVM Craiova    -    National Sebis
FC Hunedoara    -    Millenium Giarmata
Becicherecu Mic    -    Minerul Mehedinti
CS Ineu    -    UTA Batrana Doamna
Stiinta Turceni    -    Minerul Motru
ACSO Filiasi sta.

Etapa a XII-a -       15.11.2014

National Sebis    -    Pandurii II
ACSO Filiasi    -    ACSVM Craiova
Minerul Mehedinti    -    FC Hunedoara
UTA Batrana Doamna    -    Becicherecu Mic
Minerul Motru    -    CS Ineu
Stiinta Turceni    -    Vulturii Lugoj
Millenium Giarmata sta.

Etapa a XIII-a -       22.11.2014

Vulturii Lugoj    -    National Sebis
Pandurii II    -    ACSO Filiasi
ACSVM Craiova    -    Millenium Giarmata
FC Hunedoara    -    UTA Batrana Doamna
Becicherecu Mic    -    Minerul Motru
CS Ineu    -    Stiinta Turceni
Minerul Mehedinti sta.

Etapa a XIV-a -       07.03.2015
        
Vulturii Lugoj    -    CS Ineu
Becicherecu Mic    -    Stiinta Turceni
FC Hunedoara    -    Minerul Motru
ACSVM Craiova    -    Minerul Mehedinti
Pandurii II    -    Millenium Giarmata
National Sebis    -    ACSO Filiasi
UTA Batrana Doamna sta.

Etapa a XV-a -       14.03.2015
        
CS Ineu    -    Becicherecu Mic
Stiinta Turceni    -    FC Hunedoara
UTA Batrana Doamna    -    ACSVM Craiova
Minerul Mehedinti    -    Pandurii II
Millenium Giarmata    -    National Sebis
ACSO Filiasi    -    Vulturii Lugoj
Minerul Motru sta.

Etapa a XVI-a -       21.03.2015

Vulturii Lugoj    -    Becicherecu Mic
FC Hunedoara    -    CS Ineu
ACSVM Craiova    -    Minerul Motru
Pandurii II    -    UTA Batrana Doamna
National Sebis    -    Minerul Mehedinti
ACSO Filiasi    -    Millenium Giarmata
Stiinta Turceni sta.

Etapa a XVII-a -       28.03.2015

Becicherecu Mic    -    FC Hunedoara
Stiinta Turceni    -    ACSVM Craiova
Minerul Motru    -    Pandurii II
UTA Batrana Doamna    -    National Sebis
Minerul Mehedinti    -    ACSO Filiasi
Millenium Giarmata    -    Vulturii Lugoj
CS Ineu sta.

Etapa a XVIII-a -       04.04.2015

Vulturii Lugoj    -    FC Hunedoara
ACSVM Craiova    -    CS Ineu
Pandurii II    -    Stiinta Turceni
National Sebis    -    Minerul Motru
ACSO Filiasi    -    UTA Batrana Doamna
Millenium Giarmata    -    Minerul Mehedinti
Becicherecu Mic sta.

Etapa a XIX-a -       11.04.2015

Becicherecu Mic    -    ACSVM Craiova
CS Ineu    -    Pandurii II
Stiinta Turceni    -    National Sebis
Minerul Motru    -    ACSO Filiasi
UTA Batrana Doamna    -    Millenium Giarmata
Minerul Mehedinti    -    Vulturii Lugoj
FC Hunedoara sta.

Etapa a XX-a -      18.04.2015

ACSVM Craiova    -    FC Hunedoara
Pandurii II    -    Becicherecu Mic
National Sebis    -    CS Ineu
ACSO Filiasi    -    Stiinta Turceni
Millenium Giarmata    -    Minerul Motru
Minerul Mehedinti    -    UTA Batrana Doamna
Vulturii Lugoj sta.

Etapa a XXI-a -       25.04.2015
        
FC Hunedoara    -    Pandurii II
Becicherecu Mic    -    National Sebis
CS Ineu    -    ACSO Filiasi
Stiinta Turceni    -    Millenium Giarmata
Minerul Motru    -    Minerul Mehedinti
Vulturii Lugoj    -    UTA Batrana Doamna
ACSVM Craiova sta.

Etapa a XXII-a -       02.05.2015
        
ACSVM Craiova    -    Vulturii Lugoj
National Sebis    -    FC Hunedoara
ACSO Filiasi    -    Becicherecu Mic
Millenium Giarmata    -    CS Ineu
Minerul Mehedinti    -    Stiinta Turceni
UTA Batrana Doamna    -    Minerul Motru
Pandurii II sta.

Etapa a XXIII-a -       09.05.2015

ACSVM Craiova    -    Pandurii II
FC Hunedoara    -    ACSO Filiasi
Becicherecu Mic    -    Millenium Giarmata
CS Ineu    -    Minerul Mehedinti
Stiinta Turceni    -    UTA Batrana Doamna
Vulturii Lugoj    -    Minerul Motru
National Sebis sta.
        
Etapa a XXIV-a -       16.05.2015

Pandurii II    -    Vulturii Lugoj
National Sebis    -    ACSVM Craiova
Millenium Giarmata    -    FC Hunedoara
Minerul Mehedinti    -    Becicherecu Mic
UTA Batrana Doamna    -    CS Ineu
Minerul Motru    -    Stiinta Turceni
ACSO Filiasi sta.

Etapa a XXV-a -       23.05.2015

Pandurii II    -    National Sebis
ACSVM Craiova    -    ACSO Filiasi
FC Hunedoara    -    Minerul Mehedinti
Becicherecu Mic    -    UTA Batrana Doamna
CS Ineu    -    Minerul Motru
Vulturii Lugoj    -    Stiinta Turceni
Millenium Giarmata sta.

Etapa a XXVI-a -       30.05.2015

National Sebis    -    Vulturii Lugoj
ACSO Filiasi    -    Pandurii II
Millenium Giarmata    -    ACSVM Craiova
UTA Batrana Doamna    -    FC Hunedoara
Minerul Motru    -    Becicherecu Mic
Stiinta Turceni    -    CS Ineu
Minerul Mehedinti sta.

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.