Fotbal / Preliminariile Campionatului European din 2016

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 05.09.2015 23:38 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Meciul Ungaria - Romania, din preliminariile Campionatului European din 2016, este programat vineri, 4 septembrie, de la ora locala 20:45 (21:45 ora Romaniei), pe Groupama Arena din Budapesta.

In perioada 3-5 septembrie, se disputa jocurile din runda a şaptea a preliminariilor Campionatului European 2016, ce va fi gazduit de Franţa.

Echipa Romaniei: 12. Tataruşanu - 2. Papp, 6. Chiricheş, 21. Dr. Grigore, 3. Rat-cpt. - 18. Prepeliţa, 5. Hoban - 22. Adi Popa, 17. Sanmartean, 11. Torje - 13. Keşeru.

Rezerve: 1. Pantilimon, 23. Lung jr. - 4. Moţi, 7. Chipciu, 8. Bumba, 9. Alibec, 14. Latovlevici, 15. Goian, 16. Matel, 19. Fl. Andone, 20. Budescu

Lista oficiala a jucatorilor ce vor fi trecuţi pe foaia de joc la meciul cu Ungaria
1    Costel PANTILIMON

2    Paul PAPP
3    Razvan RAŢ
4    Cosmin MOŢI
5    Ovidiu HOBAN
6    Vlad CHIRICHEŞ
7    Alexandru CHIPCIU
8    Claudiu Bumba
9    Denis ALIBEC
10    Alexandru MAXIM
11    Gabriel TORJE
12    Ciprian TATARUŞANU
13    Claudiu KEŞERU
14    Iasmin LATOVLEVICI
15    Dorin GOIAN
16    Alexandru MAŢEL
17    Lucian SÂNMARTEAN
18    Andrei PREPELIŢA
19    Florin ANDONE
20    Constantin BUDESCU
21    Dragoş GRIGORE
22    Adrian POPA
23    Silviu LUNG

GRUPA A

Cehia - Kazahstan 2-1
(Skoda 74, 86 / Logvinenko 21),
Olanda - Islanda 0-1
(Sigurdsson 51-pen.),
Turcia - Letonia 1-1
(S. Inan 77 / Sabala 90+1)

1    Islanda    7    6    0    1    14-3    18
2    Cehia    7    5    1    1    14-9    16
3    Olanda    7    3    1    3    13-7    10
4    Turcia    7    2    3    2    8-9    9
5    Letonia    7    0    4    3    3-14    4
6    Kazakhstan    7    0    1    6    5-16    1

GRUPA B

Belgia - Bosnia-Herţegovina 3-1
(Fellaini 23, De Bruyne 44, Hazard 78-pen. / Dzeko 15),
Cipru - Ţara Galilor 0-1
(Bale 82), Israel - Andorra 4-0
(Zahavi 3, Bitton 22, Hemed 26-pen., Dabbur 38)

1    Ţara Galilor    7    5    2    0    9-2    17
2    Belgia    7    4    2    1    16-3    14
3    Israel    7    4    0    3    14-9    12
4    Cipru    7    3    0    4    12-12    9
5    Bosnia    7    2    2    3    9-10    8
6    Andorra    7    0    0    7    3-27    0

GRUPA C

Luxemburg - Macedonia  1-0
Ucraina - Belarus  3-1
Spania - Slovacia  2-0
 
1   Spania    7    6    0    1    17-3    18
2    Slovacia    7    6    0    1   13-5    18
3    Ucraina    7    5    0    2    12-4    15
4    Belarus    7    1    1    5   5-14    4
5    Luxemburg    7    1    1    5    4-17    4
6    Macedonia    7    1    0    6    6-15    3

GRUPA D

Georgia - Scoţia 1-0

Germania - Polonia 3-1
Gibraltar - Irlanda  0-4

1   Germania    7    5    1    1    19-5   16
2    Polonia     7    4    2    1   21-6    14
3    Irlanda    7    3    3    1    16-5    12
4    Scoţia    7    3    2    2    12-7    11
5    Georgia    7   2    0    5    6-13    6
6    Gibraltar    7    0    0    7    1-38    0

GRUPA E

Estonia - Lituania 1-0
San Marino - Anglia  0-6
Elveţia - Slovenia   3-2
 
1    Anglia    7    7    0    0    24-3    21
2    Elveţia    7    5    0    2    16-6    15
3   Estonia    7    3   1    3    4-5    10
4   Slovenia   7    3    0    4    14-10   9
5    Lituania    7    2    0    5    4-13    6
6    San Marino    7    0    1   6    0-25    1

GRUPA F

Feroe - Irlanda de Nord  1-3
Grecia - Finlanda   0-1
Ungaria - ROMÂNIA 0-0
 
1    Irlanda de Nord    7   5    1    1    11-5    16
2    ROMÂNIA    7   4    3    0    7-1    15
3    Ungaria   7    3    3    1    5-3    12
4    Finlanda    7    2    1    4    6-8    7
5    Feroe    7    2    0    5    5-11    6
6    Grecia    7   0    2    5    2-8    2

GRUPA G

Rusia - Suedia   1-0
Austria - Moldova  1-0
Muntenegru - Liechtenstein  2-0
 
1    Austria    7    6    1    0    12-2    19
3    Suedia    7    3    3    1   10-5    12
2    Rusia    7    3    2    2   10-4    11
4    Muntenegru    7    2   2    3    6-8    8
6    Liechtenstein    7    1    2    4    2-14    5
5    Moldova    7    0    2    5    3-10    2

GRUPA H

Azerbaijan - Croaţia 0-0,
Bulgaria - Norvegia 0-1 (Forren 57),
Italia - Malta 1-0 (Pelle 69)

1    Croaţia    7    4    3    0    16-3    15
2    Italia    7    4    3    0    10-5    15
3    Norvegia    7    4    1    2    8-8    13
4    Bulgaria    7    2    2    3    7-8    8
5    Azerbaijan    7    1    2    4    4-11    5
6    Malta    7    0    1    6    1-11    1

GRUPA I

Danemarca - Albania  0-0
Serbia - Armenia   2-0
 
1    Portugalia    5    4    0    1    7-4    12
2    Danemarca    6    3   2   1    8-4    11
3    Albania    5    2   2    1    4-5    8
4    Serbia    6    2    1    3    8-8    3
5    Armenia   6    0    1    5   5-11    1
 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.