Fotbal / Preliminariile Cupei Mondiale

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 08.09.2012 20:40 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

România a debutat cu o victorie cu scorul de 2-0 (0-0), în preliminariile Cupei Mondiale din 2014, din Brazilia, în Grupa D, prin golurile marcate de Gabriel Torje (55) şi Ciprian Marica (75).

 

7 septembrie 2012
A
Croatia 1-0 Macedonia
Arbitru: Alon Yefet (ISR) – Stadion: Stadion Maksimir, Zagreb (CRO)
A
Ţara Galilor 0-2 Belgia
Arbitru: Stefan Johannesson (SWE) – Stadion: Cardiff City Stadion, Cardiff (WAL)
B
Malta 0-1 Armenia
Arbitru: Rene Eisner (AUT) – Stadion: Ta' Qali National Stadion, Ta' Qali (MLT)
B
Bulgaria 2-2 Italia
Arbitru: Martin Atkinson (ENG) – Stadion: Natsionalen Stadion Vasil Levski, Sofia (BUL)
C
Kazakhstan 1-2 Irlanda
Arbitru: Marius Avram (ROU) – Stadion: Astana Arena, Astana (KAZ)
C
Germania 3-0 Insulele Feroe
Arbitru: Bobby Madden (SCO) – Stadion: Hannover Arena, Hannover (GER)
D
Estonia 0-2 Romania
Arbitru: Milorad Mažić (SRB) – Stadion: Lilleküla Stadion, Tallinn (EST)
D
Andorra 0-5 Ungaria
Arbitru: Emir Alecković (BIH) – Stadion: Estadi Comunal, Andorra la Vella (AND)
D
Olanda 2-0 Turcia
Arbitru: Carlos Velasco Carballo (ESP) – Stadion: Amsterdam ArenA, Amsterdam (NED)
E
Albania 3-1 Cipru
Arbitru: Artyom Kuchin (KAZ) – Stadion: Stadioni Kombëtar Qemal Stafa, Tirana (ALB)
E
Slovenia 0-2 Elveţia
Arbitru: Paolo Tagliavento (ITA) – Stadion: ŠRC Stožice, Ljubljana (SVN)
E
Islanda 2-0 Norvegia
Arbitru: Antony Gautier (FRA) – Stadion: Laugardalsvöllur, Reykjavik (ISL)
F
Russia 2-0 Irlanda de Nord
Arbitru: Antonio Mateu Lahoz (ESP) – Stadion: Stadion Lokomotiv, Moscow (RUS)
F
Azerbaijan 1-1 Israel
Arbitru: Matej Jug (SVN) – Stadion: Tofig Bahramov Republican Stadion, Baku (AZE)
F
Luxembourg 1-2 Portugalia
Arbitru: Kristo Tohver (EST) – Stadion: Josy Barthel, Luxembourg (LUX)
G
Liechtenstein 1-8 Bosnia Herzegovina
Arbitru: Marco Borg (MLT) – Stadion: Rheinpark, Vaduz (LIE)
G
Lithuania 1-1 Slovakia
Arbitru: Carlos Gómez (ESP) – Stadion: Vetra, Vilnius (LTU)
G
Letonia 1-2 Grecia
Arbitru: Ivan Bebek (CRO) – Stadion: Skonto Stadions, Riga (LVA)
H
Muntenegru 2-2 Polonia
Arbitru: Kristinn Jakobsson (ISL) – Stadion: Stadion Podgorica, Podgorica (MNE)
H
Moldova 0-5 Anglia
Arbitru: Pol van Boekel (NED) – Stadion: Zimbru, Chisinau (MDA)
I
Georgia 1-0 Belarus
Arbitru: Stanislav Todorov (BUL) – Stadion: Boris Paichadze National Stadion, Tbilisi (GEO)
I
Finlanda 0-1 Franţa
Arbitru: Craig Thomson (SCO) – Stadion: Olympic Stadion, Helsinki (FIN)
8 septembrie 2012
A
Scoţia 0-0 Serbia
Arbitru: Jonas Eriksson (SWE) – Stadion: Hampden Park, Glasgow (SCO)
B
Danemarca 0-0 Cehia
Arbitru: Wolfgang Stark (GER) – Stadion: Parken, Copenhagen (DEN)
11 septembrie 2012
A
Serbia 20:30 Ţara Galilor
Arbitru: Duarte Gomes (POR)
A
Belgia 20:45 Croatia
Arbitru: Alberto Undiano Mallenco (ESP)
A
Scoţia 21:00 Macedonia
Arbitru: Sergei Karasev (RUS) – Stadion: Hampden Park, Glasgow (SCO)
B
Bulgaria 20:45 Armenia
Arbitru: Stephan Studer (SUI) – Stadion: Natsionalen Stadion Vasil Levski, Sofia (BUL)
B
Italia 20:45 Malta
Arbitru: Antti Munukka (FIN) – Stadion: Alberto Braglia, Modena (ITA)
C
Suedia 20:30 Kazakhstan
Arbitru: Serhiy Boiko (UKR) – Stadion: Malmö New Stadion, Malmo (SWE)
C
Austria 20:35 Germania
Arbitru: Björn Kuipers (NED) – Stadion: Ernst-Happel-Stadion, Vienna (AUT)
D
Romania 19:30 Andorra
Arbitru: Pavle Radovanović (MNE) – Stadion: National Arena, Bucharest (ROU)
D
Turcia 20:00 Estonia
Arbitru: Marcin Borski (POL) – Stadion: Şükrü Saracoğlu, Istanbul (TUR)
D
Ungaria 20:30 Olanda
Arbitru: Pedro Proença (POR) – Stadion: Ferenc Puskás, Budapest (HUN)
E
Cipru 19:00 Islanda
Arbitru: Sébastien Delferiere (BEL) – Stadion: Antonis Papadopoulos, Larnaca (CYP)
E
Norvegia 19:00 Slovenia
Arbitru: Fırat Aydınus (TUR) – Stadion: Ullevaal Stadion, Oslo (NOR)
E
Elveţia 20:30 Albania
Arbitru: Ovidiu Alin Hategan (ROU) – Stadion: Swissporarena, Lucerne (SUI)
F
Israel 19:00 Russia
Arbitru: Mark Clattenburg (ENG) – Stadion: Itztadion Ramat Gan, Ramat Gan (ISR)
F
Irlanda de Nord 20:45 Luxembourg
Arbitru: Vlado Glodjović (SRB) – Stadion: Windsor Park, Belfast (NIR)
F
Portugalia 21:15 Azerbaijan
Arbitru: Szymon Marciniak (POL) – Stadion: Estádio Municipal de Braga, Braga (POR)
G
Bosnia Herzegovina 20:00 Letonia
Arbitru: Deniz Aytekin (GER) – Stadion: Bilino Polje, Zenica (BIH)
G
Slovakia 20:15 Liechtenstein
Arbitru: Simon Lee Evans (WAL) – Stadion: Štadión Pasienky, Bratislava (SVK)
G
Grecia 20:45 Lithuania
Arbitru: Mark Courtney (NIR) – Stadion: Georgios Karaiskakis Stadion, Piraeus (GRE)
H
San Marino 20:30 Muntenegru
Arbitru: Neil Doyle (IRL) – Stadion: Stadio Olimpico, Serravalle (SMR)
H
Polonia 20:45 Moldova
Arbitru: Ilias Spathas (GRE) – Stadion: Municipal Stadion Wroclaw, Wroclaw (POL)
H
Anglia 21:00 Ucraina
Arbitru: Cüneyt Çakır (TUR) – Stadion: Wembley Stadion, London (ENG)
I
Georgia 19:30 Spania
Arbitru: Svein Oddvar Moen (NOR) – Stadion: Boris Paichadze National Stadion, Tbilisi (GEO)
I
Franţa 21:00 Belarus

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.