Fotbal / Programul si echipele de la Copa America 2015

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 11.06.2015 14:17 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Meciul de deschidere de la Copa America 2015 este programat joi, 11 iunie, la Santiago, intre Chile şi Ecuador (vineri / 02,30, ora Romaniei).
Ediţia a 44-a a campionatului sud-american interţari la fotbal, Copa America 2015, va avea loc in Chile, in perioada 11 iunie - 4 iulie, cu participarea a 12 echipe, dintre care doua invitate, Mexicul şi Jamaica.
Uruguay a caştigat cele mai multe trofee la Copa America, 15, in timp ce Argentina a acumulat 14,  Brazilia - 8, Paraguay şi Peru  - 2, iar Bolivia şi Columbia, cate unul.

Programul Copa America 2015:

Grupa A: Bolivia, Chile, Ecuador, Mexic

Joi 11 iunie  / Chile  /  Ecuador (Santiago de Chile, vineri  /  02,30, ora Romaniei)
Vineri 12 iunie / Mexic  /  Bolivia (Vina Del Mar, sambata  /  02,30, ora Romaniei)
Luni 15 iunie / Ecuador  /  Bolivia (Valparaiso, marţi  /  00,00, ora Romaniei)
Chile  /  Mexic (Santiago, marţi  /  02,30, ora Romaniei)
Vineri 19 iunie / Mexic  /  Ecuador (Rancagua, sambata  /  00,00, ora Romaniei)
Chile  /  Bolivia (Santiago, sambata  /  02,30, ora Romaniei)

Grupa B: Argentina, Jamaica, Paraguay, Uruguay

Sambata 13 iunie / Uruguay  /  Jamaica (Antofagasta, 22,00, ora Romaniei)
Argentina  /  Paraguay (La Serena, duminica  /  00,30, ora Romaniei)
Marţi 16 iunie / Paraguay  /  Jamaica (Antofagasta, miercuri  /  00,30, ora Romaniei)
Argentina  /  Uruguay (La Serena, miercuri  /  02,30, ora Romaniei)
Sambata 20 iunie / Uruguay  /  Paraguay (La Serena, 22,00, ora Romaniei)
Argentina  /  Jamaica (Vina Del Mar, duminica  /  00,30, ora Romaniei)

Grupa C: Brazilia, Columbia, Peru, Venezuela

Duminica 14 iunie / Columbia  /  Venezuela (Rancagua, 22,00, ora Romaniei)
Brazilia  /  Peru (Temuco, duminica  /  00,30, ora Romaniei)
Miercuri 17 iunie / Brazilia  /  Columbia (Santiago, joi  /  02,30, ora Romaniei)
Joi 18 iunie / Peru  /  Venezuela (Valparaiso, vineri  /  02,30, ora Romaniei)
Duminica 21 iunie  /Columbia  /  Peru (Temuco, 22,00, ora Romaniei)
Brazilia  /  Venezuela (Santiago, luni  /  00,30, ora Romaniei)

SFERTURI DE FINALA
Miercuri 24 iunie  / A1  /  cel mai bun loc 3 (Santiago  /  joi  /  02,30, ora Romaniei)
Joi 25 iunie / A2  /  C2 (Temuco  /  vineri  /  02,30, ora Romaniei)
Vineri 26 iunie  / B1  /  al doilea cel mai bun loc 3 (Vina Del Mar  /  sambata  /  02,30, ora Romaniei)
Sambata 27 iunie / C1  /  B2 (Concepcion  /  duminica  /  00,30, ora Romaniei)
SEMIFINALE
Luni 29 iunie / sf 1  /  sf 2 (Santiago  /  marţi  /  02,30, ora Romaniei)
Marţi 30 iunie / sf 3  /  sf 4 (Concepcion  /  miercuri  /  02,30, ora Romaniei)
FINALA MICA
Vineri 3 iulie (Concepcion, sambata  /  02,30, ora Romaniei)
FINALA
Sambata 4 iulie (Santiago, 23,00, ora Romaniei)
 
 
 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.