Fotbal / Programul turului Campionatului National Liga 1, editia 2014/2015

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 02.07.2014 14:12 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Miercuri, 2 iulie 2014, la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal s-a stabilit programul turului Campionatului National Liga 1 - sezonul 2014/2015.
Prima etapa a Ligii 1 este programata pentru 26 iulie.
Iata programul integral:

Etapa 1 - Sambata 26 iulie 2014      
             
      FC RAPID BUCURESTI     FC STEAUA BUCURESTI
      CS U CRAIOVA      CS PANDURII TARGU JIU
      FC CFR 1907 CLUJ     FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT
      ASA 2013 TARGU MURES     FC UNIVERSITATEA CLUJ
      CS CONCORDIA CHIAJNA     AFC ASTRA GIURGIU
      FC DINAMO BUCURESTI     FC OTELUL GALATI
      FC BRASOV     FC PETROLUL PLOIESTI
      AFC BOTOSANI     CS GAZ METAN MEDIAS
      CSMS IASI      FC VIITORUL CONSTANTA
             
Etapa 2 - Sambata 2 august 2014      
             
      FC STEAUA BUCURESTI     CS U CRAIOVA
      CS PANDURII TARGU JIU     FC CFR 1907 CLUJ
      FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT     ASA 2013 TARGU MURES
      FC UNIVERSITATEA CLUJ     FC DINAMO BUCURESTI
      AFC ASTRA GIURGIU     FC BRASOV
      FC OTELUL GALATI     CS CONCORDIA CHIAJNA
      FC PETROLUL PLOIESTI     AFC BOTOSANI
      CS GAZ METAN MEDIAS     CSMS IASI
      FC VIITORUL CONSTANTA      FC RAPID BUCURESTI
             
Etapa 3 - Sambata 9 august 2014      
             
      FC RAPID BUCURESTI     CS GAZ METAN MEDIAS
      CS U CRAIOVA      FC VIITORUL CONSTANTA
      FC CFR 1907 CLUJ     FC STEAUA BUCURESTI
      CS CONCORDIA CHIAJNA     FC UNIVERSITATEA CLUJ
      FC DINAMO BUCURESTI     ASA 2013 TARGU MURES
      FC BRASOV     FC OTELUL GALATI
      AFC BOTOSANI     AFC ASTRA GIURGIU
      CSMS IASI      FC PETROLUL PLOIESTI
      CS PANDURII TARGU JIU     FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT
             
Etapa 4 - Sambata 16 august 2014      
             
      ASA 2013 TARGU MURES     CS CONCORDIA CHIAJNA
      FC STEAUA BUCURESTI     CS PANDURII TARGU JIU
      FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT     FC DINAMO BUCURESTI
      FC UNIVERSITATEA CLUJ     FC BRASOV
      AFC ASTRA GIURGIU     CSMS IASI
      FC OTELUL GALATI     AFC BOTOSANI
      FC PETROLUL PLOIESTI     FC RAPID BUCURESTI
      CS GAZ METAN MEDIAS     CS U CRAIOVA
      FC VIITORUL CONSTANTA      FC CFR 1907 CLUJ
             
Etapa 5 - Sambata 23 august 2014      
             
      FC RAPID BUCURESTI     AFC ASTRA GIURGIU
      CS U CRAIOVA      FC PETROLUL PLOIESTI
      FC CFR 1907 CLUJ     CS GAZ METAN MEDIAS
      CS CONCORDIA CHIAJNA     FC DINAMO BUCURESTI
      FC BRASOV     ASA 2013 TARGU MURES
      AFC BOTOSANI     FC UNIVERSITATEA CLUJ
      CSMS IASI      FC OTELUL GALATI
      FC STEAUA BUCURESTI     FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT
      CS PANDURII TARGU JIU     FC VIITORUL CONSTANTA
             
Etapa 6 - Sambata 30 august 2014      
             
      ASA 2013 TARGU MURES     AFC BOTOSANI
      FC DINAMO BUCURESTI     FC BRASOV
      FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT     CS CONCORDIA CHIAJNA
      FC UNIVERSITATEA CLUJ     CSMS IASI
      AFC ASTRA GIURGIU     CS U CRAIOVA
      FC OTELUL GALATI     FC RAPID BUCURESTI
      FC PETROLUL PLOIESTI     FC CFR 1907 CLUJ
      CS GAZ METAN MEDIAS     CS PANDURII TARGU JIU
      FC VIITORUL CONSTANTA      FC STEAUA BUCURESTI
             
Etapa 7 - Sambata 13 septembrie 2014      
             
      FC RAPID BUCURESTI     FC UNIVERSITATEA CLUJ
      CS U CRAIOVA      FC OTELUL GALATI
      FC CFR 1907 CLUJ     AFC ASTRA GIURGIU
      FC BRASOV     CS CONCORDIA CHIAJNA
      AFC BOTOSANI     FC DINAMO BUCURESTI
      CSMS IASI      ASA 2013 TARGU MURES
      FC STEAUA BUCURESTI     CS GAZ METAN MEDIAS
      CS PANDURII TARGU JIU     FC PETROLUL PLOIESTI
      FC VIITORUL CONSTANTA      FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT
             
Etapa 8 - Sambata 20 septembrie 2014      
             
      ASA 2013 TARGU MURES     FC RAPID BUCURESTI
      CS CONCORDIA CHIAJNA     AFC BOTOSANI
      FC DINAMO BUCURESTI     CSMS IASI
      FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT     FC BRASOV
      FC UNIVERSITATEA CLUJ     CS U CRAIOVA
      AFC ASTRA GIURGIU     CS PANDURII TARGU JIU
      FC OTELUL GALATI     FC CFR 1907 CLUJ
      FC PETROLUL PLOIESTI     FC STEAUA BUCURESTI
      CS GAZ METAN MEDIAS     FC VIITORUL CONSTANTA
             
Etapa 9 - Sambata 27 septembrie 2014      
             
      FC RAPID BUCURESTI     FC DINAMO BUCURESTI
      CS U CRAIOVA      ASA 2013 TARGU MURES
      FC CFR 1907 CLUJ     FC UNIVERSITATEA CLUJ
      AFC BOTOSANI     FC BRASOV
      CSMS IASI      CS CONCORDIA CHIAJNA
      FC STEAUA BUCURESTI     AFC ASTRA GIURGIU
      CS PANDURII TARGU JIU     FC OTELUL GALATI
      CS GAZ METAN MEDIAS     FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT
      FC VIITORUL CONSTANTA      FC PETROLUL PLOIESTI
             
Etapa 10 - Sambata 4 octombrie 2014      
             
      ASA 2013 TARGU MURES     FC CFR 1907 CLUJ
      CS CONCORDIA CHIAJNA     FC RAPID BUCURESTI
      FC DINAMO BUCURESTI     CS U CRAIOVA
      FC BRASOV     CSMS IASI
      FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT     AFC BOTOSANI
      FC UNIVERSITATEA CLUJ     CS PANDURII TARGU JIU
      AFC ASTRA GIURGIU     FC VIITORUL CONSTANTA
      FC OTELUL GALATI     FC STEAUA BUCURESTI
      FC PETROLUL PLOIESTI     CS GAZ METAN MEDIAS
             
Etapa 11 - Sambata 18 octombrie 2014      
             
      FC RAPID BUCURESTI     FC BRASOV
      CS U CRAIOVA      CS CONCORDIA CHIAJNA
      FC CFR 1907 CLUJ     FC DINAMO BUCURESTI
      CSMS IASI      AFC BOTOSANI
      FC STEAUA BUCURESTI     FC UNIVERSITATEA CLUJ
      CS PANDURII TARGU JIU     ASA 2013 TARGU MURES
      FC PETROLUL PLOIESTI     FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT
      CS GAZ METAN MEDIAS     AFC ASTRA GIURGIU
      FC VIITORUL CONSTANTA      FC OTELUL GALATI
             
Etapa 12 - Sambata 25 octombrie 2014      
             
      ASA 2013 TARGU MURES     FC STEAUA BUCURESTI
      CS CONCORDIA CHIAJNA     FC CFR 1907 CLUJ
      FC DINAMO BUCURESTI     CS PANDURII TARGU JIU
      FC BRASOV     CS U CRAIOVA
      AFC BOTOSANI     FC RAPID BUCURESTI
      FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT     CSMS IASI
      FC UNIVERSITATEA CLUJ     FC VIITORUL CONSTANTA
      AFC ASTRA GIURGIU     FC PETROLUL PLOIESTI
      FC OTELUL GALATI     CS GAZ METAN MEDIAS
             
Etapa 13 - Sambata 1 noiembrie 2014      
             
      FC RAPID BUCURESTI     CSMS IASI
      CS U CRAIOVA      AFC BOTOSANI
      FC CFR 1907 CLUJ     FC BRASOV
      FC STEAUA BUCURESTI     FC DINAMO BUCURESTI
      CS PANDURII TARGU JIU     CS CONCORDIA CHIAJNA
      AFC ASTRA GIURGIU     FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT
      FC PETROLUL PLOIESTI     FC OTELUL GALATI
      CS GAZ METAN MEDIAS     FC UNIVERSITATEA CLUJ
      FC VIITORUL CONSTANTA      ASA 2013 TARGU MURES
             
Etapa 14 - Sambata 8 noiembrie 2014      
             
      FC RAPID BUCURESTI     FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT
      ASA 2013 TARGU MURES     CS GAZ METAN MEDIAS
      CS CONCORDIA CHIAJNA     FC STEAUA BUCURESTI
      FC DINAMO BUCURESTI     FC VIITORUL CONSTANTA
      FC BRASOV     CS PANDURII TARGU JIU
      AFC BOTOSANI     FC CFR 1907 CLUJ
      CSMS IASI      CS U CRAIOVA
      FC UNIVERSITATEA CLUJ     FC PETROLUL PLOIESTI
      FC OTELUL GALATI     AFC ASTRA GIURGIU
             
Etapa 15 - Sambata 22 noiembrie 2014      
             
      CS U CRAIOVA      FC RAPID BUCURESTI
      FC CFR 1907 CLUJ     CSMS IASI
      FC STEAUA BUCURESTI     FC BRASOV
      CS PANDURII TARGU JIU     AFC BOTOSANI
      FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT     FC OTELUL GALATI
      AFC ASTRA GIURGIU     FC UNIVERSITATEA CLUJ
      FC PETROLUL PLOIESTI     ASA 2013 TARGU MURES
      CS GAZ METAN MEDIAS     FC DINAMO BUCURESTI
      FC VIITORUL CONSTANTA      CS CONCORDIA CHIAJNA
             
Etapa 16 - Sambata 29 noiembrie 2014      
             
      FC RAPID BUCURESTI     FC CFR 1907 CLUJ
      CS U CRAIOVA      FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT
      ASA 2013 TARGU MURES     AFC ASTRA GIURGIU
      CS CONCORDIA CHIAJNA     CS GAZ METAN MEDIAS
      FC DINAMO BUCURESTI     FC PETROLUL PLOIESTI
      FC BRASOV     FC VIITORUL CONSTANTA
      AFC BOTOSANI     FC STEAUA BUCURESTI
      CSMS IASI      CS PANDURII TARGU JIU
      FC UNIVERSITATEA CLUJ     FC OTELUL GALATI
             
Etapa 17 - Sambata 6 decembrie 2014      
             
      FC CFR 1907 CLUJ     CS U CRAIOVA
      FC STEAUA BUCURESTI     CSMS IASI
      CS PANDURII TARGU JIU     FC RAPID BUCURESTI
      FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT     FC UNIVERSITATEA CLUJ
      AFC ASTRA GIURGIU     FC DINAMO BUCURESTI
      FC OTELUL GALATI     ASA 2013 TARGU MURES
      FC PETROLUL PLOIESTI     CS CONCORDIA CHIAJNA
      CS GAZ METAN MEDIAS     FC BRASOV
      FC VIITORUL CONSTANTA      AFC BOTOSANI

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.