Fotbal / Romania o duce Grozav

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 30.05.2012 20:14 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Meciul amical de la Lucerna dintre Elveţia şi România s-a încheiat cu victoria tricolorilor, 1-0, printr-un gol înscris de clujeanul Grozav.

Centrare foarte buna a lui Torje de pe dreapta si Grozav deschide scorul cu o spectaculoasa lovitura de cap în minutul 56.
În minutul 6, meciul a fost intrerupt dupa ce un spectator roman a intrat pe teren cu mesajul: "Justice for Craiova". Publicul elvetian a replicat cu fluieraturi. Suporterul s-a plimbat nestingherit pe teren aproape un minut pana cand a aparut un steward sa-l scoata in afara suprafetei de joc.

Elveţia: Sommer, Lichtsteiner, Senderos, Djourou, Ziegler, Stocker, Inler, Xhaka, Barnetta, Mehmedi, Derdiyok
Rezerve: Benaglio, Wolfli, von Bergen, Affolter, Fernandes, Winter, Emeghara, Morganella, Wiss

România: Lobont Bogdan, Papp Paul, Chiriches Vlad, Gaman Valerica, Rat Razvan, Florescu, Bourceanu Alexandru, Tanase Cristian, Torje Gabriel, Niculae Daniel, Grozav
Rezerve: Tatarusanu Ciprian, Rapa Cornel, Chipciu, Lazar Costin, Curelea, Latovlevici Iasmin, Goian Dorin, Grigore Nicolae, Alexe Marius