Fotbal / Saisprezecimile Cupei Romaniei

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 16.09.2014 13:16 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Casa Fotbalului a gazduit tragerea la sorţi a şaisprezecimilor Cupei Romaniei Timişoreana, ediţia 2014-2015.

La tragerea la sorţi, cele 6 echipe din urna A au fost imperecheate cu 6 echipe din urna C, apoi cele 8 ramase din urna C au fost extrase impreuna cu tot atatea cluburi din urna B, iar la final ultimele 4 echipe din urna B vor fi imperecheate intre ele.
Jocurile din şaisprezecimi se vor disputa intr-o singura manşa, pe terenul echipei de categorie inferioara sau mai slab clasata in campionatul precedent.
In cazul in care meciul va fi televizat, iar clubul gazda nu dispune de un stadion dotat cu instalaţie de iluminat, jocul se va programa pe un stadion din localitatea cea mai apropiata care indeplineşte condiţiile regulamentare disputarii şi televizarii.

AFC Astra Giurgiu - CS Mioveni
FC CFR 1907 Cluj SA - CS FC Viitorul Axintele
FC Steaua Bucureşti - ACS Berceni
FC Petrolul Ploieşti - CS Unirea Jucu
Dinamo 1948 Bucureşti - AFC Fortuna Poiana Campina
CS Pandurii Tg. Jiu - ACS Şoimii Pancota
FC Viitorul - AFC Sageata Navodari
CSU Craiova - CS FC Caransebeş
FC Universitatea Cluj - CS FC Bihor Oradea
FC Oţelul Galaţi - CF Braila
FC Ceahlaul Piatra Neamţ - SC Bacau
FC Braşov - FC Chindia Targovişte
CS Gaz Metan Mediaş - ACS Rapid CFR Suceava
CSMS Iaşi - CSM Rm. Valcea
AFC Botoşani - FC Rapid Bucureşti
ASA Tg. Mureş - CS Concordia Chiajna
 
Echipele care vor evolua in urmatorul tur al competiţiei au fost imparţite in trei urne:
 
Urna A
SC FC STEAUA BUCUREŞTI SA
AFC ASTRA
FC PETROLUL SA
DINAMO 1948 SA
FC CFR 1907 CLUJ SA
CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
 
Urna B
ACS BOTOŞANI
FC CEAHLAUL SA
SC FC OŢELUL SA
SC UNIVERSITATEA CLUJ SA
SC FC VIITORUL SA
CS GAZ METAN MEDIAŞ
CS CONCORDIA CHAIJNA
SC FC BRAŞOV SA
CS MUNICIPAL STUDENŞESC IAŞI
CSU CRAIOVA
SC FC RAPID SA BUCUREŞTI
AS FC ASA 2013 TÂRGU MUREŞ
 
Urna C
SPORT CLUB BACAU
CS ŞOIMII PÂNCOTA
CS FC CARANSEBEŞ
CSM RÂMNICU VÂLCEA
CS MIOVENI
AFC FORTUNA POIANA CÂMPINA
ACS BERCENI
CF BRAILA
ACS RAPID CFR SUCEAVA
CS FC BIHOR ORADEA
AFC SAGEATA NAVODARI
ACS FC VIITORUL AXINTELE
FC CHINDIA TÂRGOVIŞTE
CS UNIREA JUCU

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.