Fotbal / Timisoara, Resita si Caransebes se bat in Liga 2

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 19.08.2014 16:36 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

La sediul FRF a avut loc tragerea la sorti a programului competitional al noului sezon, 2014/2015, al Ligii 2.

Liga a 2-a va fi formata din 23 de echipe, seria I – 12 echipe, iar seria a 2-a – 11 echipe, Corona Braşov retragandu-se din competiţie.
Dupa Faza I - sistem campionat fiecare cu fiecare, tur – retur, va urma Faza a II-a, sistem playoff - cu primele 6 echipe din clasament care joaca intre ele tur – retur, 10 meciuri, si playout - echipele clasate pe locurile 7 – 12 joaca intre ele tur – retur 10 meciuri.
Echipele intra in playoff si playout cu toate punctele acumulate in faza I.
Promoveaza in Liga I echipele clasate pe locurile 1 in playoff din fiecare serie (in total 2 echipe).
Retrogradeaza in Liga a 3-a echipele clasate pe locurile 11 si 12 din seria I, locul 11 din seria a 2-a, plus o echipa de pe locul 10, dupa disputarea unui joc de baraj intr-o singura mansa, pe teren neutru.

LIGA 2 / SERIA A II-A

ACS Poli Timisoara
CSM Ramnicu Valcea
CS Metalul Resita
ACS FC Olt Slatina
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
CS Mioveni
CS FC Bihor Oradea
CS Unirea Tarlungeni
CS FC Caransebes
CS Soimii Pancota
AFC Fortuna Poiana Campina

Programul complet al seriei 2 a Ligii 2, ediţia 2014/2015:

Etapa I - 30.08.2014

CS Mioveni - ACS Poli Timisoara
Soimii Pancota - CSM Ramnicu Valcea
Fortuna Poiana Campina - Metalul Resita
FC Caransebes - Olimpia Satu Mare
Unirea Tarlungeni - FC Olt Slatina
FC Bihor Oradea sta

Etapa a II-a - 06.09.2014

CSM Ramnicu Valcea - CS Mioveni
Metalul Resita - Soimii Pancota
FC Bihor Oradea - Fortuna Poiana Campina
FC Olt Slatina - FC Caransebes
ACS Poli Timisoara - Unirea Tarlungeni
Olimpia Satu Mare sta

Etapa a III-a - 13.09.2014

CSM Ramnicu Valcea - ACS Poli Timisoara
CS Mioveni - Metalul Resita
Soimii Pancota - FC Bihor Oradea
Fortuna Poiana Campina - Olimpia Satu Mare
FC Caransebes - Unirea Tarlungeni
FC Olt Slatina sta

Etapa a IV-a - 20.09.2014

Metalul Resita - CSM Ramnicu Valcea
FC Bihor Oradea - CS Mioveni
Olimpia Satu Mare - Soimii Pancota
FC Olt Slatina - Fortuna Poiana Campina
ACS Poli Timisoara - FC Caransebes
Unirea Tarlungeni sta

Etapa a V-a - 27.09.2014

Metalul Resita - ACS Poli Timisoara
CSM Ramnicu Valcea - FC Bihor Oradea
CS Mioveni - Olimpia Satu Mare
Soimii Pancota - FC Olt Slatina
Fortuna Poiana Campina - Unirea Tarlungeni
FC Caransebes sta

Etapa a VI-a - 04.10.2014

FC Bihor Oradea - Metalul Resita
Olimpia Satu Mare - CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Slatina - CS Mioveni
Unirea Tarlungeni - Soimii Pancota
FC Caransebes - Fortuna Poiana Campina
ACS Poli Timisoara sta

Etapa a VII-a - 11.10.2014

ACS Poli Timisoara - FC Bihor Oradea
Metalul Resita - Olimpia Satu Mare
CSM Ramnicu Valcea - FC Olt Slatina
CS Mioveni - Unirea Tarlungeni
Soimii Pancota - FC Caransebes
Fortuna Poiana Campina sta

Etapa a VIII-a - 15.10.2014

Olimpia Satu Mare - FC Bihor Oradea
FC Olt Slatina - Metalul Resita
Unirea Tarlungeni - CSM Ramnicu Valcea
FC Caransebes - CS Mioveni
Fortuna Poiana Campina - ACS Poli Timisoara
Soimii Pancota sta

Etapa a IX-a - 18.10.2014

ACS Poli Timisoara - Olimpia Satu Mare
FC Bihor Oradea - FC Olt Slatina
Metalul Resita - Unirea Tarlungeni
CSM Ramnicu Valcea - FC Caransebes
Soimii Pancota - Fortuna Poiana Campina
CS Mioveni sta

Etapa a X-a - 25.10.2014

FC Olt Slatina - Olimpia Satu Mare
Unirea Tarlungeni - FC Bihor Oradea
FC Caransebes - Metalul Resita
Fortuna Poiana Campina - CS Mioveni
Soimii Pancota - ACS Poli Timisoara
CSM Ramnicu Valcea sta

Etapa a XI-a - 01.11.2014

CS Mioveni - Soimii Pancota
CSM Ramnicu Valcea - Fortuna Poiana Campina
FC Bihor Oradea - FC Caransebes
Olimpia Satu Mare - Unirea Tarlungeni
ACS Poli Timisoara - FC Olt Slatina
Metalul Resita sta

Etapa a XII-a - 08.11.2014

ACS Poli Timisoara - CS Mioveni
CSM Ramnicu Valcea - Soimii Pancota
Metalul Resita - Fortuna Poiana Campina
Olimpia Satu Mare - FC Caransebes
FC Olt Slatina - Unirea Tarlungeni
FC Bihor Oradea sta

Etapa a XIII-a - 15.11.2014

CS Mioveni - CSM Ramnicu Valcea
Soimii Pancota - Metalul Resita
FC Caransebes - FC Olt Slatina
Unirea Tarlungeni - ACS Poli Timisoara
Olimpia Satu Mare sta

Etapa a XIV-a - 22.11.2014

ACS Poli Timisoara - CSM Ramnicu Valcea
Metalul Resita - CS Mioveni
FC Bihor Oradea - Soimii Pancota
Olimpia Satu Mare - Fortuna Poiana Campina
Unirea Tarlungeni - FC Caransebes
FC Olt Slatina sta

Etapa a XV-a - 29.11.2014

CSM Ramnicu Valcea - Metalul Resita
CS Mioveni - FC Bihor Oradea
Soimii Pancota - Olimpia Satu Mare
Fortuna Poiana Campina - FC Olt Slatina
FC Caransebes - ACS Poli Timisoara
Unirea Tarlungeni sta

Etapa a XVI-a - 06.12.2014

ACS Poli Timisoara - Metalul Resita
FC Bihor Oradea - CSM Ramnicu Valcea
Olimpia Satu Mare - CS Mioveni
FC Olt Slatina - Soimii Pancota
Unirea Tarlungeni - Fortuna Poiana Campina
FC Caransebes sta

Etapa a XVII-a - 28.02.2015

Metalul Resita - FC Bihor Oradea
CSM Ramnicu Valcea - Olimpia Satu Mare
CS Mioveni - FC Olt Slatina
Soimii Pancota - Unirea Tarlungeni
Fortuna Poiana Campina - FC Caransebes
ACS Poli Timisoara sta

Etapa a XVIII-a - 07.03.2015

FC Bihor Oradea - ACS Poli Timisoara
Olimpia Satu Mare - Metalul Resita
FC Olt Slatina - CSM Ramnicu Valcea
Unirea Tarlungeni - CS Mioveni
FC Caransebes - Soimii Pancota
Fortuna Poiana Campina sta

Etapa a XIX-a - 14.03.2015

FC Bihor Oradea - Olimpia Satu Mare
Metalul Resita - FC Olt Slatina
CSM Ramnicu Valcea - Unirea Tarlungeni
CS Mioveni - FC Caransebes
ACS Poli Timisoara - Fortuna Poiana Campina
Soimii Pancota sta

Etapa a XX-a - 18.03.2015

Olimpia Satu Mare - ACS Poli Timisoara
FC Olt Slatina - FC Bihor Oradea
Unirea Tarlungeni - Metalul Resita
FC Caransebes - CSM Ramnicu Valcea
Fortuna Poiana Campina - Soimii Pancota
CS Mioveni sta

Etapa a XXI-a - 21.03.2015

Olimpia Satu Mare - FC Olt Slatina
FC Bihor Oradea - Unirea Tarlungeni
Metalul Resita - FC Caransebes
CS Mioveni - Fortuna Poiana Campina
ACS Poli Timisoara - Soimii Pancota
CSM Ramnicu Valcea sta

Etapa a XXII-a - 28.03.2015

Soimii Pancota - CS Mioveni
Fortuna Poiana Campina - CSM Ramnicu Valcea
FC Caransebes - FC Bihor Oradea
Unirea Tarlungeni - Olimpia Satu Mare
FC Olt Slatina - ACS Poli Timisoara
Metalul Resita sta

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.