FOTBAL. Cele cinci serii pentru sezonul 2017-2018 al LIGII 3

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 15.08.2017 16:38 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Comitetul de Urgenţa al Federaţiei Romane de Fotbal a validat marţi, 15 august, componenţa celor cinci serii pentru sezonul 2017-2018 al Ligii 3.
Noua editie de campionat a esalonului al treilea va incepe in ultima sambata a lunii august, pe 26 august.
Cele 77 de echipe inscrise in Liga 3 au fost repartizate in 5 serii astfel:

SERIA I

CSM Bucovina Radauti (SV)

ACS Sanatatea Darabani (BT)
CSM Roman (NT)
CSM Pascani (IS)
AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR)
CS Aerostar Bacau (BC)
ACS Olimpic Cetate Rasnov (BV)
AFC Harman (BV)
ACS Viitorul Ghimbav (BV)
ACS KSE Targu Secuiesc (CV)
CSM Focsani 2007 (VN)
CS Avantul Valea Marului (GL)
CS Sporting Liesti (GL)
AFC Metalosport Galati (GL)
ACS Suporter Club Oţelul Galati (GL)

SERIA A II-A

AS Olimpia Ramnicu Sarat 2010 CS (BZ)

AFC Metalul Buzau (BZ)
ACS Sportul Chiscani (BR)
ACS Victoria Traian (BR)
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)
SC FCSB 2 (B)
AFC Progresul 1944 Spartac (B)
SC FC Voluntari 2 (IF)
AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
ACS Inainte Modelu (CL)
ACSM Oltenita (CL)
AS FC Agricola Borcea (CL)
FC Viitorul 2 (CT)
CSA Axiopolis Cernavoda (CT)
ASSCS Farul Constanta (CT)

SERIA A III-A

CS Atletic Bradu (AG)

CS Mioveni 2 (AG)
AS FC Aninoasa (DB)
CSM Flacara Moreni (DB)
ACS Urban Titu (DB)
AFC Astra 2 (PH)
ACS Petrolul 52 (PH)
SC Popesti-Leordeni (IF)
ACS Viitorul Domnesti (IF)
CS Concordia Chiajna 2 (IF)
CS Tunari (IF)
AS FC Milcov (OT)
AFCM Alexandria (TR)
CS Sporting Rosiori 2008 (TR)
AFC Vointa Saelele (TR)

SERIA A IV-A

CS Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)

CS National Sebis (AR)
CS Soimii Lipova (AR)
CSM Lugoj (TM)
CS Millenium Giarmata (TM)
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
ACS Ghiroda (TM)
Centrul National de Pregatire Timisoara (TM)
CNS Cetate Deva (HD)
FC Unirea 1924 Alba Iulia (AB)
CSM Scolar Resita (CS)
CS International Balesti (GJ)
ACS Sirineasa (VL)
CS U Craiova 2 (DJ)
ACSO Filiasi (DJ)

SERIA A V-A

AFC Unirea Tasnad (SM)

ACS Fotbal Comuna Recea (MM)
FC Zalau (SJ)
CS Unirea Jucu (CJ)
CS Sanatatea Servicii Publice Cluj (CJ)
FC Unirea Dej (CJ)
AS FC Universitatea Cluj (CJ)
CFR 1907 Cluj SA 2 (CJ)
CSM Avantul Reghin (MS)
CS Iernut (MS)
ACS Industria Galda (AB)
CF Metalurgistul 1939 Cugir (AB)
ACS Performanta Ighiu (AB)
CS Gaz Metan Medias 2 (SB)
FC Avrig (SB)
AFC Hermannstadt 2 (SB)

Miercuri, 16 august, la Casa Fotbalului, sala „Nicolae Dobrin”, reprezentanţii cluburilor sunt invitaţi la tragerea la sorţi pentru stabilirea programului in seriile Ligii 3.

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.