FOTBAL. LIGA 1, start la 15 iulie. ACS POLI TIMISOARA joaca la CHIAJNA...

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 07.07.2017 13:59 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Vineri, 7 iulie 2017, a avut loc la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal din strada Dr. Alexandru Vitzu nr. 2A, Adunarea Generala a cluburilor din Liga 1.
Adunarea Generala a fost urmata de tragerea la sorţi a "ţintarului" pentru sezonul competiţional 2017/2018.

Sezonul de toamna se va incheia pe 16-17 decembrie, cu etapa a 22-a.
Competiţia se va relua pe 3-4 februarie 2018, iar sezonul regulat se va incheia pe 24-25 februarie, cu etapa a 26-a.

Programul Ligii I:

Etapa I (15-16 iulie)
CS Universitatea Craiova — CSM Poli Iaşi
Concordia Chiajna — ACS Poli Timişoara
FCSB — FC Voluntari
Astra Giurgiu — ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
CS Juventus Bucureşti — Dinamo Bucureşti
FC Botoşani — CFR Cluj
FC Viitorul Constanţa — Gaz Metan Mediaş

Etapa a II-a (22-23 iulie)
CSM Poli Iaşi — Gaz Metan Mediaş
CFR Cluj — FC Viitorul Constanţa
Dinamo Bucureşti — FC Botoşani
ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe — CS Juventus Bucureşti
FC Voluntari — Astra Giurgiu
ACS Poli Timişoara — FCSB
CS Universitatea Craiova — Concordia Chiajna

Etapa a III-a (29-30 iulie)
Concordia Chiajna — CSM Poli Iaşi
FCSB — CS Universitatea Craiova
Astra Giurgiu — ACS Poli Timişoara
CS Juventus Bucureşti — FC Voluntari
FC Botoşani — ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
FC Viitorul Constanţa — Dinamo Bucureşti
Gaz Metan Mediaş — CFR Cluj

Etapa a IV-a (5-6 august)
CSM Poli Iaşi — CFR Cluj
Dinamo Bucureşti — Gaz Metan Mediaş
ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe — FC Viitorul Constanţa
FC Voluntari — FC Botoşani
ACS Poli Timişoara — CS Juventus Bucureşti
CS Universitatea Craiova — Astra Giurgiu
Concordia Chiajna — FCSB

Etapa a V-a (9-10 august)
FCSB — CSM Poli Iaşi
Astra Giurgiu — Concordia Chiajna
CS Juventus Bucureşti — CS Universitatea Craiova
FC Botoşani — ACS Poli Timişoara
FC Viitorul Constanţa — FC Voluntari
Gaz Metan Mediaş — ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
CFR Cluj — Dinamo Bucureşti

Etapa a VI-a (12-13 august)
CSM Poli Iaşi — Dinamo Bucureşti
ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe — CFR Cluj
FC Voluntari — Gaz Metan Mediaş
ACS Poli Timişoara — FC Viitorul Constanţa
CS Universitatea Craiova — FC Botoşani
Concordia Chiajna — CS Juventus Bucureşti
FCSB — Astra Giurgiu

Etapa a VII-a (19-20 august)
Astra Giurgiu — CSM Poli Iaşi
CS Juventus Bucureşti — FCSB
FC Botoşani — Concordia Chiajna
FC Viitorul Constanţa — CS Universitatea Craiova
Gaz Metan Mediaş — ACS Poli Timişoara
CFR Cluj — FC Voluntari
Dinamo Bucureşti — ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe

Etapa a VIII-a (26-27 august)
CSM Poli Iaşi — ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
FC Voluntari — Dinamo Bucureşti
ACS Poli Timişoara — CFR Cluj
CS Universitatea Craiova — Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna — FC Viitorul Constanţa
FCSB — FC Botoşani
Astra Giurgiu — CS Juventus Bucureşti

Etapa a IX-a (9-10 septembrie)
CS Juventus Bucureşti — CSM Poli Iaşi
FC Botoşani — Astra Giurgiu
FC Viitorul Constanţa — FCSB
Gaz Metan Mediaş — Concordia Chiajna
CFR Cluj — CS Universitatea Craiova
Dinamo Bucureşti — ACS Poli Timişoara
ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe — FC Voluntari

Etapa a X-a (16-17 septembrie)
CSM Poli Iaşi — FC Voluntari
ACS Poli Timişoara — ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
CS Universitatea Craiova — Dinamo Bucureşti
Concordia Chiajna — CFR Cluj
FCSB — Gaz Metan Mediaş
Astra Giurgiu — FC Viitorul Constanţa
CS Juventus Bucureşti — FC Botoşani

Etapa a XI-a (20-21 septembrie)
FC Botoşani — CSM Poli Iaşi
FC Viitorul Constanţa — CS Juventus Bucureşti
Gaz Metan Mediaş — Astra Giurgiu
CFR Cluj — FCSB
Dinamo Bucureşti — Concordia Chiajna
ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe — CS Universitatea Craiova
FC Voluntari — ACS Poli Timişoara

Etapa a XII-a (23-24 septembrie)
CSM Poli Iaşi — ACS Poli Timişoara
CS Universitatea Craiova — FC Voluntari
Concordia Chiajna — ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
FCSB — Dinamo Bucureşti
Astra Giurgiu — CFR Cluj
CS Juventus Bucureşti — Gaz Metan Mediaş
FC Botoşani — FC Viitorul Constanţa

Etapa a XIII-a (30 septembrie-1 octombrie)
FC Viitorul Constanţa — CSM Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş — FC Botoşani
CFR Cluj — CS Juventus Bucureşti
Dinamo Bucureşti — Astra Giurgiu
ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe — FCSB
FC Voluntari — Concordia Chiajna
ACS Poli Timişoara — CS Universitatea Craiova

Etapa a XIV-a (14-15 octombrie)
CSM Poli Iaşi — CS Universitatea Craiova
ACS Poli Timişoara — Concordia Chiajna
FC Voluntari — FCSB
ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe — Astra Giurgiu
Dinamo Bucureşti — CS Juventus Bucureşti
CFR Cluj — FC Botoşani
Gaz Metan Mediaş — FC Viitorul Constanţa

Etapa a XV-a (21-22 octombrie)
Gaz Metan Mediaş — CSM Poli Iaşi
FC Viitorul Constanţa — CFR Cluj
FC Botoşani — Dinamo Bucureşti
CS Juventus Bucureşti — ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Astra Giurgiu — FC Voluntari
FCSB — ACS Poli Timişoara
Concordia Chiajna — CS Universitatea Craiova

Etapa a XVI-a (28-29 octombrie)
CSM Poli Iaşi — Concordia Chiajna
CS Universitatea Craiova — FCSB
ACS Poli Timişoara — Astra Giurgiu
FC Voluntari — CS Juventus Bucureşti
ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe — FC Botoşani
Dinamo Bucureşti — FC Viitorul Constanţa
CFR Cluj — Gaz Metan Mediaş

Etapa a XVII-a (4-5 noiembrie)
CFR Cluj — CSM Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş — Dinamo Bucureşti
FC Viitorul Constanţa — ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
FC Botoşani — FC Voluntari
CS Juventus Bucureşti — ACS Poli Timişoara
Astra Giurgiu — CS Universitatea Craiova
FCSB — Concordia Chiajna

Etapa a XVIII-a (18-19 noiembrie)
CSM Poli Iaşi — FCSB
Concordia Chiajna — Astra Giurgiu
CS Universitatea Craiova — CS Juventus Bucureşti
ACS Poli Timişoara — FC Botoşani
FC Voluntari — FC Viitorul Constanţa
ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe — Gaz Metan Mediaş
Dinamo Bucureşti — CFR Cluj

Etapa a XIX-a (25-26 noiembrie)
Dinamo Bucureşti — CSM Poli Iaşi
CFR Cluj — ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Gaz Metan Mediaş — FC Voluntari
FC Viitorul Constanţa — ACS Poli Timişoara
FC Botoşani — CS Universitatea Craiova
CS Juventus Bucureşti — Concordia Chiajna
Astra Giurgiu — FCSB

Etapa a XX-a (2-3 decembrie)
CSM Poli Iaşi — Astra Giurgiu
FCSB — CS Juventus Bucureşti
Concordia Chiajna — FC Botoşani
CS Universitatea Craiova — FC Viitorul Constanţa
ACS Poli Timişoara — Gaz Metan Mediaş
FC Voluntari — CFR Cluj
ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe — Dinamo Bucureşti

Etapa a XXI-a (9-10 decembrie)
ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe — CSM Poli Iaşi
Dinamo Bucureşti — FC Voluntari
CFR Cluj — ACS Poli Timişoara
Gaz Metan Mediaş — CS Universitatea Craiova
FC Viitorul Constanţa — Concordia Chiajna
FC Botoşani — FCSB
CS Juventus Bucureşti — Astra Giurgiu

Etapa a XXII-a (16-17 decembrie)
CSM Poli Iaşi — CS Juventus Bucureşti
Astra Giurgiu — FC Botoşani
FCSB — FC Viitorul Constanţa
Concordia Chiajna — Gaz Metan Mediaş
CS Universitatea Craiova — CFR Cluj
ACS Poli Timişoara — Dinamo Bucureşti
FC Voluntari — ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe

Etapa a XXIII-a (3-4 februarie)
FC Voluntari — CSM Poli Iaşi
ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe — ACS Poli Timişoara
Dinamo Bucureşti — CS Universitatea Craiova
CFR Cluj — Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş — FCSB
FC Viitorul Constanţa — Astra Giurgiu
FC Botoşani — CS Juventus Bucureşti

Etapa a XXIV-a (10-11 februarie)
CSM Poli Iaşi — FC Botoşani
CS Juventus Bucureşti — FC Viitorul Constanţa
Astra Giurgiu — Gaz Metan Mediaş
FCSB — CFR Cluj
Concordia Chiajna — Dinamo Bucureşti
CS Universitatea Craiova — ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
ACS Poli Timişoara — FC Voluntari

Etapa a XXV-a (17-18 februarie)
ACS Poli Timişoara — CSM Poli Iaşi
FC Voluntari — CS Universitatea Craiova
ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe — Concordia Chiajna
Dinamo Bucureşti — FCSB
CFR Cluj — Astra Giurgiu
Gaz Metan Mediaş — CS Juventus Bucureşti
FC Viitorul Constanţa—FC Botoşani

Etapa a XXVI-a (24-25 februarie)
CSM Poli Iaşi — FC Viitorul Constanţa
FC Botoşani — Gaz Metan Mediaş
CS Juventus Bucureşti — CFR Cluj
Astra Giurgiu — Dinamo Bucureşti
FCSB — ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Concordia Chiajna — FC Voluntari
CS Universitatea Craiova — ACS Poli Timişoara

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.