FOTBAL. PROGRAMUL TURULUI in LIGA 2. Cu 2 (DOUA) CLUBURI din TIMISOARA la START!...

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 25.07.2017 22:33 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Noua editie de campionat a esalonului secund va debuta pe 5 august. 

Tragerea la sorti a programului sezonului 2017-2018 al competitiei a avut loc pe data de 25 iulie 2017, in cadrul Adunarii Generale Extraordinare a cluburilor din Liga 2, programata la Centrul National de Fotbal Mogosoaia.

PROGRAMUL TURULUI, SEZONUL 2017-2018

Etapa 1

CS Luceafarul Oradea - Echipa invitata*
FC Ripensia Timişoara - ACS Foresta Suceava
AFC ASA 2013 Targu Mures - CS Stiinta Miroslava
ACS Dacia Unirea Braila - ACS ASU Politehnica Timişoara
SCM Piteşti - CS Pandurii Lignitul Targu Jiu
AFC Chindia Targoviste - ACS UTA Batrana Doamna
FC Metaloglobus Bucuresti - CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
ACS FC Academica Clinceni - AFC Dunarea 2005 Calarasi
CS Mioveni - CS Afumati
AFC Hermannstadt - CS Balotesti
Etapa 2
Echipa invitata* - CS Balotesti
CS Afumati - AFC Hermannstadt
AFC Dunarea 2005 Calarasi - CS Mioveni
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare - ACS FC Academica Clinceni
ACS UTA Batrana Doamna - FC Metaloglobus Bucuresti
CS Pandurii Lignitul Targu Jiu - AFC Chindia Targoviste
ACS ASU Politehnica Timişoara - SCM Piteşti
CS Stiinta Miroslava - ACS Dacia Unirea Braila
ACS Foresta Suceava - AFC ASA 2013 Targu Mures
CS Luceafarul Oradea - FC Ripensia Timişoara
Etapa 3
FC Ripensia Timişoara - Echipa invitata*
AFC ASA 2013 Targu Mures - CS Luceafarul Oradea
ACS Dacia Unirea Braila - ACS Foresta Suceava
SCM Piteşti - CS Stiinta Miroslava
AFC Chindia Targoviste - ACS ASU Politehnica Timişoara
FC Metaloglobus Bucuresti - CS Pandurii Lignitul Targu Jiu
ACS FC Academica Clinceni - ACS UTA Batrana Doamna
CS Mioveni - CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
AFC Hermannstadt - AFC Dunarea 2005 Calarasi
CS Balotesti - CS Afumati
Etapa 4
Echipa invitata* - CS Afumati
AFC Dunarea 2005 Calarasi - CS Balotesti
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare - AFC Hermannstadt
ACS UTA Batrana Doamna - CS Mioveni
CS Pandurii Lignitul Targu Jiu - ACS FC Academica Clinceni
ACS ASU Politehnica Timişoara - FC Metaloglobus Bucuresti
CS Stiinta Miroslava - AFC Chindia Targoviste
ACS Foresta Suceava - SCM Piteşti
CS Luceafarul Oradea - ACS Dacia Unirea Braila
FC Ripensia Timişoara - AFC ASA 2013 Targu Mures
Etapa 5
AFC ASA 2013 Targu Mures - Echipa invitata*
ACS Dacia Unirea Braila - FC Ripensia Timişoara
SCM Piteşti - CS Luceafarul Oradea
AFC Chindia Targoviste - ACS Foresta Suceava
FC Metaloglobus Bucuresti - CS Stiinta Miroslava
ACS FC Academica Clinceni - ACS ASU Politehnica Timişoara
CS Mioveni - CS Pandurii Lignitul Targu Jiu
AFC Hermannstadt - ACS UTA Batrana Doamna
CS Balotesti - CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
CS Afumati - AFC Dunarea 2005 Calarasi
Etapa 6
Echipa invitata* - AFC Dunarea 2005 Calarasi
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare - CS Afumati
ACS UTA Batrana Doamna - CS Balotesti
CS Pandurii Lignitul Targu Jiu - AFC Hermannstadt
ACS ASU Politehnica Timişoara - CS Mioveni
CS Stiinta Miroslava - ACS FC Academica Clinceni
ACS Foresta Suceava - FC Metaloglobus Bucuresti
CS Luceafarul Oradea - AFC Chindia Targoviste
FC Ripensia Timişoara - SCM Piteşti
AFC ASA 2013 Targu Mures - ACS Dacia Unirea Braila
Etapa 7
ACS Dacia Unirea Braila - Echipa invitata*
SCM Piteşti - AFC ASA 2013 Targu Mures
AFC Chindia Targoviste - FC Ripensia Timişoara
FC Metaloglobus Bucuresti - CS Luceafarul Oradea
ACS FC Academica Clinceni - ACS Foresta Suceava
CS Mioveni - CS Stiinta Miroslava
AFC Hermannstadt - ACS ASU Politehnica Timişoara
CS Balotesti - CS Pandurii Lignitul Targu Jiu
CS Afumati - ACS UTA Batrana Doamna
AFC Dunarea 2005 Calarasi - CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
Etapa 8
Echipa invitata* - CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
ACS UTA Batrana Doamna - AFC Dunarea 2005 Calarasi
CS Pandurii Lignitul Targu Jiu - CS Afumati
ACS ASU Politehnica Timişoara - CS Balotesti
CS Stiinta Miroslava - AFC Hermannstadt
ACS Foresta Suceava - CS Mioveni
CS Luceafarul Oradea - ACS FC Academica Clinceni
FC Ripensia Timişoara - FC Metaloglobus Bucuresti
AFC ASA 2013 Targu Mures - AFC Chindia Targoviste
ACS Dacia Unirea Braila - SCM Piteşti
Etapa 9
SCM Piteşti - Echipa invitata*
AFC Chindia Targoviste - ACS Dacia Unirea Braila
FC Metaloglobus Bucuresti - AFC ASA 2013 Targu Mures
ACS FC Academica Clinceni - FC Ripensia Timişoara
CS Mioveni - CS Luceafarul Oradea
AFC Hermannstadt - ACS Foresta Suceava
CS Balotesti - CS Stiinta Miroslava
CS Afumati - ACS ASU Politehnica Timişoara
AFC Dunarea 2005 Calarasi - CS Pandurii Lignitul Targu Jiu
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare - ACS UTA Batrana Doamna
Etapa 10
Echipa invitata* - ACS UTA Batrana Doamna
CS Pandurii Lignitul Targu Jiu - CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
ACS ASU Politehnica Timişoara - AFC Dunarea 2005 Calarasi
CS Stiinta Miroslava - CS Afumati
ACS Foresta Suceava - CS Balotesti
CS Luceafarul Oradea - AFC Hermannstadt
FC Ripensia Timişoara - CS Mioveni
AFC ASA 2013 Targu Mures - ACS FC Academica Clinceni
ACS Dacia Unirea Braila - FC Metaloglobus Bucuresti
SCM Piteşti - AFC Chindia Targoviste
Etapa 11
AFC Chindia Targoviste - Echipa invitata*
FC Metaloglobus Bucuresti - SCM Piteşti
ACS FC Academica Clinceni - ACS Dacia Unirea Braila
CS Mioveni - AFC ASA 2013 Targu Mures
AFC Hermannstadt - FC Ripensia Timişoara
CS Balotesti - CS Luceafarul Oradea
CS Afumati - ACS Foresta Suceava
AFC Dunarea 2005 Calarasi - CS Stiinta Miroslava
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare - ACS ASU Politehnica Timişoara
ACS UTA Batrana Doamna - CS Pandurii Lignitul Targu Jiu
Etapa 12
Echipa invitata* - CS Pandurii Lignitul Targu Jiu
ACS ASU Politehnica Timişoara - ACS UTA Batrana Doamna
CS Stiinta Miroslava - CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
ACS Foresta Suceava - AFC Dunarea 2005 Calarasi
CS Luceafarul Oradea - CS Afumati
FC Ripensia Timişoara - CS Balotesti
AFC ASA 2013 Targu Mures - AFC Hermannstadt
ACS Dacia Unirea Braila - CS Mioveni
SCM Piteşti - ACS FC Academica Clinceni
AFC Chindia Targoviste - FC Metaloglobus Bucuresti
PROGRAMUL TURULUI, SEZONUL 2017-2018
Etapa 13
FC Metaloglobus Bucuresti - Echipa invitata*
ACS FC Academica Clinceni - AFC Chindia Targoviste
CS Mioveni - SCM Piteşti
AFC Hermannstadt - ACS Dacia Unirea Braila
CS Balotesti - AFC ASA 2013 Targu Mures
CS Afumati - FC Ripensia Timişoara
AFC Dunarea 2005 Calarasi - CS Luceafarul Oradea
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare - ACS Foresta Suceava
ACS UTA Batrana Doamna - CS Stiinta Miroslava
CS Pandurii Lignitul Targu Jiu - ACS ASU Politehnica Timişoara
Etapa 14
Echipa invitata* - ACS ASU Politehnica Timişoara
CS Stiinta Miroslava - CS Pandurii Lignitul Targu Jiu
ACS Foresta Suceava - ACS UTA Batrana Doamna
CS Luceafarul Oradea - CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
FC Ripensia Timişoara - AFC Dunarea 2005 Calarasi
AFC ASA 2013 Targu Mures - CS Afumati
ACS Dacia Unirea Braila - CS Balotesti
SCM Piteşti - AFC Hermannstadt
AFC Chindia Targoviste - CS Mioveni
FC Metaloglobus Bucuresti - ACS FC Academica Clinceni
Etapa 15
ACS FC Academica Clinceni - Echipa invitata*
CS Mioveni - FC Metaloglobus Bucuresti
AFC Hermannstadt - AFC Chindia Targoviste
CS Balotesti - SCM Piteşti
CS Afumati - ACS Dacia Unirea Braila
AFC Dunarea 2005 Calarasi - AFC ASA 2013 Targu Mures
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare - FC Ripensia Timişoara
ACS UTA Batrana Doamna - CS Luceafarul Oradea
CS Pandurii Lignitul Targu Jiu - ACS Foresta Suceava
ACS ASU Politehnica Timişoara - CS Stiinta Miroslava
Etapa 16
Echipa invitata* - CS Stiinta Miroslava
ACS Foresta Suceava - ACS ASU Politehnica Timişoara
CS Luceafarul Oradea - CS Pandurii Lignitul Targu Jiu
FC Ripensia Timişoara - ACS UTA Batrana Doamna
AFC ASA 2013 Targu Mures - CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
ACS Dacia Unirea Braila - AFC Dunarea 2005 Calarasi
SCM Piteşti - CS Afumati
AFC Chindia Targoviste - CS Balotesti
FC Metaloglobus Bucuresti - AFC Hermannstadt
ACS FC Academica Clinceni - CS Mioveni
Etapa 17
CS Mioveni - Echipa invitata*
AFC Hermannstadt - ACS FC Academica Clinceni
CS Balotesti - FC Metaloglobus Bucuresti
CS Afumati - AFC Chindia Targoviste
AFC Dunarea 2005 Calarasi - SCM Piteşti
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare - ACS Dacia Unirea Braila
ACS UTA Batrana Doamna - AFC ASA 2013 Targu Mures
CS Pandurii Lignitul Targu Jiu - FC Ripensia Timişoara
ACS ASU Politehnica Timişoara - CS Luceafarul Oradea
CS Stiinta Miroslava - ACS Foresta Suceava
Etapa 18
Echipa invitata* - ACS Foresta Suceava
CS Luceafarul Oradea - CS Stiinta Miroslava
FC Ripensia Timişoara - ACS ASU Politehnica Timişoara
AFC ASA 2013 Targu Mures - CS Pandurii Lignitul Targu Jiu
ACS Dacia Unirea Braila - ACS UTA Batrana Doamna
SCM Piteşti - CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
AFC Chindia Targoviste - AFC Dunarea 2005 Calarasi
FC Metaloglobus Bucuresti - CS Afumati
ACS FC Academica Clinceni - CS Balotesti
CS Mioveni - AFC Hermannstadt
Etapa 19
AFC Hermannstadt - Echipa invitata*
CS Balotesti - CS Mioveni
CS Afumati - ACS FC Academica Clinceni
AFC Dunarea 2005 Calarasi - FC Metaloglobus Bucuresti
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare - AFC Chindia Targoviste
ACS UTA Batrana Doamna - SCM Piteşti
CS Pandurii Lignitul Targu Jiu - ACS Dacia Unirea Braila
ACS ASU Politehnica Timişoara - AFC ASA 2013 Targu Mures
CS Stiinta Miroslava - FC Ripensia Timişoara
ACS Foresta Suceava - CS Luceafarul Oradea

* Echipa invitata sa participe in sezonul 2017-2018 al Ligii 2, conform ROAF

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.