Lista oficiala a jucatorilor pentru meciul cu Feroe

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 30.03.2015 00:03 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

In perioada 27-29 martie, se disputa jocurile din runda a cincea a preliminariilor Campionatului European 2016, ce va fi gazduit de Franţa.
Meciul Romania - Feroe, din preliminariile EURO 2016, este programat duminica, 29 martie, de la ora 19:00, pe stadionul ”Ilie Oana” din Ploieşti.

Selecţionerul Anghel Iordanescu a anunţat lista oficiala a jucatorilor ce vor putea fi trecuţi pe foaia de joc la meciul cu Feroe

1    Costel Pantilimon
2    Paul Papp
3    Razvan Raţ
4    Cosmin Moţi
5    Florin Gardoş
6    Vlad Chiricheş
7    Dan Nistor
8    Mihai Pintilii
9    Raul Rusescu
10    Cristi Tanase
11    Gabriel Torje
12    Cristi Balgradean
13    Claudiu Keşeru
14    Cristi Manea
15    Laszlo Sepsi
16    Claudiu Bumba
17    Lucian Sanmartean
18    Andrei Prepeliţa
19    Florin Andone
20    Alexandru Maxim
21    Dragoş Grigore
22    Adi Popa
23    Silviu Lung jr.

GRUPA A
►Kazahstan - Islanda 0-3

(Gudjohnsen 20, Bjarnason 32, 90+1),

Cehia - Letonia 1-1

(Pilar 90 / Visnakovs 30),

Olanda - Turcia 1-1

(Sneijder 90+2 / Burak Yilmaz 37)
 
1    Cehia    5    4    1    0    11-6    13
2    Islanda    5    4    0    1    12-2    12
3    Olanda    5    2    1    2    11-6    7
4    Turcia    5    1    2    2    6-8    5
5    Letonia    5    0    3    2    2-11    3
6    Kazakhstan    5    0    1    4    4-13    1
 
GRUPA B
►Israel - Ţara Galilor 0-3

(Ramsey 45+1, Bale 50, 77),

Andorra - Bosnia-Herţegovina 0-3

(Dzeko 13, 49, 62),

Belgia - Cipru 5-0

(Fellaini 21, 66, Benteke 35, Hazard 67, Batshuayi 80);

31 martie: Israel - Belgia (21:45)
 
1    Ţara Galilor    5    3    2    0    7-2    11
2    Israel    4    3    0    1    9-5    9
3    Belgia    4    2    2    0    12-1    8
4    Cipru    5    2    0    3    9-10    6
5    Bosnia    5    1    2    2    5-6    5
6    Andorra    5    0    0    5    2-20    0
 
GRUPA C
►Macedonia - Belarus 1-2

(Trajkovski 9 / Kalachev 44, Kornilenko 82),

Slovacia - Luxemburg 3-0

(Nemec 10, Weiss 21, Pekarik 40),

Spania - Ucraina 1-0

(Morata 28)
 
1    Slovacia    5    5    0    0    11-2    15
2    Spania    5    4    0    1    14-3    12
3    Ucraina    5    3    0    2    6-2    9
4    Belarus    5    1    1    3    4-10    4
5    Macedonia    5    1    0    4    5-12    3
6    Luxemburg    5    0    1    4    3-14    1
 
GRUPA D
►Georgia - Germania  0-2

Scoţia - Gibraltar 6-1

Irlanda - Polonia 1-1
 
1    Polonia     5    3    2    0    16-3    11
2    Scoţia    5    3    1    1    11-5    10
3    Germania    5    3    1    1    9-4   10
4    Irlanda    5    2    2    1    11-1    8
5    Georgia    5    1    0    4    4-9    3
6    Gibraltar   5    0    0   5    1-27    0
 
GRUPA E
►Anglia - Lituania 4-0

(Rooney 6, Welbeck 45, Sterling 58, Kane 73),

Slovenia - San Marino 6-0

(Ilicic 10, Kampl 49, Struna 50, Novakovic 52, Lazarevic 73, B. Ilic 88),

Elveţia - Estonia 3-0

(Schar 17, Xhaka 27, Seferovic 80)
 
1    Anglia    5    5    0    0    15-1    15
2    Elveţia    5    3    0    2    11-3    9
3    Slovenia    5    3    0    2    10-4    9
4    Lituania    5    2    0    3    3-10    6
5    Estonia    5    1    1    3    1-5    4
6    San Marino    5    0    1    4    0-17    1
 
GRUPA F
►Romania - Feroe 1-0

Irlanda de Nord - Finlanda 2-1

Ungaria - Grecia 0-0
 
1    ROMÂNIA    5    4    1    0    7-1    13
2    Irlanda de Nord    5    4    0    1    8-4    12
3    Ungaria    5    2    2    1    4-3    8
4    Finlanda    5    1    1    3    5-7    4
5    Feroe    5    1    0    4    2-7    3
6    Grecia    5    0    2    3    1-5    2
 
GRUPA G
►Liechtenstein - Austria 0-5

(Harnik 14, Janko 16, Alaba 59, Januzovic 74, Arnautovic 90+3),

Moldova - Suedia 0-2

(Ibrahimovic 46, 84-pen.),

Muntenegru - Rusia 0-0 / ABANDONAT
 
 
1    Austria    5    4    1    0    10-2    13
3    Suedia    5    2    3    0    7-3    9
2    Rusia    4    1    2    1    6-3    5
4    Muntenegru    4    1    2    1    3-2    5
5    Liechtenstein    5    1    1    3    1-11    4
6    Moldova    5    0    1    4    2-8    1
 
GRUPA H
►Azerbaijan - Malta 2-0

(Huseynov 4, Nazarov 90+2),

Croaţia - Norvegia 5-1

(Brozovic 30, Perisic 53, Olic 65, Schildenfeld 87, Pranjic 90+4),

Bulgaria - Italia 2-2

(Popov 11, Micanski 17 / Minev 4-autogol, Eder 84)
 
1    Croaţia    5    4    1    0    15-2    13
2    Italia    5    3    2    0    8-4    11
3    Norvegia    5    3    0    2    7-8    9
4    Bulgaria    5    1    2    2    6-7    5
5    Azerbaijan    5    1    0    4    4-11    3
6    Malta    5    0    1    4    1-9    1
 
GRUPA I
►Albania - Armenia 2-1

Portugalia - Serbia  2-1
 
1    Portugalia    4    3    0    1    4-2    9
2    Danemarca    4    2    1    1    6-4    7
3    Albania    4    2    1    1    4-5    7
4    Serbia    4    1    1    2    6-6    1
5    Armenia    4    0    1    3    3-6    1

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.