Program sportiv in judetul Timis. Vezi ce competitii sunt!

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 24.10.2014 14:16 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Competitii sportive in judetul Timis in perioada 24-28.10.2014, ora si locul de desfasurare.
 
Vineri, 24.10.2014
Fotbal – Liga a III-a, ora 15,00
Vulturii 2009 Lugoj   – Viitorul Municipal Craiova
Nuova Mama Mia Becicherecul Mic – ACSO Filiasi
Fotbal – Liga a IV-a, ora 16,00
FC Marcel Baban Jimbolia – Auto Timisoara
Badminton – Campionatul National de juniori si Tineret
Mosnita Noua - Sala de sport, ora 10,00 – 13,00,  16,00 – 20,00
Tir – Memorialul ” Ionel Neamtu”
Poligonul de tir “Diana”, ora 10,00
                
Sambata,  25.10.2014
Baschet – Liga Nationala masculin
BC Timba Timisoara –  Universitatea  Cluj Napoca
Sala “Constantin Jude”, ora 16,30
Volei – Divizia AI feminin
CSM Lugoj – SCM  „U” Craiova
Sala “I.K. Ghermanescu”, ora 18,30
Fotbal – Liga a IV-a, ora 11,00
CFR Timisoara – CS Ghiroda
Timisul Sag – AS Peciu Nou
CS Giroc – Cocosul Ortisoara
Ora 15,00
ASU Politehnica Timisoara – Unirea Sanicolau Mare
Pobeda  Dudestii Vechi – Vointa Masloc
Progresul Racovita – Arsenal Flacara Faget  
Badminton – Campionatul National de juniori si Tineret
Mosnita Noua - Sala de sport, ora  9,00 – 13,00,  16,00 – 20,00
 
Duminica, 26.10.2014
Baschet – Liga Nationala masculin
BC Timisoara –  BC Mures Tg. Mures
Sala “Constantin Jude”, ora 17,30
Handbal  – Divizia A feminin
CS Timisoara –  HC Alba Sebes
Sala “Constantin Jude ”, ora 14,00
Fotbal – Liga a IV-a, ora 16,00
CS Dumbravita  –  Ripensia Timisoara
AS Murani – Progresul Gataia
Badminton – Campionatul National de juniori si Tineret
Mosnita Noua - Sala de sport, ora 9,00 – 13,00.
 
Marti, 28.10.2014
Baschet – Liga Nationala feminin
BCM Tymes Politehnica Timisoara –  Rapid Bucuresti
Sala “Constantin Jude”, ora 15,00

sursa: Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Timiş

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.