Programul jocurilor din faza I a Cupei Romaniei

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 11.07.2014 21:27 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Asociaţiile judeţene de fotbal au primit de la FRF programul jocurilor din faza I a Cupei Romaniei-Timişoreana, ediţia 2014 – 2015, care vor avea loc miercuri 16.07.2014, ora 17.30.

1. CS Victoria Ţandarei (IL) – ACS Rapid Feteşti(IL) Tineretului Ţandarei / Ialomiţa
2. ACS Lucky Sport Management (B) – Dinamo 2 1948 SA (B) Mielu Oprean 1 Decembrie/Ilfov
3. Dunarea Ostrov (CT)– ACS Callatis 2010 Mangalia (CT) Dunarea Ostrov / Constanţa
4. AS Voinţa Snagov (IF) – CS Viitorul Domneşti (IF) Voinţa Ghermaneşti/Ilfov
5. Viitorul 2010 Buzau (BZ) – ACS Progresul Cernica (IF) Nu se disputa
6. ACS Unirea Briceni (TR) – CS Concordia Chiajna 2 (IF) Comunal Briceni / Teleorman
7. AS Arsenal Malu (GR) – CS Tunari (IF) Comunal Malu / Giurgiu
8. Inainte Modelu (CL) – ACS Gloria Popeşti Leordeni (IF) Comunal Modelu / Calaraşi
9. AS Valea Ursului (AG) – FCM Targovişte (DB) Comunal Bascov(Hanul Valea Ursului) / Argeş
10. CSM Flacara Moreni (DB) – ACS URBAN Titu (DB) Flacara Moreni / Damboviţa
11. AFC Astra 2 (PH) – FC Conpet Ploieşti (PH) Comunal Ciorani/Prahova
12. Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (CV) – FC Municipal Campina (PH) Nu se disputa
13. FK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR) – CS FC Papauţi (CV) Municipal Miercurea Ciuc/Harghita
14. CS Inter Cristian (BV)– ACS Civitas Fagaraş (BV) Nu se disputa
15. ACS FC Granitul Babadag (TL) – CS Sporting Lieşti (GL) Granitul Babadag / Tulcea
16. Sportul Chişcani (BR) – ACS Avantul Conpet Cireşu (BR) Chimia Braila / Braila
17. Gloria Iveşti (GL) – SC FC Oţelul 2 SA Galaţi (GL) Nicu Nour Iveşti / Galaţi
18. FC Panciu (VN)– CSM Moineşti (BC) Oraşenesc Panciu / Vrancea
19. Vitis Suletea (VS) – CS Aerostar Bacau (BC) Municipal,,FEPA’’ BÂRLAD/VASLUI
20. FC Dinamo Oneşti (BC) – FCM Bacau (BC) Nu se disputa Oneşti/Bacau
21. Voinţa Ion Creanga (NT)– SC FC Ceahlaul SA 2 (NT) Comunal Ion Creanga/Neamţ
22. ACS Transdor Tudora (BT) – ACS Bucovina Radauţi (SV) Comunal Tudora/Botoşani
23. AS Rapid Dumeşti (IS)– ACS Bucovina Pojorata (SV) Comunal Dumeşti/Iaşi
24. AS Progresul Fratauţii Vechi (SV)– ACS Sporting Suceava (SV) Comunal Fratauţii Vechi/Suceava
25. ACF Gloria II 1922 Bistriţa (BN) – FC Unirea Dej (CJ) Teren 1/ Complex Sportiv,, Jean Padureanu’’ Bistriţa/Bistriţa Nasaud
26. AS Inter Ciugud (AB)– FC Arieşul 1907 Turda (CJ) Comunal Ciugud / Alba
27. AS Infraţirea Valea Izvoarelor (MS) – CSM Avantul Reghin (MS) Subec Arena Valea Izvoarelor/Mureş
28. Someşul 2010 Apahida (CJ) – CS Unirea Jucu (CJ) Someşul Apahida / Cluj
29. CSC Sanmartin (BH)– CS Sanatatea Servicii Publice Cluj (CJ) Baza Luceafarul Sanmartin / Bihor
30. CS Sportul Şimleul Silvaniei (SJ)– CS FC Zalau (SJ) Magura Şimleul Silvaniei/Salaj
31. CS Speranţa Colţau (MM)– ACS FC Municipal Baia Mare (MM) Viorel Mateianu /Maramureş
32. AS Someşul Oar (SM) – CS FC Maramureş Universitar Baia Mare (MM) Nu se disputa
33. ACS UTA Batrana Doamna (AR) – CS Muncitorul Reşiţa (CS) Sanicolau Mic Sanicolau Mic/Arad
34. ASU POLI Timişoara (TM) – CS Millenium Giarmata (TM) Ştiinţa Timişoara/Timiş
35. AS Minerul Anina (CS)– SCM 2012 Reşiţa (CS) Minerul Anina/Caraş- Severin
36. CS Minerul Mehedinţi (MH) – CS Minerul Jilţ Matasari (MH) Nu se disputa
37. CS Gilortul Targu Carbuneşti (GJ)– ACS Ştiinţa Turceni (GJ) Gilortul Targu Carbuneşti
38. CSO Retezatul Haţeg (HD)– ACS Jiul Rovinari (GJ) Retezatul Haţeg/Hunedoara
39. ACS Flacara Horezu (VL) – ACS Vitorul Municipal Craiova (DJ) Treapt Horezu/ Valcea
40. AS Viitorul Carcea (DJ) – CS Podari (DJ) Hanul Doctorului Craiova/Dolj
41. AS Milcov (OT)– CS FC Balş 2007 (OT) Nu se disputa
42. AS Speranţa Biertan (SB) – FC Avrig (SB) Nu se disputa

Conform art.31.9 din ROAF, in caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se procedeaza la prelungiri şi, daca egalitatea persista, la lovituri de departajare de la punctul de pedeapsa.
Federaţia Romana de Fotbal, prin Comisia Centrala a Arbitrilor, va delega arbitrii şi arbitrii asistenţi pentru fiecare joc.
Cheltuielile de organizare a jocurilor se efectueaza de cluburile gazda, iar, dupa scaderea
cheltuielilor de organizare, suma ramasa din beneficiul net se va repartiza in mod egal ambelor echipe.
Beneficiul echipei vizitatoare va fi achitat in maximum 15 zile de la data disputarii jocului. Daca din incasari nu rezulta beneficiu, fiecare club va suporta in mod egal acoperirea cheltuilelilor de organizare.
Pentru faza I-a, a Cupei Romaniei – Timişoreana, baremurile de arbitraj sunt nete şi vor fi in cuantum de: Arbitru: 340 RON, Arbitru asistent (1 şi 2): 300 RON, Total: 940 RON.

Faza a II-a a Cupei Romaniei, la care vor participa cele 42 de echipe calificate din faza I şi 30 de echipe (restul echipelor participante in Liga a 3-a, ediţia 2013-2014), este programata sa aiba loc miercuri 30.07.2014, ora 17.30.

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.