Programul jocurilor din Liga Nationala de Baschet Masculin

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 09.09.2013 17:30 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Federatia Romana de Baschet a găzduit tragerea la sorti a pozitiilor in tabela Berger valabila pentru Liga Nationala de Baschet Masculin, editia 2013-2014, dupa retragerea echipei CSS Giurgiu si declararea oficiala a colaborarii dintre CSA Steaua Bucuresti si CSM Bucuresti.

Programul jocurilor sezonului regulat din LNBM:

TUR

Etapa 1 - 05 octombrie
CS Concordia Chiajna CS Energia Rovinari
BCM U Pitesti BC Timisoara
CSM Oradea U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca
CS Gaz Metan Medias CSU Asesoft Ploiesti
BC Farul Constanta CSU Atlassib Sibiu
SCM U Craiova BC Mures Tg Mures
Steaua CSM EximBank BC Timba Timisoara
Etapa 2 - 09 octombrie
BC Timisoara CS Concordia Chiajna
U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca CS Energia Rovinari
CSU Asesoft Ploiesti BCM U Pitesti
CSU Atlassib Sibiu CSM Oradea
BC Mures Tg Mures CS Gaz Metan Medias
BC Timba Timisoara BC Farul Constanta
SCM U Craiova Steaua CSM EximBank
Etapa 3 - 12 octombrie
CS Concordia Chiajna U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca
BC Timisoara CSU Asesoft Ploiesti
CS Energia Rovinari CSU Atlassib Sibiu
BCM U Pitesti BC Mures Tg Mures
CSM Oradea BC Timba Timisoara
CS Gaz Metan Medias Steaua CSM EximBank
BC Farul Constanta SCM U Craiova
Etapa 4 - 19 octombrie
CSU Asesoft Ploiesti CS Concordia Chiajna
CSU Atlassib Sibiu U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca
BC Mures Tg Mures BC Timisoara
BC Timba Timisoara CS Energia Rovinari
Steaua CSM EximBank BCM U Pitesti
SCM U Craiova CSM Oradea
CS Gaz Metan Medias BC Farul Constanta
Etapa 5 - 26 octombrie
CS Concordia Chiajna CSU Atlassib Sibiu
CSU Asesoft Ploiesti BC Mures Tg Mures
U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca BC Timba Timisoara
BC Timisoara Steaua CSM EximBank
CS Energia Rovinari SCM U Craiova
BCM U Pitesti BC Farul Constanta
CSM Oradea CS Gaz Metan Medias
Etapa 6 - 02 noiembrie
BC Mures Tg Mures CS Concordia Chiajna
BC Timba Timisoara CSU Atlassib Sibiu
Steaua CSM EximBank CSU Asesoft Ploiesti
SCM U Craiova U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca
BC Farul Constanta BC Timisoara
CS Gaz Metan Medias CS Energia Rovinari
BCM U Pitesti CSM Oradea
Etapa 7 - 09 noiembrie
CS Concordia Chiajna BC Timba Timisoara
BC Mures Tg Mures Steaua CSM EximBank
CSU Atlassib Sibiu SCM U Craiova
CSU Asesoft Ploiesti BC Farul Constanta
U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca CS Gaz Metan Medias
BC Timisoara CSM Oradea
CS Energia Rovinari BCM U Pitesti
Etapa 8 - 16 noiembrie
Steaua CSM EximBank CS Concordia Chiajna
SCM U Craiova BC Timba Timisoara
BC Farul Constanta BC Mures Tg Mures
CS Gaz Metan Medias CSU Atlassib Sibiu
CSM Oradea CSU Asesoft Ploiesti
BCM U Pitesti U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca
CS Energia Rovinari BC Timisoara
Etapa 9 - 23 noiembrie
CS Concordia Chiajna SCM U Craiova
Steaua CSM EximBank BC Farul Constanta
BC Timba Timisoara CS Gaz Metan Medias
BC Mures Tg Mures CSM Oradea
CSU Atlassib Sibiu BCM U Pitesti
CSU Asesoft Ploiesti CS Energia Rovinari
U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca BC Timisoara
Etapa 10 - 30 noiembrie
BC Farul Constanta CS Concordia Chiajna
CS Gaz Metan Medias SCM U Craiova
CSM Oradea Steaua CSM EximBank
BCM U Pitesti BC Timba Timisoara
CS Energia Rovinari BC Mures Tg Mures
BC Timisoara CSU Atlassib Sibiu
U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca CSU Asesoft Ploiesti
Etapa 11 - 07 decembrie
CS Concordia Chiajna CS Gaz Metan Medias
BC Farul Constanta CSM Oradea
SCM U Craiova BCM U Pitesti
Steaua CSM EximBank CS Energia Rovinari
BC Timba Timisoara BC Timisoara
BC Mures Tg Mures U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca
CSU Atlassib Sibiu CSU Asesoft Ploiesti
Etapa 12 - 14 decembrie
CSM Oradea CS Concordia Chiajna
BCM U Pitesti CS Gaz Metan Medias
CS Energia Rovinari BC Farul Constanta
BC Timisoara SCM U Craiova
U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca Steaua CSM EximBank
CSU Asesoft Ploiesti BC Timba Timisoara
CSU Atlassib Sibiu BC Mures Tg Mures
Etapa 13 - 21 decembrie
CS Concordia Chiajna BCM U Pitesti
CSM Oradea CS Energia Rovinari
CS Gaz Metan Medias BC Timisoara
BC Farul Constanta U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca
SCM U Craiova CSU Asesoft Ploiesti
Steaua CSM EximBank CSU Atlassib Sibiu
BC Timba Timisoara BC Mures Tg Mures

RETUR

Etapa 14 - 18 ianuarie
CS Energia Rovinari CS Concordia Chiajna
BC Timisoara BCM U Pitesti
U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca CSM Oradea
CSU Asesoft Ploiesti CS Gaz Metan Medias
CSU Atlassib Sibiu BC Farul Constanta
BC Mures Tg Mures SCM U Craiova
BC Timba Timisoara Steaua CSM EximBank
Etapa 15 - 25 ianuarie
CS Concordia Chiajna BC Timisoara
CS Energia Rovinari U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca
BCM U Pitesti CSU Asesoft Ploiesti
CSM Oradea CSU Atlassib Sibiu
CS Gaz Metan Medias BC Mures Tg Mures
BC Farul Constanta BC Timba Timisoara
Steaua CSM EximBank SCM U Craiova
Etapa 16 - 01 februarie
U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca CS Concordia Chiajna
CSU Asesoft Ploiesti BC Timisoara
CSU Atlassib Sibiu CS Energia Rovinari
BC Mures Tg Mures BCM U Pitesti
BC Timba Timisoara CSM Oradea
Steaua CSM EximBank CS Gaz Metan Medias
SCM U Craiova BC Farul Constanta
Etapa 17 - 08 februarie
CS Concordia Chiajna CSU Asesoft Ploiesti
U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca CSU Atlassib Sibiu
BC Timisoara BC Mures Tg Mures
CS Energia Rovinari BC Timba Timisoara
BCM U Pitesti Steaua CSM EximBank
CSM Oradea SCM U Craiova
BC Farul Constanta CS Gaz Metan Medias
Etapa 18 - 15 februarie
CSU Atlassib Sibiu CS Concordia Chiajna
BC Mures Tg Mures CSU Asesoft Ploiesti
BC Timba Timisoara U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca
Steaua CSM EximBank BC Timisoara
SCM U Craiova CS Energia Rovinari
BC Farul Constanta BCM U Pitesti
CS Gaz Metan Medias CSM Oradea
Etapa 19 - 22 februarie
CS Concordia Chiajna BC Mures Tg Mures
CSU Atlassib Sibiu BC Timba Timisoara
CSU Asesoft Ploiesti Steaua CSM EximBank
U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca SCM U Craiova
BC Timisoara BC Farul Constanta
CS Energia Rovinari CS Gaz Metan Medias
CSM Oradea BCM U Pitesti
Etapa 20 - 26 februarie
BC Timba Timisoara CS Concordia Chiajna
Steaua CSM EximBank BC Mures Tg Mures
SCM U Craiova CSU Atlassib Sibiu
BC Farul Constanta CSU Asesoft Ploiesti
CS Gaz Metan Medias U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca
CSM Oradea BC Timisoara
BCM U Pitesti CS Energia Rovinari
Etapa 21 - 01 martie
CS Concordia Chiajna Steaua CSM EximBank
BC Timba Timisoara SCM U Craiova
BC Mures Tg Mures BC Farul Constanta
CSU Atlassib Sibiu CS Gaz Metan Medias
CSU Asesoft Ploiesti CSM Oradea
U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca BCM U Pitesti
BC Timisoara CS Energia Rovinari
Etapa 22 - 08 martie
SCM U Craiova CS Concordia Chiajna
BC Farul Constanta Steaua CSM EximBank
CS Gaz Metan Medias BC Timba Timisoara
CSM Oradea BC Mures Tg Mures
BCM U Pitesti CSU Atlassib Sibiu
CS Energia Rovinari CSU Asesoft Ploiesti
BC Timisoara U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca
Etapa 23 - 15 martie
CS Concordia Chiajna BC Farul Constanta
SCM U Craiova CS Gaz Metan Medias
Steaua CSM EximBank CSM Oradea
BC Timba Timisoara BCM U Pitesti
BC Mures Tg Mures CS Energia Rovinari
CSU Atlassib Sibiu BC Timisoara
CSU Asesoft Ploiesti U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca
Etapa 24 - 22 martie
CS Gaz Metan Medias CS Concordia Chiajna
CSM Oradea BC Farul Constanta
BCM U Pitesti SCM U Craiova
CS Energia Rovinari Steaua CSM EximBank
BC Timisoara BC Timba Timisoara
U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca BC Mures Tg Mures
CSU Asesoft Ploiesti CSU Atlassib Sibiu
Etapa 25 - 29 martie
CS Concordia Chiajna CSM Oradea
CS Gaz Metan Medias BCM U Pitesti
BC Farul Constanta CS Energia Rovinari
SCM U Craiova BC Timisoara
Steaua CSM EximBank U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca
BC Timba Timisoara CSU Asesoft Ploiesti
BC Mures Tg Mures CSU Atlassib Sibiu
Etapa 26 - 05 aprilie
BCM U Pitesti CS Concordia Chiajna
CS Energia Rovinari CSM Oradea
BC Timisoara CS Gaz Metan Medias
U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca BC Farul Constanta
CSU Asesoft Ploiesti SCM U Craiova
CSU Atlassib Sibiu Steaua CSM EximBank
BC Mures Tg Mures BC Timba Timisoara

Prima etapa a turului LNBM se va desfasura in ziua de 05 octombrie 2013
Ultima etapa a turului LNBM se va desfasura in ziua de 21 decembrie 2013
Prima etapa a returului LNBM se va desfasura in ziua de 18 ianuarie 2014
Ultima etapa a returului LNBM se va desfasura in ziua de 05 aprilie 2014
Prima etapa a Play-off-ului si Play-out-ului se va desfasura in ziua de 25 aprilie 2014
Ultima etapa a Finalei editiei 2013-2014 se va desfasura in ziua de 12 iunie 2014

Cupa Romaniei Editia 2013-2014

Programul turului I al Cupei Romaniei editia 2013-2014 ramane nemodificat:
Echipa A    /      Echipa B
SCM U Craiova    Vs.     U-BT-Mobitelco Cluj-Napoca
CSU Alassib Sibiu    Vs.     BC Mures Tg Mures
BCM U Pitesti     Vs.     Sta
CSM Oradea    Vs.     CS Concordia Chiajna
BC Timba Timisoara    Vs.     CSU Asesoft Ploiesti
CS Gaz Metan Medias     Vs.     CS Energia Rovinari
CSA Steaua CSM Bucuresti    Vs.     BC Timisoara  
BC Farul Constanta    Vs.     Sta  
Turul I este programat pentru datele de 21 si 28 septembrie 2013
Turul II este programat pentru datele de 08 si 12 ianuarie 2014
Turneul Final 4 este programat pentru datele de  11-12 aprilie 2014

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.