Programul preliminariilor CM 2018. Da ne marca DANEMARCA? Sau nu?...

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 26.03.2017 21:05 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Reprezentativa Romaniei joaca duminica, 26 martie, de la ora 21:45, al cincilea meci din preliminariile Campionatului Mondial 2018, cu Danemarca, pe Cluj Arena.

Danemarca:

1. Schmeichel - 2. Ankersen, 3. Vestergaard, 4. Kjaer-cpt., 5. Durmisi, 6. A. Christensen, 7. Kvist, 8. Delaney, 10. Eriksen, 19. Schone, 21. Cornelius
Rezerve: 16. Lossl, 22. Ronnow - 11. Braithwaite, 12. Bjelland, 13. M. Jorgensen, 14. Dalsgaard, 15. Ingvartsen, 17. Larsen, 18. Wass, 20. Sisto, 23. Vibe

Romania:

12. Tataruşanu - 2. Benzar, 22. Sapunaru, 6. Chiricheş-cpt., 3. Toşca, 14. Latovlevici - 8. Pintilii, 15. Marin - 23. Stanciu - 7. Chipciu, 13. Keşeru
Rezerve: 1. Pantilimon, 16. Niţa - 4. Moţi, 5. Rotariu, 9. Popa, 10. Budescu, 11. Alibec, 17. Bicfalvi, 18. Prepeliţa, 19. Ivan, 20. Hanca, 21. Grigore

Selecţionerul Christoph Daum a anunţat lotul de 23 de jucatori care vor fi pe foaie la partida cu DANEMARCA:

1. Costel Pantilimon
2. Romario Benzar
3. Alin Toşca
4. Cosmin Moţi
5. Dorin Rotariu
6. Vlad Chiricheş
7. Alexandru Chipciu
8. Mihai Pintilii
9. Adrian Popa
10. Constantin Budescu
11. Denis Alibec
12. Ciprian Tataruşanu
13. Claudiu Keşeru
14. Iasmin Latovlevici
15. Razvan Marin
16. Florin Niţa
17. Eric Bicfalvi
18. Andrei Prepeliţa
19. Andrei Ivan
20. Sergiu Hanca
21. Dragoş Grigore
22. Cristian Sapunaru
23. Nicolae Stanciu

Grupa E: Romania, Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia, Kazahstan

► 4 septembrie 2016: Danemarca - Armenia 1-0 (Eriksen 17), Kazahstan - Polonia 2-2 (Khizhnichenko 51, 58 / Kapustka 9, Lewandowski 35-pen.), Romania - Muntenegru 1-1 (Popa 85 / Jovetić 87)
► 8 octombrie 2016: Armenia - Romania 0-5 (Stancu 4-pen., Popa 10, Marin 12, Stanciu 29, Chipciu 60), Muntenegru - Kazahstan 5-0 (Tomašević 24, N. Vukčević 59, Jovetić 64, Bećiraj 73, Savić 78), Polonia - Danemarca 3-2 (Lewandowski 20, 36-pen., 48 / Glik 49-autogol, Y. Poulsen 69)
► 11 octombrie 2016: Kazahstan - Romania 0-0, Danemarca - Muntenegru 0-1 (Bećiraj 32), Polonia - Armenia 2-1 (Mkoyan 48-autogol, Lewandowski 90+5 / Pizzelli 50)
► 11 noiembrie 2016: Armenia - Muntenegru 3-2 (A. Grigoryan 50, Haroyan 74, Ghazaryan 90+3 / Kojašević 36, Jovetić 38), Danemarca - Kazahstan 4-1 (Cornelius 15, Eriksen 36, 90+2, Ankersen 78/ Suyumbayev 17), Romania - Polonia 0-3 (Grosicki 11, Lewandowski 83, 90+1-pen.)
► 26 martie 2017: Armenia - Kazahstan (ora 19:00), Muntenegru - Polonia, Romania - Danemarca (ora 21:45)
► 10 iunie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - Armenia, Polonia - Romania (ora 21:45)
► 1 septembrie 2017: Kazahstan - Muntenegru (ora 19:00), Danemarca - Polonia, Romania - Armenia (ora 21:45)
► 4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - Romania, Polonia - Kazahstan (ora 21:45)
► 5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19:00), Muntenegru - Danemarca, Romania - Kazahstan (ora 21:45)
► 8 octombrie 2017: Danemarca - Romania, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19:00)

Polonia    4    3    1    0    10-5    10
Muntenegru    4    2    1    1    9-4    7
Danemarca    4    2    0    2    7-5    6
ROMÂNIA    4    1    2    1    6-4    5
Armenia    4    1    0    3    4-10    3
Kazahstan    4    0    2    2    3-11    2

Programul preliminariilor CM 2018

Grupa A: Olanda, Franţa, Suedia, Bulgaria, Belarus, Luxemburg

► 6 septembrie 2016: Belarus - Franţa 0-0, Bulgaria - Luxemburg 4-3 (Rangelov 16, Marcelinho 65, Popov 79, Tonev 90+2 / Joachim 60, 62, Bohnert 90+1), Suedia - Olanda 1-1 (Berg 43 / Sneijder 67)
► 7 octombrie 2016: Franţa - Bulgaria 4-1 (Gameiro 23, 59, Payet 26, Griezmann 38 / Alexandrov 6-pen.), Luxemburg - Suedia 0-1 (Lustig 58), Olanda - Belarus 4-1 (Promes 15, 31, Klaassen 56, Janssen 64 / Rios 47)
► 10 octombrie 2016: Belarus - Luxemburg 1-1 (Savitski 80 / Joachim 85), Olanda - Franţa 0-1 (Pogba 30), Suedia - Bulgaria 3-0 (Toivonen 39, Hiljemark 45, Nilsson Lindelöf 58)
► 11 noiembrie 2016: Franţa - Suedia 2-1 (Pogba 56, Payet 65 / Forsberg 54)
► 13 noiembrie 2016: Bulgaria - Belarus 1-0 (I. Popov 10), Luxemburg - Olanda 1-3 (Chanot 44-pen. / Robben 36, Depay 58, 84)
► 25 martie 2017: Suedia - Belarus 4-0 (Forsberg 19-pen., 49, Berg 57, Kiese Thelin 78), Bulgaria - Olanda 2-0 (Delev 5, 20), Luxemburg - Franţa 1-3 (Joachim 34-pen. / Giroud 28, 77, Griezmann 37-pen.)
► 9 iunie 2017: Belarus - Bulgaria, Olanda - Luxemburg, Suedia - Franţa (ora 21:45)
► 31 august 2017: Bulgaria - Suedia, Franţa - Olanda, Luxemburg - Belarus (ora 21:45)
► 3 septembrie 2017: Belarus - Suedia, Olanda - Bulgaria (ora 19:00), Franţa - Luxemburg (ora 21:45)
► 7 octombrie 2017: Suedia - Luxemburg (ora 19:00), Belarus - Olanda, Bulgaria - Franţa (ora 21:45)
► 10 octombrie 2017: Franţa - Belarus, Luxemburg - Bulgaria, Olanda - Suedia (ora 21:45)

Franţa    5    4    1    0    10-3    13
Suedia    5    3    1    1    10-3    10
Bulgaria    5    3    0    2    8-10    9
Olanda    5    2    1    2    8-6    7
Belarus    5    0    2    3    2-10    2
Luxemburg    5    0    1    4    6-12    1

Grupa B: Portugalia, Elveţia, Ungaria, Feroe, Letonia, Andorra

► 6 septembrie 2016: Andorra - Letonia 0-1 (Šabala 48), Feroe - Ungaria 0-0, Elveţia - Portugalia 2-0 (Embolo 24, Mehmedi 30)
► 7 octombrie 2016: Ungaria - Elveţia 2-3 (Szalai 53, 72 / Seferović 51, Rodríguez 67, Stocker 90), Letonia - Feroe 0-2 (Nattestad 19, Edmundsson 70), Portugalia - Andorra 6-0 (Ronaldo 2, 4, 47, 68, Joao Cancelo 44, André Silva 86)
► 10 octombrie 2016: Letonia - Ungaria 0-2 (Gyurcsó 10, Szalai 77), Andorra - Elveţia 1-2 (Martinez 90+1 / Schär 19-pen., Mehmedi 77), Feroe - Portugalia 0-6 (André Silva 12, 22, 37, Ronaldo 65, Joao Moutinho 90+1, Joao Cancelo 90+3)
► 13 noiembrie 2015: Ungaria - Andorra 4-0 (Gera 34, Lang 43, Gyurcsó 73, Szalai 88), Portugalia - Letonia 4-1 (Ronaldo 27-pen.,85, William Carvalho 70, Bruno Alves 90+2 / Zjuzins 67), Elveţia - Feroe 2-0 (Derdiyok 27, Lichtsteiner 83)
► 25 martie 2017: Andorra - Feroe 0-0, Elveţia - Letonia 1-0 (Drmic 66), Portugalia - Ungaria 3-0 (André Silva 32, Ronaldo 36, 65)
► 9 iunie 2017: Andorra - Ungaria, Feroe - Elveţia, Letonia - Portugalia (ora 21:45)
► 31 august 2017: Ungaria - Letonia, Portugalia - Feroe, Elveţia - Andorra (ora 21:45)
► 3 septembrie 2017: Feroe - Andorra (ora 19:00), Ungaria - Portugalia, Letonia - Elveţia (ora 21:45)
► 7 octombrie 2017: Feroe - Letonia (ora 19:00), Andorra - Portugalia, Elveţia - Ungaria (ora 21:45)
► 10 octombrie 2017: Ungaria - Feroe, Letonia - Andorra, Portugalia - Elveţia (ora 21:45)

Elveţia    5    5    0    0    10-3    15
Portugalia    5    4    0    1    19-3    12
Ungaria    5    2    1    2    8-6    7
Feroe    5    1    2    2    2-8    5
Letonia    5    1    0    4    2-9    3
Andorra    5    0    1    4    1-13    1

Grupa C: Germania, Cehia, Irlanda de Nord, Norvegia, Azerbaijan, San Marino

► 4 septembrie 2016: San Marino - Azerbaijan 0-1 (R. Gurbanov 45), Cehia - Irlanda de Nord 0-0, Norvegia - Germania 0-3 (Müller 15, 60, Kimmich 45)
► 8 octombrie 2016: Azerbaijan - Norvegia 1-0 (Medvedev 11), Germania - Cehia 3-0 (Müller 13, 65, Kroos 49), Irlanda de Nord - San Marino 4-0 (S. Davis 26-pen., K. Lafferty 79, 90+4, Ward 85)
► 11 octombrie 2016: Cehia - Azerbaijan 0-0, Germania - Irlanda de Nord 2-0 (Draxler 13, Khedira 17), Norvegia - San Marino 4-1 (D. Simoncini 12-autogol, Diomande 77, Samuelsen 82, King 83 / Stefanelli 54)
► 11 noiembrie 2016: Cehia - Norvegia 2-1 (Krmenčik 11, Zmrhal 47 / King 87), Irlanda de Nord - Azerbaijan 4-0 (K. Lafferty 27-pen., McAuley 40, C. McLaughlin 66, Brunt 83), San Marino - Germania 0-8 (Khedira 7, Gnabry 9, 58, 76, Hector 32, 65, Stefanelli 82 - aut., Volland 85)
► 26 martie 2017: Azerbaijan - Germania, San Marino - Cehia (ora 19:00), Irlanda de Nord - Norvegia (ora 21:45)
► 10 iunie 2017: Azerbaijan - Irlanda de Nord (ora 19:00), Germania - San Marino, Norvegia - Cehia (ora 21:45)
► 1 septembrie 2017: Cehia - Germania, Norvegia - Azerbaijan, San Marino - Irlanda de Nord (ora 21:45)
► 4 septembrie 2017: Azerbaijan - San Marino (ora 19:00), Germania - Norvegia, Irlanda de Nord - Cehia (ora 21:45)
► 5 octombrie 2017: Azerbaijan - Cehia (ora 19:00), Irlanda de Nord - Germania, San Marino - Norvegia (ora 21:45)
► 8 octombrie 2017: Cehia - San Marino, Germania - Azerbaijan, Norvegia - Irlanda de Nord (ora 21:45)

Germania    4    4    0    0    16-0    12
Irlanda de Nord    4    2    1    1    8-2    7
Azerbaijan    4    2    1    1    2-4    7
Cehia    4    1    2    1    2-4    5
Norvegia    4    1    0    3    5-7    3
San Marino    4    0    0    4    1-17    0

Grupa D: Ţara Galilor, Austria, Serbia, Irlanda, Moldova, Georgia

► 5 septembrie 2016: Georgia - Austria 1-2 (Ananidze 78 / Hinteregger 16, Janko 42), Serbia - Irlanda 2-2 (Kostić 62, Tadić 69-pen. / Hendrick 3, Murphy 81), Ţara Galilor - Moldova 4-0 (Vokes 38, Allen 44, Bale 51, 90+5-pen.)
► 6 octombrie 2016: Austria - Ţara Galilor 2-2 (Arnautović 28, 48 / Allen 22, Wimmer 45+1-autogol), Moldova - Serbia 0-3 (Kostić 19, Ivanović 37, Tadić 60), Irlanda - Georgia 1-0 (Coleman 56)
► 9 octombrie 2016: Ţara Galilor - Georgia 1-1 (Bale 10 / Okriashvili 57), Moldova - Irlanda 1-3 (Bugaev 45+1 / Long 2, McClean 69, 76), Serbia - Austria 3-2 (A. Mitrović 6, 23, Tadić 74 / Sabitzer 16, Janko 62)
► 12 noiembrie 2016: Austria - Irlanda 0-1 (McClean 48), Georgia - Moldova 1-1 (Kazaishvili 16 / Gaţcan 78), Ţara Galilor - Serbia 1-1 (Bale 30 / A. Mitrović 86)
► 24 martie 2017: Georgia - Serbia 1-3 (Katcharava 6 / Tadić 45-pen., A. Mitrović 64, Gačinović 86), Austria - Moldova 2-0 (Arnautović 75, Harnik 90), Irlanda - Ţara Galilor 0-0
► 11 iunie 2017: Moldova - Georgia, Irlanda - Austria (ora 19:00), Serbia - Ţara Galilor (ora 21:45)
► 2 septembrie 2017: Georgia - Irlanda, Serbia - Moldova (ora 19:00), Ţara Galilor - Austria (ora 21:45)
► 5 septembrie 2017: Austria - Georgia, Moldova - Ţara Galilor, Irlanda - Serbia (ora 21:45)
► 6 octombrie 2017: Georgia - Ţara Galilor (ora 19:00), Austria - Serbia, Irlanda - Moldova (ora 21:45)
► 9 octombrie 2017: Moldova - Austria, Serbia - Georgia, Ţara Galilor - Irlanda (ora 21:45)

Serbia    5    3    2    0    12-6    11
Irlanda    5    3    2    0    7-3    11
Ţara Galilor    5    1    4    0    8-4    7
Austria    5    2    1    2    8-7    7
Georgia    5    0    2    3    4-8    2
Moldova    5    0    1    4    2-13    1

Grupa F: Anglia, Slovacia, Scoţia, Slovenia, Lituania, Malta

► 4 septembrie 2016: Lituania - Slovenia 2-2 (Černych 32, Slivka 34 / Krhin 77, Cesar 90+3), Slovacia - Anglia 0-1 (Lallana 90+5), Malta - Scoţia 1-5 (Effiong 14 / Snodgrass 10, 61-pen., 85, C. Martin 53, S. Fletcher 78)
► 8 octombrie 2016: Anglia - Malta 2-0 (Sturridge 29, Alli 38), Scoţia - Lituania 1-1 (McArthur 89 / Černych 59), Slovenia - Slovacia 1-0 (Kronaveter 74)
► 11 octombrie 2016: Lituania - Malta 2-0 (Černych 76, Novikovas 84-pen.), Slovacia - Scoţia 3-0 (Mak 18, 56, Nemec 68), Slovenia - Anglia 0-0
► 11 noiembrie 2016: Anglia - Scoţia 3-0 (Sturridge 23, Lallana 50, Cahill 61), Malta - Slovenia 0-1 (Verbič 47), Slovacia - Lituania 4-0 (Nemec 12, Kucka 15, Škrtel 36, Hamšík 86)
► 26 martie 2017: Anglia - Lituania (ora 19:00), Malta - Slovacia, Scoţia - Slovenia (ora 21:45)
► 10 iunie 2017: Scoţia - Anglia, Slovenia - Malta (ora 19:00), Lituania - Slovacia (ora 21:45)
► 1 septembrie 2017: Lituania - Scoţia, Malta - Anglia, Slovacia - Slovenia (ora 21:45)
► 4 septembrie 2017: Anglia - Slovacia, Scoţia - Malta, Slovenia - Lituania (ora 21:45)
► 5 octombrie 2017: Anglia - Slovenia, Malta - Lituania, Scoţia - Slovacia (ora 21:45)
► 8 octombrie 2017: Lituania - Anglia, Slovacia - Malta, Slovenia - Scoţia (ora 19:00)

Anglia    4    3    1    0    6-0    10
Slovenia    4    2    2    0    4-2    8
Slovacia    4    2    0    2    7-2    6
Lituania    4    1    2    1    5-7    5
Scoţia    4    1    1    2    6-8    4
Malta    4    0    0    4    1-10    0

Grupa G: Spania, Italia, Albania, Israel, Macedonia, Liechtenstein

► 5 septembrie 2016: Albania - Macedonia 2-1 (Sadiku 9, Balaj 89 / Alioski 51), Israel - Italia 1-3 (Ben Chaim 35 / Pellè 14, Candreva 31-pen., Immobile 83), Spania - Liechtenstein 8-0 (Diego Costa 10, 66, Sergi Roberto 5, Silva 59, 90+1, Vitolo 60, Morata 82, 83)
► 6 octombrie 2016: Macedonia - Israel 1-2 (Nestorovski 63 / Hemed 25, Ben Chaim 43), Italia - Spania 1-1 (De Rossi 82-pen. / Vitolo 55), Liechtenstein - Albania 0-2 (Jehle 12-autogol, Balaj 71)
► 9 octombrie 2016: Israel - Liechtenstein 2-1 (Hemed 4, 16 / Göppel 49), Albania - Spania 0-2 (Diego Costa 55, Nolito 63), Macedonia - Italia 2-3 (Nestorovski 57, Hasani 59 / Belotti 24, Immobile 75, 90+2)
► 12 noiembrie 2016: Albania - Israel 0-3 (Zahavi 18-pen., Einbinder 66, Atar 83), Liechtenstain - Italia 0-4 (Belotti 11, 44 , Immobile 12, Candreva 32), Spania - Macedonia 4-0 (Velkovski 34-autog., Vitolo 63, Monreal 84, Aduriz 85)
► 24 martie 2017: Italia - Albania 2-0 (De Rossi 12-pen., Immobile 80), Liechtenstein - Macedonia 0-3 (Nikolov 43, Nestorovski 68, 73), Spania - Israel 4-1 (Silva 13, Vitolo 45+1, Diego Costa 51, Isco 88 / Refaelov 76)
► 11 iunie 2017: Macedonia - Spania, Israel - Albania, Italia - Liechtenstein (ora 21:45)
► 2 septembrie 2017: Albania - Liechtenstein (ora 19:00), israel - Macedonia, Spania - Italia (ora 21:45)
► 5 septembrie 2017: Macedonia - Albania, Italia - Israel, Liechtenstein - Spania (ora 21:45)
► 6 octombrie 2017: Italia - Macedonia, Liechtenstein - Israel, Spania - Albania (ora 21:45)
► 9 octombrie 2017: Albania - Italia, Macedonia - Liechtenstein, Israel - Spania (ora 21:45)

Spania    5    4    1    0    19-2    13
Italia    5    4    1    0    13-4    13
Israel    5    3    0    2    9-9    9
Albania    5    2    0    3    4-8    6
Macedonia    5    1    0    4    7-11    3
Liechtenstein    5    0    0    5    1-19    0

Grupa H: Belgia, Bosnia-Herţegovina, Grecia, Estonia, Cipru, Gibraltar

► 6 septembrie 2016: Bosnia-Herţegovina - Estonia 5-0 (Spahić 7, 90+2, Džeko 23-pen., Medunjanin 71, Ibišević 83), Cipru - Belgia 0-3 (R. Lukaku 13, 61, Carrasco 81), Gibraltar - Grecia 1-4 (Walker 26 / Mitroglou 10, Wiseman 44-autogol, Torosidis 45+2, Fortounis 45)
► 7 octombrie 2016: Estonia - Gibraltar 4-0 (Käit 47, 70, Vassiljev 52, Mošnikov 88), Belgia - Bosnia-Herţegovina 4-0 (Spahić 26-autogol, Hazard 29, Alderweireld 60, R. Lukaku 79), Grecia - Cipru 2-0 (Mitroglou 12, Mantalos 42)
► 10 octombrie 2016: Bosnia-Herţegovina - Cipru 2-0 (Džeko 70, 81), Estonia - Grecia 0-2 (Torosidis 2, Stafylidis 61), Gibraltar - Belgia 0-6 (Benteke 1, 43, 56, Witsel 19, Mertens 51, Hazard 79)
► 13 noiembrie 2016: Cipru - Gibraltar 3-1 (Laifis 29, Sotiriou 65, Sielis 87 / L. Casciaro 51), Belgia - Estonia 8-1 (Meunier 8, Mertens 16, 68, E. Hazard 25, Carrasco 62, Klavan 64-autog., R. Lukaku 83, 88 / Henri Anier 29), Grecia - Bosnia-Herţegovina 1-1 (Tzavellas 90+5 / Pjanić 32)
► 25 martie 2017: Cipru - Estonia 0-0, Bosnia-Herţegovina - Gibraltar 5-0 (Ibišević 4, 43, Vršajević 52, Višća 56, Bičakčić 90+4), Belgia - Grecia 1-1 (R. Lukaku 89 / Mitroglou 46)
► 9 iunie 2017: Bosnia-Herţegovina - Grecia, Estonia - Belgia, Gibraltar - Cipru (ora 21:45)
► 31 august 2017: , Belgia - Gibraltar, Cipru - Bosnia-Herţegovina, Grecia - Estonia (ora 21:45)
► 3 septembrie 2017: Estonia - Cipru (ora 19:00), Grecia - Belgia, Gibraltar - Bosnia-Herţegovina (ora 21:45)
► 7 octombrie 2017: Gibraltar - Estonia, Bosnia-Herţegovina - Belgia (ora 19:00), Cipru - Grecia (ora 21:45)
► 10 octombrie 2017: Grecia - Gibraltar, Belgia - Cipru, Estonia - Bosnia-Herţegovina (ora 21:45)

Belgia    5    4    1    0    22-2    13
Grecia    5    3    2    0    10-3    11
Bosnia-Herţegovina    5    3    1    1    13-5    10
Cipru    5    1    1    3    3-8    4
Estonia    5    1    1    3    5-15    4
Gibraltar    5    0    0    5    2-22    0

Grupa I: Croaţia, Islanda, Ucraina, Turcia, Finlanda, Kosovo

► 5 septembrie 2016: Croaţia - Turcia 1-1 (Rakitić 44-pen. / Hakan Çalhanoğlu 45+3), Ucraina - Islanda 1-1 (Yarmolenko 41 / Finnbogason 6), Finlanda - Kosovo 1-1 (Arajuuri 18 / V. Berisha 60-pen.)
► 6 octombrie 2016: Islanda – Finlanda 3-2 (Árnason 37, Finnbogason 90+1, R. Sigurdsson 90+6 / Pukki 21, Lod 39), Turcia – Ucraina 2-2 (Ozan Tufan 45+1, Hakan Çalhanoğlu 81-pen. / Yarmolenko 24-pen., Kravets 27), Kosovo - Croaţia 0-6 (Mandžukić 6, 24, 35, Mitrović 68, Perišić 83, N. Kalinić 90+2)
► 9 octombrie 2016: Finlanda – Croaţia 0-1 (Mandžukić 18), Ucraina - Kosovo 3-0 (Rrahmani 31-autogol, Yarmolenko 81, Rotan 87), Islanda - Turcia 2-0 (Ömer Toprak 42-autogol, Finnbogason 44)
► 12 noiembrie 2016: Croaţia - Islanda 2-0 (Brozovici 15, 90+1), Ucraina - Finlanda 1-0 (Kravets 25), Turcia - Kosovo 2-0 (Burak Yilmaz 51, Volkan Sen 55)
► 24 martie 2017: Kosovo - Islanda 1-2 (Nuhiu 52 / Sigurdarsson 25, G. Sigurdsson 35-pen.), Croaţia - Ucraina 1-0 (N. Kalinić 38), Turcia - Finlanda 2-0 (Cenk Tosun 9, 13)
► 11 iunie 2017: Finlanda - Ucraina (ora 19:00), Islanda - Croaţia, Kosovo - Turcia (ora 21:45)
► 2 septembrie 2017: Finlanda - Islanda (ora 19:00), Ucraina - Turcia, Croaţia - Kosovo (ora 21:45)
► 5 septembrie 2017: Kosovo - Finlanda, Islanda - Ucraina, Turcia - Croaţia (ora 21:45)
► 6 octombrie 2017: Croaţia - Finlanda, Turcia - Islanda, Kosovo - Ucraina (ora 21:45)
► 9 octombrie 2017: Islanda - Kosovo, Finlanda - Turcia, Ucraina - Croaţia (ora 21:45)

Croaţia    5    4    1    0    11-1    13
Islanda    5    3    1    1    8-6    10
Ucraina    5    2    2    1    7-4    8
Turcia    5    2    2    1    7-5    8
Finlanda    5    0    1    4    3-8    1
Kosovo    5    0    1    4    2-14    1

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.