Rapid va juca finala Cupei Romaniei

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 11.04.2012 21:54 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

În manşa a doua a semifinalelor Cupei României-Timişoreana, Rapid Bucureşti a învins pe FC Vaslui cu scorul de 3-2 (1-1).
Rapid, care în tur câştigase la Vaslui cu 1-0, a deschis scorul în secunda 13, prin Nicolae Grigore. FC Vaslui a restabilit egalitatea în min. 6, prin Wesley.
Imediat după pauză, FC Vaslui preia conducerea în urma golului marcat de Wesley. Alexa a marcat cu un voleu de la 18 metri, în min. 63, aducând din nou egalitatea pe tabela de marcaj.
În minutul 89, portarul vasluian a scăpat mingea, Roman a recuperat şi a adus victoria pentru alb-vişinii.

Finala Cupei României-Timişoreana e programată în data de 23 mai pe Arena Naţională.