Tabloul principal de la BRD Arad Challenger

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 01.06.2014 21:44 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

In perioada 3-8 Iunie 2014, se va desfaşura turneul de tenis BRD Arad Challenger 2014, cu premii in valoare de 35.000 euro.

Pe 1 iuni, in urma tragerii la sorti, la Activ Club Arad, au fost stabilite primele confruntari de pe tabloul principal BRD Arad Challenger.
Favoritul principal, Pere Riba, il va intalni pe croatul Nikola Mektic.
Victor Hanescu, favorit doi, va juca in primul tur impotriva romanului detinator de wild-card, Constantin Sturdza.
Adrian Ungur il va intalni pe castigatorul BRD Arad Challenger 2010, francezul David Guez, iar aradeanul Marius Copil va juca impotriva lui Aldin Setkic.
Meciurile tabloului principal vor debuta marti, 3 iunie.

Tabloul principal de simplu

Primul tur
 [1] P Riba (ESP) vs. N Mektic (CRO)
 D Kosakowski (USA) vs. I Bozoljac (SRB)
 [WC] P Luncanu (ROU) vs. Qualifier
 Qualifier vs. [7] G Andreozzi (ARG)
 [4] A Ungur (ROU) vs. D Guez (FRA)
 [WC] V Antonescu (ROU) vs. Qualifier
 E Lopez-Perez (ESP) vs. L Pouille (FRA)
 [WC] P Ciorcila (ROU) vs. [6] G Melzer (AUT)
 [8] M Copil (ROU) vs. [Alt] A Setkic (BIH)
 D Souto (VEN) vs. C Buchanan (USA)
 T Androic (CRO) vs. Qualifier
 A Veic (CRO) vs. [3] F Dancevic (CAN)
 [5] D Dzumhur (BIH) vs. R Albot (MDA)
 G Lama (CHI) vs. E Gomez (ECU)
 V Crivoi (ROU) vs. U Ignatik (BLR)
 [WC] C Sturdza (SUI) vs. [2] V Hanescu (ROU)

Marius Copil, Adrian Ungur si Constantin Sturdza vor face schimb de mingi cu micutii pasionati de tenis maine, ora 10, la Activ Club Arad.
BRD Groupe Societe-Generale, partenerul principal al turneului, pregateste pentru copii prezenti premii surpriza si o sesiune de autografe cu jucatorii prezenti.
Victor Hanescu si Marius Copil vor sustine o sesiune de autografe in cadrul BRD Arad Challenger - marti, 3 iunie – 15 :30, Activ Club Arad.

Rezultatele meciurilor de calificari BRD Arad Challenger si programul zilei de luni, 2 iunie.

Rezultate calificari – duminica, 1 iunie – BRD Arad Challenger

Turul doi

D Munoz-De La Nava (ESP) d E Dischinger (BRA) 62 63
B Sant'anna (BRA) d B Zdravkovic (SRB) 62 63
M Bourgue (FRA) d D Mirtea (ROU) 60 20 Retired
M Cuevas (URU) d J Walendowsky (BRA) 46 64 63
N Cacic (SRB) d [WC] E Ymer (SWE) walkover
F Neis (BRA) d [WC] D Torge (ROU) 64 64
N Ciric (SRB) d B Pashanski (SRB) 76(4) 36 63
F Skugor (CRO) d D Kuzmanov (BUL) 76(3) 61

Primul tur
E Dischinger (BRA) d I Farcas (ROU) 61 62
F Skugor (CRO) d D Petrovic (SRB) 67(5) 61 62
B Zdravkovic (SRB) d D Neica (ROU) 75 75
N Ciric (SRB) d A Carpen (ROU) 63 61
D Mirtea (ROU) d S Rogoveanu (ROU) 67(2) 76(2) 64
N Cacic (SRB) d V Cornea (ROU) 75 64

Meciurile zilei – luni, 2 iunie – BRD Arad Challenger
TEREN CENTRAL start 13:00
D Munoz-De La Nava (ESP) vs F Skugor (CRO)

Nu inainte de 14:30
B Sant'anna (BRA) vs N Ciric (SRB)

TEREN 1 start 13:00
M Cuevas (URU) vs F Neis (BRA)

Nu inainte de 14:30
M Bourgue (FRA) vs N Cacic (SRB)

 
 
 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.