Timisorenii Miculescu Ionut Alexandru si Pacurar Andra, cei mai buni in Franta

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 15.04.2014 00:22 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

In zilele de 12-13 aprilie 2014, Federaţia Internaţionala de Dans Sportiv a derulat mai multe competiţii, printre care WDSF Open Megeve, in Franţa, WDSF Open Ljubljana, in Slovenia, şi WDSF International Open Catania, in Italia.
Sportivii romani s-au dovedit şi de aceasta data competitivi şi şi-au demonstrat valoarea, clasandu-se printre primii la numeroase categorii.
Timişorenii Miculescu Ionuţ Alexandru şi Pacurar Andra s-au impus in Italia, unde au fost lideri in finala de la Youth Latin.

WDSF Open  Megeve - France  12- 13 April 2014
*Youth Latin - Final
1.Miculescu Ionut Alexandru - Pacurar Andra / Romania
2.Alexandru Birca - Ekaterina Vyalshina / Moldova
3.Leonardo Lini - Mia Gabusi / Italy
4.David Ovsievitch - Elisabeth Wormsbecher / Germany
5.Gleb Batsmanov - Karina Nikolaeva / Russian Federation
6.Egor Goncharuk - Karolina Plaziy / France
*Youth Standard  - Final
1.Cotescu Razvan - Lupeanu Ioana Corina /Romania    
2.Gleb Batsmanov - Karina Nikolaeva / Russian Federation    
3.Alexandru Birca - Ekaterina Vyalshina /Moldova
4.Lorenzo Alberetti - Martina Dionigi/Italy    
5.Daniil Rostvinschii - Alla Tcveleva/  Moldova    
6.Marius Ilciukas - Veronika Samuolyte/ Lithuania
* Adult Standard
Semifinal locul 9. Paolo Campigotto - Petre Alina/Romania (Campioni Romaniei la Adulti Standard)
*Din partea Romaniei a arbitrat Mircea Gavrila arbitru international WDSF.

WDSF International Open Catania - Italy  12 April 2014
*Adult Standard- Final
1. Mario Cicala - Bianca Tonizzo//Australia
2. Hiruta Marius - Giulia Carlotta Frison//Romania
3. Giuseppe Sgroi - Merce Llorca//Spain
4. Pasquale Sirica - Veronica Kononyuk//Ukraine
5. Michael Infanti - Giada Cragnolini//Italy
6. Jacopo Casotto - Maria Delitoneva//Bulgaria

WDSF Open Ljubljana - Slovenia 12-13 April 2014
*Adult Latin - Final
1.Miha Vodicar - Nadiya Bychkova//Slovenia
2.Vincenzo Mariniello - Sara Casini//Italy
3.Edgar Marcos Borjas - Alina Nowak//Spain
4.Roman Gerbey - Vera Bondareva//Ukraine
5.Kristijan Burazer - Martina Plohl//Slovenia
6.Moldovan Paul - Tatar Cristina //Romania
*Youth Standard - Final
1. Faliboga Raul - Butea Loredana // Romania
2. Dmitry Kulebakin - Maria Chernykh// Russian Federation
3. Jure Bergant - Ana Mesec //Slovenia
4. Jiri Vala - Aneta Krejci// Czech Republic
5. Ziga Tantegel - Nusa Crnko// Slovenia
6. Temesvari Balint Mate - Paula Hude //Croatia

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.