Victorie la limita in finala juniorilor C

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 23.06.2014 14:06 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Editia 2013-2014 a Campionatului National de Juniori C, rezervat copiilor nascuti in anul 1999 si mai mici, s-a incheiat sambata, 21 iunie, la Centrul de Fotbal Buftea.
La Mogosoaia, finala mare, intre Dinamo 1948 Bucuresti si ACS Politehnica Timisoara, a revenit dinamoviştilor cu 2-1, timişorenii incasand al doilea gol practic la ultima faza de joc.
Scorul a fost deschis in minutul 31 de dinamovistul Motroc, pentru ca Dragomir sa egaleze in minutul 67.
In cel de-al patrulea minut de prelungiri, Grigore a inscris pentru victoria lui Dinamo.

ACS Poli: 12. Mario CONTRA - 7. Denis HARUŢ, 3. Raul COCHINŢU, 21. Cristian PODINA, 4. Cristian POPA - 8. David POP, 14. Slagian ANDREICI - 5. Vlad DRAGOMIR, 10. Andrei MEZIN, 15. Narcis POPAN - 9. Daniel SIRBU.

Antrenor: Sorin VLAICU.

Rezerve: 1. Ionuţ RUS, 2. Nino GAVRUŢA, 11. Casian DUMITRU, 13. Darius ANDREI, 16. Raul BONDA, 17. Petru CIURESCU, 18. Patrik PETER