World Cup 2014 / Grupa C: Samaris, Samaras si Grecia...

Scris de Vlad Turburan | Publicat in 25.06.2014 01:17 | Publicat in SPORT | Tipareste pagina

Grupa C / Clasament final

COLUMBIA                3 3 0 0 9-2 9
GRECIA                     3 1 1 1 2-4 4
COASTA DE FILDEŞ  3 1 0 1 4-5 3
JAPONIA                    3 0 1 2 2-6 1

Grecia — Coasta de Fildeş 2-1

Andreas Samaris 42, Georgios Samaras 90+3 pen / Wilfried Bony 74

Grecia: 1. Orestis Karnezis (12. Panaglotis Glykos, 24) — 15. Vassilis Torosidis, 4. Kostas Manolas, 19. Sokratis Papasthathopoulos, 20. Jose Holebas — 10. Georgios Karagounis (c; 17. Theofanis Gekas, 78) — 2. Giannis Maniatis, 16. Lazaros Christodoulopoulos — 8. Panagiotis Kone (22. Andreas Samaris, 22), 14. Dimitris Salpingidis, 7. Georgios Samaras.
Rezerve: 13. Stefanos Kapino — 3. Georgios Tzavellas, 5. Vangelis Moras, 6. Alexandros Tziolis, 9. Kostas Mitroglou, 11. Loukas Vyntra, 18. Giannis Fetfatzidis, 23. Panagiotis Tachtsidis.

Coasta de Fildeş: 1. Boubacar Barry — 17. Serge Aurier, 4. Kolo Toure, 22. Souleymane Bamba, 3. Arthur Boka — 9. Cheick Ismael Tiote (12. Wilfried Bony, 61), 20. Geoffroy Serey Die — 8. Salomon Kalou, 19. Yaya Toure, 10. Gervinho (21. Giovanni Sio, 83), 11. Didier Drogba (c; 14. Ismael Diomande, 78). Selecţioner: Sabri Lamouchi.
Rezerve: 16. Sylvain Gbohouo, 23. Sayouba Mande — 2. Ousmane Viera Diarrassouba, 6. Mathis Bolly, 7. Jean-Daniel Akpa Akpro, 13. Didier Ya Konan, 15. Max Gradel, 18. Constant Djakpa.

Japonia — Columbia 1-4

Shinji Okazaki 45+1 / Juan Cuadrado 17 pen, Jackson Martinez 55, 82, James Rodriguez 90

Japonia: 1. Eiji Kawashima — 2. Atsuto Uchida, 15. Yasuyuki Konno, 22. Maya Yoshida, 5. Yuto Nagatomo — 14. Toshihiro Aoyama (16. Hotaru Yamaguchi, 62), 17. Makoto Hasebe (c) — 9. Shinji Okazaki (11. Yoichiro Kakitani, 69), 4. Keisuke Honda, 10. Shinji Kagawa (8. Hiroshi Kiyotake, 85) — 13. Yoshito Okubo.
Rezerve: 12. Shusaku Nishikawa, 23. Shuichi Gonda — 3. Gotoku Sakai, 6. Masato Morishige, 7. Yasuhito Endo, 18. Yuya Osako, 19. Masahiko Inoha, 20. Manabu Saito, 21. Hiroki Sakai.

Columbia: 1. David Ospina (c; 22. Faryd Mondragon, 85) — 4. Santiago Arias, 23. Carlos Valdes, 16. Eder Alvarez Balanta, 7. Pablo Armero — 11. Juan Cuadrado (5. Carlos Carbonero, 46), 15. Alexander Mejia, 13. Fredy Guarin, 20. Juan Quintero (10. James Rodriguez, 46) — 21. Jackson Martinez, 19. Adrian Ramos.
Rezerve: 12. Camilo Vargas — 2. Cristian Zapata, 3. Mario Yepes, 6. Carlos Sanchez, 8. Abel Aguilar, 9. Teofilo Gutierrez, 14. Victor Ibarbo, 17. Carlos Bacca, 18. Camilo Zuniga.

Optimile de finala

Sambata 28 iunie
19.00 / BRAZILIA - CHILE
23:00 / COLUMMBIA - URUGUAY

Duminica 29 iunie
19:00 / OLANDA - MEXIC
23:00 / COSTA RICA - GRECIA

Programul ultimelor meciuri din grupe

Miercuri 25 iunie

GRUPA F / 19:00

NIGERIA - ARGENTINA
BOSNIA HERZEGOVINA - IRAN

GRUPA E / 23:00
HONDURAS - ELVETIA
ECUADOR - FRANTA

Joi 26 iunie

GRUPA G / 19:00

PORTUGALIA - GHANA
USA - GERMANIA

GRUPA H / 23:00
KOREA - BELGIA
ALGERIA - RUSIA

 
 
 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.