62 de premii si mentiuni la olimpiade si concursuri pentru elevii din judetul Timis

Scris de Alex Neagoe | Publicat in 22.04.2015 20:34 | Publicat in LOCAL | Tipareste pagina

Elevii din judetul Timis au obtinut 62 de premii si mentiuni la olimpiadele si concursurile din calendarul M.E.C.S. in anul scolar 2014 - 2015, conform informatiilor Inspectoratului Scolar Judetean Timis.
Colegiul National de Arta Ion Vidu din Timisoara a acumulat cele mai multe premii - 21, fiind urmat de Liceul Teoretic Dositei Obradovici din Timisoara - cu 18 premii si mentiuni la activ.
Pe podiumul unitatilor scolare, pe locul 3 se afla Liceul Teoretic Gr. Moisil - 6 premii, lista continuand cu Liceul Teologic Penticostal Logos - 4, Centrul Scolar pentru Educatie Incluziva Constantin Pufan - 3, Colegiul National C.D. Loga si  Colegiul National C.Brediceanu din Lugoj - cate 2.
Printre institutiile scolare care au obtinut cate un premiu sau mentiune se afla Liceul Teoretic Bartók Béla din Timisoara, Scoala Gimnaziala nr.19 Avram Iancu, Liceul de Arte Plastice, Liceul Teoretic Nikolaus Lenau, Scoala Gimnaziala nr.4 Lugoj si Colegiul National Iulia Hasdeu din Lugoj.

Elevii si profesorii din judetul Timis care au obtinut premii si mentiuni la olimpiadele si concursurile din calendarul M.E.C.S. in anul scolar 2014 - 2015

1    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE INSTRUMENTALA CLASELE III-VIII SUCEAVA    NATIONALA    MUZICA - PIAN    HORVATH COSMIN    Clasa 6    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    premiul II    profesor OANA GROSU    inspector scolar PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
2    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE INSTRUMENTALA CLASELE III-VIII SUCEAVA    NATIONALA    MUZICA - VIOARA    DRAGOI-TATARICI TANYA    7    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    III    CRISTINA SINMARTINEAN MARIANA SINMARTINEAN    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
3    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE INSTRUMENTALA CLASELE III-VIII SUCEAVA    NATIONALA    MUZICA - CHITARA    STEFAN ADA    8    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    II    ADRIAN MARDAN    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
4    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE INSTRUMENTALA CLASELE III-VIII SUCEAVA    NATIONALA    MUZICA - TROMPETA    SOLONCA FLORINEL-EMANUEL    8    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    I    ILIE OBERSTERESCU-HARSIAN SIMONA-VICTORIA MUSTETIU    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
5    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE INSTRUMENTALA CLASELE III-VIII SUCEAVA    NATIONALA    MUZICA-PERCUTIE    UZA ANDRA    5    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    III    ALINA JUMUGA-CUIBARIU    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
6    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA, INSTRRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII IASI    NATIONALA    MUZICA - CHITARA    MIHAI THEODOR    12    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    I    ADRIAN MARDAN    AIDA MARC    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
7    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA, INSTRRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII IASI    NATIONALA    MUZICA - CORN    CHIFAN COSMIN    9    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    II    STEFAN-OVIDIU MURESAN ANDREEA DUMITRESCU    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
8    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA, INSTRRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII IASI    NATIONALA    MUZICA - CORN    ONITIU OANA-DANIELA    11    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    I    STEFAN-OVIDIU MURESAN ANDREEA DUMITRESCU    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
9    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA, INSTRRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII IASI    NATIONALA    MUZICA - FLAUT    UDRISTE CARINA ANDREEA    10    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    II    GABRIELLA-TUNDE POPESCU ANDREEA DUMITRESCU    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
10    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA, INSTRRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII IASI    NATIONALA    MUZICA-PERCUTIE    ROMITAN PAULA-VIRGILIA    11    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    MENTIUNE    ALINA JUMUGA-CUIBARIU    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
11    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA, INSTRRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII IASI    NATIONALA    MUZICA - PIAN    MIHAILESCU IOAN    10    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    III    LUCIA PÂRVANESCU    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
12    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA, INSTRRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII IASI    NATIONALA    MUZICA-TARAGOT    LICARETI ILIE-MARIUS    12    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    II    AUREL-IACOB LOGA    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
13    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA, INSTRRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII IASI    NATIONALA    MUZICA - VIOARA    COVACI DIANA-CRISTINA    9    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    II    IOAN FERNBACH                        AIDA MARC    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
14    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA, INSTRRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII IASI    NATIONALA    MUZICA - VIOARA    MOLNAR-POPA ANA    12    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    II    MARIA-VALERIA CLESIU ANDREEA DUMITRESCU     PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
15    OLIMPIADA NATIONALA COREGRAFIE CLASELE VII-XII, BACAU    NATIONALA    DANS CLASIC    BOZSITY RALUCA-CIPRIANA    8    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    III    ALIN RADU    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
16    OLIMPIADA NATIONALA COREGRAFIE CLASELE VII-XII, BACAU    NATIONALA    DANS CLASIC    BOTA DAVID-VICTOR-IOAN    10    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    MENTIUNE    ANA VALKAY    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
17    OLIMPIADA NATIONALA COREGRAFIE CLASELE VII-XII, BACAU    NATIONALA    DANS CLASIC    DANCIU EVA-MARIA    12    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    MENTIUNE    CARMEN COJOCARU    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
18    OLIMPIADA NATIONALA DE ARTA ACTORULUI, TIMISOARA    NATIONALA    ARTA ACTORULUI-INDIVIDUAL    TUDORAN OANA-MARIA    11    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    I    MIRELA PUIA    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
19    OLIMPIADA NATIONALA DE ARTA ACTORULUI, TIMISOARA    NATIONALA    ARTA ACTORULUI-INDIVIDUAL    GAVRIL PATRICIA-GEORGIANA    12    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    III    CATALIN URSU    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
20    OLIMPIADA NATIONALA DE ARTA ACTORULUI, TIMISOARA    NATIONALA    ARTA ACTORULUI-INDIVIDUAL    ZGABAIA ANDREI    12    
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    III    CATALIN URSU    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
21    OLIMPIADA NATIONALA DE ARTA ACTORULUI, TIMISOARA    NATIONALA    TRUPE    TRUPA DE TEATRU        
COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    II    MIRELA PUIA                  CATALIN URSU    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
22    OLIMPIADA DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURA SI ISTORIA ARTELOR, CLASELE XI-XII, ARAD    NATIONALA    ISTORIA ARTELOR    SIMILIE MONICA    11    
LICEUL DE ARTE PLASTICE TIMISOARA    MENTIUNE    IULIANA CEAPSA    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
23    OLIMPIADA DE GEOGRAFIE    NATIONALA    GEOGRAFIE    SUCIU BIANCA    9    
Col. Nat. C.D.Loga Timisoara    II    Ancuta Cosmin    KISS FRANCISC
24    OLIMPIADA DE LIMBA MAGHIARA    NATIONALA    LIMBA MAGHIARA    ANDRÁSY NÓRA    7    
Liceul Teoretic "Bartók Béla" Timisoara               II    Bakó Ágnes    KISS FRANCISC
25    OLIMPIADA DE BIOLOGIE    NATIONALA    BIOLOGIE    DRAGAN ANA-MARIA    7    
LIC.TEORETIC GR. MOISIL    MENTIUNE    IANCULESCU GEORGINA    PUTNIC ANGELA
26    OLIMPIADA DE ISTORIE    NATIONALA    ISTORIE    LEPA OANA    8    
Scoala Gimnaziala nr.19 "Avram Iancu" Timisoara     I    Todorov Gheorghina    SANDOR PETRU
27    OLIMPIADA DE SOCIO - UMANE    NATIONALA    LOGICA SI ARGUMENTARE    DAMIAN MIRUNA    11    
Colegiul National C.Brediceanu Lugoj    MENTIUNE    Lazar Elena    SANDOR PETRU
28    OLIMPIADA  DE FIZICA    NATIONALA    FIZICA    ONECI C. T. CODRIN PAUL    10    
LICEUL TEORETIC „GRIGORE MOISIL” TIMISOARA    MENTIUNE    CUCU DORINA    SEVICIU MONICA MIOARA
29    OLIMPIADA    NATIONALA    MATEMATICA    VLAD RALUCA    9    
LICEUL TEORETIC „GRIGORE MOISIL”    MENTIUNE     GEORGESCU GEORGE     BLAJOVAN ZENO
30    OLIMPIADA    NATIONALA    MATEMATICA    MALEKSHAHIAN ALEXANDRU    10    
LICEUL TEORETIC „GRIGORE MOISIL”    MENTIUNE     GEORGESCU RUXANDA    BLAJOVAN ZENO
31    OLIMPIADA DE RELIGIE     NATIONALA    RELIGIE ROMANO CATOLICA IN LIMBA ROMANA    MUNTEAN NORBERT    8    
LICEUL TEORETIC NIKOLAUS LENAU TIMISOARA    MENTIUNE    BURMAN GABRIELA    DANIELA LILIANA BUZATU
32    CONCURSUL PENTRU DISCIPLINE TEOLOGICE-CULTUL PENTICOSTAL    NATIONALA    CULTUL PENTICOSTAL    GRIGORAS ABEL DORIN    9    
LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL LOGOS TIMISOARA    I    GRIGORES LACRIMIOARA    DANIELA LILIANA BUZATU
33    CONCURSUL PENTRU DISCIPLINE TEOLOGICE-CULTUL PENTICOSTAL    NATIONALA    CULTUL PENTICOSTAL    KONTRA ANA MARIA    10    
LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL LOGOS TIMISOARA    II    GRIGORAS DORIN    DANIELA LILIANA BUZATU
34    CONCURSUL PENTRU DISCIPLINE TEOLOGICE-CULTUL PENTICOSTAL    NATIONALA    CULTUL PENTICOSTAL    BIRCA ANCA    11    
LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL LOGOS TIMISOARA    MENTIUNE    GRIGORAS DORIN    DANIELA LILIANA BUZATU
35    CONCURSUL PENTRU DISCIPLINE TEOLOGICE-CULTUL PENTICOSTAL    NATIONALA    CULTUL PENTICOSTAL    JUCOS OANA    12    
LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL LOGOS TIMISOARA    I    GRIGORES LACRIMIOARA    DANIELA LILIANA BUZATU
36    OLIMPIADA NATIONALA A SPORTULUI SCOLAR    NATIONALA    TENIS DE MASA, GIMNAZIU BAIETI    IGNAT ALEXANDRU    8    
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 LUGOJ    I    MONICA IANCULESCU    OSAIN CONSTANTIN
37    OLIMPIADA DE INFORMATICA    NATIONALA    INFORMATICA    BABALAU ALEXANDRU    9    
LICEUL TEORETIC GRIGORE MOISIL TIMISOARA    MENTIUNE    MANZ DORIN, LUPSE-TURPAN MIRCEA    STANCOV JELCO
38    OLIMPIADA DE INFORMATICA    NATIONALA    INFORMATICA    ROCHIAN VLAD-MIHAI    10    
LICEUL TEORETIC GRIGORE MOISIL TIMISOARA    MENTIUNE    IORDAICHE CRISTINA, LUPSE-TURPAN MIRCEA    STANCOV JELCO
39    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    MILOICOV IVANA      12    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    I    PAULEVICI DARA    STANCOV JELCO
40    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    TODOROV MAIA      12    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    II    PAULEVICI DARA    STANCOV JELCO
41    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    CIMPIANU GABRIELA LARISA    12    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    III    PAULEVICI DARA    STANCOV JELCO
42    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    STOIANOV ALEXANDAR SASA    12    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    MENTIUNE    PAULEVICI DARA    STANCOV JELCO
43    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    BRANCOVICI LIDIA    11    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    I    BILIANA PARVULESCU    STANCOV JELCO
44    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    RIDIC NATASA    11    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    II    BILIANA PARVULESCU    STANCOV JELCO
45    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    JIVCOVICI LAZAR MICA    11    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    III    BILIANA PARVULESCU    STANCOV JELCO
46    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    JIVANOV TIANA      10    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    I    MARIANA SAKOTIC    STANCOV JELCO
47    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    TRASCA MARIA DUSITA    10    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    MENTIUNE    MARIANA SAKOTIC    STANCOV JELCO
48    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    IANOSEV  MILAN    9    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    I    BILIANA PARVULESCU    STANCOV JELCO
49    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    PETROV  ALEKSANDRA    9    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    II    BILIANA PARVULESCU    STANCOV JELCO
50    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    MARCOV  MARKO    9    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    III    BILIANA PARVULESCU    STANCOV JELCO
51    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    KARAKLAJIC NEDA      8    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    I    MARIANA SAKOTIC    STANCOV JELCO
52    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    STANCOV AEXANDAR      8    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    II    MARIANA SAKOTIC    STANCOV JELCO
53    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    SOMOGY IELENIA STEFANIA    8    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    III    MARIANA SAKOTIC    STANCOV JELCO
54    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    BRANKOVIĆ VIKTOR      7   
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    I    MARIANA SAKOTIC    STANCOV JELCO
55    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    GERMAN FILIP      7    
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    II    MARIANA SAKOTIC    STANCOV JELCO
56    OLIMPIADA DE LIMBA MATERNA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    MIRIANICI SAMANTHA    7   
LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    III    MILINA MARGARIT    STANCOV JELCO
57    OLIMPIADA     NATIONALA    LIMBA ENGLEZA    SIPOS DARIA    9    
COLEGIUL NATIONAL C.D.LOGA    MENTIUNE    CRAINA VIOLETA    RAMONA- ELENA FAUR
58    OLIMPIADA     NATIONALA    LIMBA ENGLEZA    LEUSTEAN GINA    10    
COLEGIUL NATIONAL C. BREDICEANU    MENTIUNE    TEODORESCU MARIA    RAMONA- ELENA FAUR
59    OLIMPIADA    NATIONALA    LIMBA UCRAINEANA    SMECICAS MARTA TANIA    10    
COLEGIUL NATIONAL "IULIA HASDEU" LUGOJ    MENTIUNE    LAZARCIUC VIOLETA    CIMPEANU ION
60    CONCURSUL NATIONAL PENTRU ELEVI CU DEFICIENTE DE AUZ    NATIONALA    MATEMATICA    SANDOR DENISA CLAUDIA    7    
CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA "CONSTANTIN PUFAN" TIMISOARA    I    LUNTRARU SORIN    BUMBACILA DIANA
61    CONCURSUL NATIONAL PENTRU ELEVI CU DEFICIENTE DE AUZ    NATIONALA    TEHNOLOGIA INFORMATIEI COMPUTERIZATE    VITEZ ALEXANDRA STEFANIA    7    
CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA "CONSTANTIN PUFAN" TIMISOARA    II    SUCIU ADRIANA    BUMBACILA DIANA
62    CONCURSUL NATIONAL PENTRU ELEVI CU DEFICIENTE DE AUZ    NATIONALA    TEHNOLOGIA INFORMATIEI COMPUTERIZATE    VULCU IOANA    8    
CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA "CONSTANTIN PUFAN" TIMISOARA    III    SUCIU ADRIANA    BUMBACILA DIANA

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.