97 de ELEVI din judetul TIMIS, premii si mentiuni la OLIMPIADE si CONCURSURI NATIONALE in 2017-2018

Scris de Alex Neagoe | Publicat in 13.04.2018 07:50 | Publicat in LOCAL | Tipareste pagina

Colegiul Naţional C. Brediceanu Lugoj a obţinut noi rezultate la olimpiadele naţionale desfaşurate saptamana trecuta.
Astfel, elevul Sergiu Novac din cls. a X-a (prof. Adriana Mariş) a continuat seria rezultatelor extraordinare obţinute in ultimii ani ocupand din nou locul I la olimpiada naţionala de matematica desfaşurata la Satu Mare, cu punctaj maxim (28 puncte).
Apoi, la barajul susţinut dupa olimpiada, a reuşit cel mai bun rezultat al Lugojului din ultimii 30 de ani, calificandu-se in premiera in lotul Romaniei (format din 6 elevi, 4 din Bucureşti, 1 din Constanţa, 1 din Lugoj)  care va participa la Balcaniada de Matematica.
Şi olimpiada de limba germana materna, etapa naţionala ce a avut loc la Sibiu, a adus satisfacţii brediceniştilor, eleva Floroni Isabella din cls. a XII-a (prof. Adina Lazar) ocupand un merituos loc III.
De asemenea, eleva Antanaş Anastasia din cls. a XI-a (prof.dr. Bina Mihaela) a obtinut menţiune (110,50 puncte) la olimpiada naţionala de limba romana desfaşurata in perioada 2-6 aprilie la Bucureşti.
”Aceste rezultate vin sa confirme munca susţinuta de elevii si profesorii noştri de-a lungul anilor, ducand astfel mai departe renumele acestui colegiu. Ne bucuram pentru performanţele obţinute, felicitam toţi participanţii la fazele naţionale ale olimpiadelor şi le dorim mult succes la concursurile viitoare”, a declarat directorul Colegiului Naţional C. Brediceanu Lugoj, Aurelian Sima.

Tabel nominal cu elevii din judetul Timis care au obtinut premii si mentiuni la olimpiadele si concursurile din calendarul M.E.N.in anul scolar 2017 - 2018

Concursul/Etapa NAŢIONALA/Disciplina/Numele si prenumele elevului/Clasa/Unitatea scolara/Premiul (I, II, III sau MENTIUNE)/Inspector scolar
1     OLIMPIADA DE FIZICA    NAŢIONALA     FIZICA     MURARIU COSMIN RUSALIN    6    ŞCOALA GIMNAZIALA NR. 16 TIMIŞOARA    MEDALIE DE ARGINT    SEVICIU MONICA
2     OLIMPIADA DE FIZICA    NAŢIONALA     FIZICA     OROS VLAD ŞTEFAN    7    SCOALA GIMNAZIALA NR. 24 TIMIŞOARA    " I
MEDALIE DE AUR"    SEVICIU MONICA
3     OLIMPIADA DE FIZICA    NAŢIONALA     FIZICA     AGAFITEI RAZVAN    7    COLEGIUL NATIONAL “C.D.LOGA” TIMIŞOARA    MEDALIE DE BRONZ    SEVICIU MONICA
4     OLIMPIADA DE FIZICA    NAŢIONALA     FIZICA     MOTIU RADU    8    LIC. TEOR. "GRIGORE MOISIL" TIMISOARA    MEDALIE DE BRONZ    SEVICIU MONICA
5     OLIMPIADA DE FIZICA    NAŢIONALA     FIZICA     FORTIS VICTOR STEFAN    8    COLEGIUL NATIONAL “C.D.LOGA” TIMIŞOARA    MEDALIE DE BRONZ    SEVICIU MONICA
6     OLIMPIADA DE FIZICA    NAŢIONALA     FIZICA     PRETORIAN RAZVAN ANDREI    9    LIC. TEOR. "GRIGORE MOISIL" TIMISOARA    MEDALIE DE BRONZ    SEVICIU MONICA
7     OLIMPIADA DE FIZICA    NAŢIONALA     FIZICA     KOSA ALEX ŞTEFAN    10    LIC. TEOR. "GRIGORE MOISIL" TIMISOARA    MEDALIE DE BRONZ    SEVICIU MONICA
8     OLIMPIADA DE FIZICA    NAŢIONALA     FIZICA     PLAVAŢ VLAD    10    LIC. TEOR. "GRIGORE MOISIL" TIMISOARA    MENŢUINE DE ONOARE    SEVICIU MONICA
9     OLIMPIADA DE FIZICA    NAŢIONALA     FIZICA     PAULESCU IOANA    11    COLEGIUL NATIONAL “C.D.LOGA” TIMIŞOARA    MEDALIE DE BRONZ    SEVICIU MONICA
10     OLIMPIADA DE FIZICA    NAŢIONALA     FIZICA     BANU-TARAN PAUL-CRISTIAN    12    LICEUL TEORETIC „W. SHAKESPEARE” TIMIŞOARA    MENŢUINE DE ONOARE    SEVICIU MONICA
11     OLIMPIADA DE CHIMIE    NAŢIONALA    CHIMIE    CRISAN CRISTIAN    9    LIC. TEOR. "GRIGORE MOISIL" TIMISOARA    MENŢIUNE SPECIALA    SEVICIU MONICA
12     OLIMPIADA DE CHIMIE    NAŢIONALA    CHIMIE    PAŞCA LAURA BIANCA    11    COLEGIUL NATIONAL “C.D.LOGA" TIMIŞOARA    MENŢIUNE SPECIALA    SEVICIU MONICA
13    OLIMPIADA NAŢIONALA DE RELIGIE CATOLICA LIMBA MAGHIARA  FILIERA VOCAŢIONALA     NAŢIONALA     RELIGIE    IAKAB ORSOLIA ERSZEBET    11    LICEUL TEOLOGIC ROMANO CATOLIC "GERHARDINUM" TIMIŞOARA    I    BUZATU DANIELA LILIANA
14    Olimpiada de Limba şi literatura romana    NAŢIONALA     Limba romana    BERCEA IOANA    8    Colegiul Naţional Banaţean Timişoara    I    prof. dr. Patricia Elida Pisano
15    Olimpiada de Limba şi literatura romana    NAŢIONALA     Limba romana    STINGU ŞTEFANIA    7    Şcoala Gimnaziala nr.19 Timişoara    PREMIU SPECIAL    prof. dr. Patricia Elida Pisano
16    Olimpiada de Limba şi literatura romana    NAŢIONALA     Limba romana    PRIHOR CRAINIC MARIA VALERIA    5    Colegiul Naţional C.D. Loga Timişoara    MENŢIUNE    prof. dr. Patricia Elida Pisano
17    Olimpiada de Limba şi literatura romana (minoritaţi)    NAŢIONALA     Limba romana    CEPOIU DENISA IOANA    8    Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” Timişoara/CJEX    I    prof. dr. Patricia Elida Pisano
18    Olimpiada de Limba şi literatura romana (minoritaţi)    NAŢIONALA     Limba romana    BUNDAU PETRU BOGDAN    7    Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” Timişoara    I    prof. dr. Patricia Elida Pisano
19    Olimpiada de Limba şi literatura romana (minoritaţi)    NAŢIONALA     Limba romana    FAUR BIANCA ANDREEA    6    Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” Timişoara/CJEX    MENŢIUNE    prof. dr. Patricia Elida Pisano
20    Lectura ca abilitate de viaţa    NAŢIONALA     Limba romana    BERCEA IOANA    8    Colegiul Naţional Banaţean Timişoara    PREMIU SPECIAL    prof. dr. Patricia Elida Pisano
21    Lectura ca abilitate de viaţa    NAŢIONALA     Limba romana    TIMIŞ OLGA    6    Şcoala Gimnaziala nr.24 Timişoara    PREMIU SPECIAL    prof. dr. Patricia Elida Pisano
22    Olimpiada de Limba şi literatura romana    NAŢIONALA     Limba romana    ANTANAŞ ANASTASIA    11    Colegiul Naţional C. Brediceanu” Lugoj    MENŢIUNE    prof. dr. Patricia Elida Pisano
23    Olimpiada de Limbi Clasice    NAŢIONALA     Limba latina    MATEIA ANISIA    11    Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” Timisoara    PREMIU SPECIAL    prof. dr. Patricia Elida Pisano
24    Olimpiada de Limbi Clasice    NAŢIONALA     Limba latina    DARAŞTEAN IOANA MELINDA    9    Liceul Teoretic ”W. Shakespeare” Timişoara    MENŢIUNE    prof. dr. Patricia Elida Pisano
25    Olimpiada de Limbi Clasice    NAŢIONALA     Limba greaca veche    HOMEAG RAZVAN DRAGOS FILIP    11    Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” Timisoara    II    prof. dr. Patricia Elida Pisano
26    Olimpiada de Limbi Clasice    NAŢIONALA     Limba greaca veche    TIMIŞ ALEXANDRA    9    Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” Timisoara    I    prof. dr. Patricia Elida Pisano
27    Olimpiada de Limbi Clasice    NAŢIONALA     Limba greaca veche    MICU RAZVAN ANDREI    9    Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” Timisoara    PREMIU SPECIAL    prof. dr. Patricia Elida Pisano
28    Olimpiada de Limbi Clasice    NAŢIONALA     Limba greaca veche    JINGA IOANA MACRINA    9    Liceul Teoretic ”W. Shakespeare” Timişoara    MENŢIUNE    prof. dr. Patricia Elida Pisano
29    OLIMPIADA DE ISTORIE     NAŢIONALA     ISTORIE    MIHALCEANU GEORGE    9    LICEUL TEORETIC NIKOLAUS LENAU TIMIŞOARA    III    ŞANDOR PETRU
30    OLIMPIADA DE ISTORIE     NAŢIONALA     ISTORIE    COROAMA ANISIA    11    COLEGIUL NAŢIONAL BANAŢEAN TIMIŞOARA    MENŢIUNE    ŞANDOR PETRU
31    OLIMPIADA DE SOCIO-UMANE    NAŢIONALA     PSIHOLOGIE    PAŞCALAU SORINA    10    COLEGIUL NAŢIONAL BANAŢEAN TIMIŞOARA    MENŢIUNE    ŞANDOR PETRU
32    OLIMPIADA DE BIOLOGIE    NAŢIONALA    BIOLOGIE    ALDA SILVIA    11    COLEGIUL NAŢIONAL C.D. LOGA TIMIŞOARA    "CALIFICAT PENTRU LOTUL NAŢIONAL LARGIT"    PUTNIC ANGELA
33    OLIMPIADA DE INFORMATICA    NATIONALA    INFORMATICA    BABALAU ALEXANDRU    12    LICEUL TEORETIC GRIGORE MOISIL TIMISOARA    MENTIUNE    STANCOV JELCO
34    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    CLANITA IVANA    7    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    I    STANCOV JELCO
35    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    FENIAT IGOR STEVAN    7    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    II    STANCOV JELCO
36    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    MIRIANICI LILIANA CRISTIANA    7    LICEUL TEORETIC PECIU NOU    III    STANCOV JELCO
37    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    MARCOV SASA    7    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    MENTIUNE    STANCOV JELCO
38    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    STOICOV LUKA    8    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    I    STANCOV JELCO
39    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    POPOV STOISICI MAIA    8    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    II    STANCOV JELCO
40    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    TODOROVICI IVANA MIRUNA    8    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    III    STANCOV JELCO
41    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    AZIROVIC RUŽICA    9    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    I    STANCOV JELCO
42    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    AĐZIĆ PETAR    9    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    II    STANCOV JELCO
43    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    BACHICI TIJANA IASMINA    9    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    III    STANCOV JELCO
44    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    SIMONOVICI MILITA    10    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    I    STANCOV JELCO
45    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    GERMAN FILIP    10    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    II    STANCOV JELCO
46    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    RÂMNEANTU DEIAN    10    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    III    STANCOV JELCO
47    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    SOMOGYI IELENA STEFANIA    11    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    I    STANCOV JELCO
48    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    STANCOV ALEXANDAR    11    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    II    STANCOV JELCO
49    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    CORNICI MIROLIUB    11    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    MENTIUNE    STANCOV JELCO
50    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    PETROV ALEKSANDRA    12    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    I    STANCOV JELCO
51    OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA SÂRBA    NATIONALA    LIMBA SÂRBA    IANOSEV MILAN    12    LICEUL TEORETIC DOSITEI OBRADOVICI TIMISOARA    MENTIUNE    STANCOV JELCO
52    OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA UCRAINEANA    NAŢIONALA    LIMBA UCRAINEANA    HREZDAC DANIELA ANA    7    ŞCOALA GIMNAZIALA ŞTIUCA    MENŢIUNE    CLEMPUŞAC MARIA
53    OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA ENGLEZA    NAŢIONALA    LIMBA ŞI LITERATURA ENGLEZA    MOGA ANDRADA    10    LICEUL TEORETIC WILLIAM SHAKESPEARE TIMISOARA    MENŢIUNE    FAUR RAMONA -ELENA
54    OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA ENGLEZA    NAŢIONALA    LIMBA ŞI LITERATURA ENGLEZA    GRAMA ELENA- MIRABELA     11    LICEUL TEORETIC WILLIAM SHAKESPEARE TIMISOARA    MENŢIUNE    FAUR RAMONA -ELENA
55    PUBLIC SPEAKING    NAŢIONALA    LIMBA ŞI LITERATURA ENGLEZA    NISTORESCU ANDREI    12    COLEGIUL NAŢIONAL IULIA HASDEU LUGOJ    II    FAUR RAMONA -ELENA
56    OLIMPIADA NAŢIONALA DE MATEMATICA    NAŢIONALA    MATEMATICA    JURCA TUDOR    5    LICEUL TEORETIC GRIGORE MOISIL TIMIŞOARA    III    BLAJOVAN ZENO
57    OLIMPIADA NAŢIONALA DE MATEMATICA    NAŢIONALA    MATEMATICA    NOVAC SERGIU     10    COLEGIUL NAŢIONAL CORIOLAN BREDICEANU LUGOJ    I    BLAJOVAN ZENO
58    OLIMPIADA NAŢIONALA DE MATEMATICA    NAŢIONALA    MATEMATICA    VLAD RALUCA    12    LICEUL TEORETIC GRIGORE MOISIL TIMIŞOARA    MENŢIUNE    BLAJOVAN ZENO
59    CONCURSUL NAŢIONAL PENTRU ELEVI DEFICIENŢI DE VEDERE    NAŢIONALA    ISTORIE    MUJ  CATALIN-VALENTIN    12    LICEUL TEORETIC SPECIAL IRIS TIMIŞOARA    II    BUMBACILA DIANA
60    CONCURSUL NAŢIONAL PENTRU ELEVI DEFICIENŢI DE VEDERE    NAŢIONALA    TIC    RADU  DANIEL-ION    12    LICEUL TEORETIC SPECIAL IRIS TIMIŞOARA    II    BUMBACILA DIANA
61    CONCURSUL NAŢIONAL PENTRU ELEVI DEFICIENŢI DE VEDERE    NAŢIONALA    LIMBA ENGLEZA    CIOTESCU VLAD-ALEXANDRU    12    LICEUL TEORETIC SPECIAL IRIS TIMIŞOARA    II    BUMBACILA DIANA
62    CONCURSUL NAŢIONAL PENTRU ELEVI DEFICIENŢI DE VEDERE    NAŢIONALA    LIMBA ROMÂNA    CAPRARESCU DANIELA-GABRIELA    12    LICEUL TEORETIC SPECIAL IRIS TIMIŞOARA    III    BUMBACILA DIANA
63    CONCURSUL NAŢIONAL PENTRU ELEVI DEFICIENŢI DE VEDERE    NAŢIONALA    MATEMATICA    POTTHOFF TIKVA-ALISEA-MAREIKE    8    LICEUL TEORETIC SPECIAL IRIS TIMIŞOARA    MENŢIUNE    BUMBACILA DIANA
64    CONCURSUL NAŢIONAL PENTRU ELEVI DEFICIENŢI DE VEDERE    NAŢIONALA    TIC    POTTHOFF TIKVA-ALISEA-MAREIKE    8    LICEUL TEORETIC SPECIAL IRIS TIMIŞOARA    MENŢIUNE    BUMBACILA DIANA
65    OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA MAGHIARA    NAŢIONALA    LIMBA ŞI LITERATURA MAGHIARA    BERECZKI BERNADETT    6    LICEUL TEORETIC "BARTÓK BÉLA" TIMIŞOARA    MENŢIUNE    KISS FRANCISC
66    OLIMPIADA DE GEOGRAFIE    NAŢIONALA    GEOGRAFIE    BOBOESCU ANDREEA-LARISA    9    LICEUL TEORETIC ”G. MOISIL” TIMIŞOARA    MENŢIUNE    KISS FRANCISC
67    OLIMPIADA     NAŢIONALA    LIMBA GERMANA MATERNA    VÂNATORU ARINA    9    LIC. TEORETIC ”NIKOLAUS LENAU” TIMIŞOARA    MENŢIUNE    ROŞU VIORICA
68    OLIMPIADA     NAŢIONALA    LIMBA GERMANA MATERNA    PONOVESCU ANDREEA    9    LIC. TEORETIC ”NIKOLAUS LENAU” TIMIŞOARA    MENŢIUNE    ROŞU VIORICA
69    OLIMPIADA     NAŢIONALA    LIMBA GERMANA MATERNA    SUCUTARDEAN IULIA    10    LIC. TEORETIC ”NIKOLAUS LENAU” TIMIŞOARA    II    ROŞU VIORICA
70    OLIMPIADA     NAŢIONALA    LIMBA GERMANA MATERNA    PLETTLINGER ANDREEA    11    LIC. TEORETIC ”NIKOLAUS LENAU” TIMIŞOARA    II    ROŞU VIORICA
71    OLIMPIADA     NAŢIONALA    LIMBA GERMANA MATERNA    FLORONI ISABELLA    12    COL. NAŢIONAL ”C. BREDICEANU” LUGOJ    III    ROŞU VIORICA
72    OLIMPIADA     NAŢIONALA    LIMBA GERMANA MODERNA    BODNARESCU HORAŢIU    9    COL. NAŢIONAL ”C.D. LOGA” TIMIŞOARA    III    ROŞU VIORICA
73    OLIMPIADA     NAŢIONALA    LIMBA GERMANA MODERNA    MORARIU MIRUNA    10    LIC. TEORETIC ”G. MOISIL” TIMIŞOARA    I    ROŞU VIORICA
74    OLIMPIADA     NAŢIONALA    LIMBA GERMANA MODERNA    FAUR MIRIAM    12    COL. NAŢIONAL ”C. BREDICEANU” LUGOJ    I    ROŞU VIORICA
75    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE INSTRUMENTALA, CLASELE III-VIII, BAIA MARE 29-31 MARTIE 2018     NATIONALA    MUZICA - VIOARA    MUNTEAN LOIS    3    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    I    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
76    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE INSTRUMENTALA, CLASELE III-VIII, BAIA MARE 29-31 MARTIE 2018     NATIONALA    MUZICA - CHITARA    MÜLLER ERWIN-ANDREAS    8    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    I    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
77    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE INSTRUMENTALA, CLASELE III-VIII, BAIA MARE 29-31 MARTIE 2018     NATIONALA    MUZICA - OBOI    ALAZAROAE FABIAN    7    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    III    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
78    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE INSTRUMENTALA, CLASELE III-VIII, BAIA MARE 29-31 MARTIE 2018     NATIONALA    MUZICA - TROMPETA    GHEBAURA RADU-MIHAI    6    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    I    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
79    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE INSTRUMENTALA, CLASELE III-VIII, BAIA MARE 29-31 MARTIE 2018     NATIONALA    MUZICA - PERCUTIE    BAZARCA RAZVAN-ANDREI    7    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    I    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
80    OLIMPIADA NATIONALA DE ARTA ACORULUI, CLASELE X-XII, CONSTANTA 2-4 APRILIE 2018    NATIONALA    ARTA ACTORULUI - INDIVIDUAL    ANTONIE ROBERTA-MONICA    12    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    II    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
81    OLIMPIADA NATIONALA DE ARTA ACORULUI, CLASELE X-XII, CONSTANTA 2-4 APRILIE 2018    NATIONALA    ARTA ACTORULUI - INDIVIDUAL    DIACONU BIANCA-GABRIELA    11    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    III    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
82    OLIMPIADA NATIONALA DE ARTA ACORULUI, CLASELE X-XII, CONSTANTA 2-4 APRILIE 2018    NATIONALA    ARTA ACTORULUI - INDIVIDUAL    GABOR CLAUDIU    12    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    III    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
83    OLIMPIADA NATIONALA DE COREGRAFIE, CLASELE VII-XII, IASI 26-29 MARTIE 2018    NATIONALA    DANS CLASIC    DUKAI CARLA    9    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    III    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
84    OLIMPIADA NATIONALA DE COREGRAFIE, CLASELE VII-XII, IASI 26-29 MARTIE 2019    NATIONALA    DANS CONTEMPORAN    GHIVERCEA IOANA-LUCIA    11    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    II    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
85    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA , INSTRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII, CRAIOVA  2-5 APRILIE 2018     NATIONALA    MUZICA - PIAN    KOHL LUCAS    9    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    III    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
86    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA , INSTRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII, CRAIOVA  2-5 APRILIE 2018     NATIONALA    MUZICA - VIOARA    JUMUGA-CUIBARIU ANGELA    11    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    MENTIUNE    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
87    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA , INSTRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII, CRAIOVA  2-5 APRILIE 2018     NATIONALA    MUZICA - CHITARA    STEFAN ADA    11    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    I    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
88    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA , INSTRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII, CRAIOVA  2-5 APRILIE 2018     NATIONALA    MUZICA - FLAUT    MUNTEANU ANA-MARIA    9    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    III    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
89    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA , INSTRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII, CRAIOVA  2-5 APRILIE 2018     NATIONALA    MUZICA - FAGOT    MUNTEANU ANDREI    11    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    III    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
90    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA , INSTRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII, CRAIOVA  2-5 APRILIE 2018     NATIONALA    MUZICA - CORN    CHIFAN COSMIN    12    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    I    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
91    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA , INSTRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII, CRAIOVA  2-5 APRILIE 2018     NATIONALA    MUZICA - TROMPETA    SOLONCA FLORINEL-EMANUEL    11    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    II    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
92    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA , INSTRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII, CRAIOVA  2-5 APRILIE 2018     NATIONALA    MUZICA - PERCUTIE    GORON PHILIP SEBASTIAN     10    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    I    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
93    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA , INSTRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII, CRAIOVA  2-5 APRILIE 2018     NATIONALA    MUZICA - PERCUTIE    BLESCUN MICHAEL-BOGDAN    12    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    I    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
94    OLIMPIADA NATIONALA DE INTERPRETARE VOCALA , INSTRUMENTALA SI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII, CRAIOVA  2-5 APRILIE 2018     NATIONALA    MUZICA - CANTO CLASIC    DEMIAN ZORAN-MARIAN    12    COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA    II    PROF.DR. DAN-AUREL BACILA
95    "OLIMPIADA NATIONALA DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURA SI ISTORIA ARTELOR, BISTRIŢA NASAUD ARHITECTURA SI ISTORIA ARTELOR, BISTRIŢA NASAUD"    NATIONALA    ISTORIA ARTEI    TOTH I. IULIA MELINDA    11    LICEUL DE ARTE PLASTICE TIMISOARA    MENTIUNE    "PROF.DR. DAN-AUREL BACILA"
96    "OLIMPIADA NATIONALA DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURA SI ISTORIA ARTELOR"    NATIONALA    CERAMICA    PAVEL TEODORA    11    LICEUL DE ARTE PLASTICE TIMISOARA    MENTIUNE    "PROF.DR. DAN-AUREL BACILA "
97    "OLIMPIADA NAŢIONALA CORALA, PIATRA NEAMT"    NATIONALA    ANSAMBLU CORAL    "CORUL LICEULUI WALDORF TIMIŞOARA"    GIMNAZIU    LICEUL TEORETIC WALDORF    III    "PROF.DR. DAN-AUREL BACILA "

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.