Concerte, teatru, dans, workshop-uri, ateliere de maiestrie si filme

Scris de Alex Neagoe | Publicat in 09.09.2014 14:33 | Publicat in LOCAL | Tipareste pagina

Timişoara - A noua editie a festivalului de arta, muzica si multiculturalitate PLAI, va incepe vineri, 12 septembrie 2014, in Muzeul Satului Banatean din Timisoara si va cuprinde trei zile de concerte in aer liber, spectacole de teatru, dans, workshop-uri, ateliere de maiestrie, activitati culturale si proiectii de filme.

In acest an, Scena 2 a festivalului propune o serie de spectacole profesioniste, pentru o continuare fireasca a concertelor de la scena principala.
Astfel, spectacole de dans si teatru dans multipremiate vor fi prezentate vineri (ANDREA MILTNEROVÁ Contemporary Dance Solos/ DANCE OF THE MAGNETIC BALLERINA - Cehia) si sambata (ZIC ZAC, un spectacol de Andrea Gavriliu, rezemata de Ştefan Lupu si Gabriel Costin).
Sambata, pe 13 septembrie, programul e intregit de cele doua worhshop-uri de arta - initiere in artele circului (Scoala de Circ) si bodypercussion (Stephan Pankow) -, iar muzica va fi asigurata de cei de la Tapinarii.
Duminica, 14 septembrie, pe langa continuarea workshop-urilor, Made in TM va incheia programul Scenei 2 cu trei ore de muzica buna - concerte sustinute de artistii timisoreni.
Aleea Culturala de la PLAI Festival 2014 va fi, ca in fiecare an, animata de activitatile partenerilor culturali.
Astfel, sportul, fotografia, yoga, atelierele handmade sau de indemanare vor fi la dispozitia participantilor sambata si duminica (13 si 14 septembrie), intre orele 12 si 19.

Casa Filmelor va avea un program special si variat, care include filme romanesti de succes si filme de peste granita care au impresionat deja cinefilii din alte parti ale lumii.
Printre ele: "Usturoi" (Romania, 2014) si un Q&A cu scenaristul si producatorul filmului (Radu Bazavan), "Pura Vida" (Spania, 2012), scurtmetraje de animatie pentru copii (Suedia) si Q&A cu Horia Colibasanu (alpinist) si Andrei Dascalescu (regizor & fondator al festivalului "Filmul de Piatra").

Organizatorii au acoperit in acest an aproximativ 1000 de metri patrati de suprafata dedicata festivalului, pentru a oferi confort participantilor in caz de ploaie.
In premiera la editia 2014, pentru a facilita accesul la Muzeul Satului Banatean, RATT vine in sprijinul tuturor participantilor la PLAI Festival, oferind transport gratuit pe toate liniile existente in oras pe baza bratarii de acces sau biletul de intrare.
De asemenea, autobuzul 46, ce pleaca spre MSB de la statia Punctele Cardinale, va circula cu regim special: la fiecare jumatate de ora, pana la ora 2 in fiecare seara, in perioada 12-14 septembrie 2014, pe traseul Punctele Cardinale-MSB si retur.

Programul festivalului de arta, muzica si multiculturalitate PLAI

Scena mare

Vineri
19:00-20:00     Light In Babylon
20:30-21:30     Balako
22:00-23:30     Asian Dub Foundation
Sambata
19:00-20:00     Light In Babylon
20:30-21:30     Duquende
22:00-23:30     Tito Paris
Duminica
19:00-20:00     Light In Babylon
20:30-21:30     Carminho
22:00-23:30     Subcarpati + Orchestra

Program permanent

12:00-19:00     Incursiune in caligrafie     Ovidiu Hrin
12:00-19:00     Drepturile copilului, Desen, Paper toys, Facepainting, Hula Hoops, Bratari, Codite, Baloane personalizate & Jocurile copilariei     Salvati Copiii
12:00-19:00     Concurs de indemanare pe bici, Drepturi si legi pentru biciclist, Ars becuri prin pedalat; Pimp my bike; Treasure hunt     Verde pentru Biciclete
12:00-19:00     Adoptii catei, Doggie walks, Doggie playground, Doggie photo corner     Asociatia Pet Hope Timisoara
12:00-19:00     Posta secretelor, Calatorie initiatica, Jocuri de autocunoastere     Asociatia ProPsiho
12:00-19:00     Pop-Up Gallery si Norma la PLAI     Balamuc/loc de joaca s-altele
12:00-19:00     Atelier de masti venetiene     Teatrul Maghiar de Stat Csiky Gergely Timisoara
12:00-19:00     Atelier de colorat mandale; Biblioteca in site; Yogic wisdom     Prakriti School of Yoga
12:00-19:00     Ateliere de noduri, Orientare cu busola, Metode de supravietuire in natura     Cercetasii Romaniei Centrul Local Licos Timisoara
12:00-19:00     Biblioteca vie, Pune-te in locul meu!, Mesaj pentru dizabilitate, Jocuri     Ceva de Spus
12:00-19:00     Daca doresti fotografii pentru copii cu mustati sau palarii la noi trebuie sa vii     Cutia Fermecata
12:00-19:00     Atelier aplicare foita de aur, Mulaje, Decoupage, Bijuterii, Magneti de frigider, Pictura, Facepainting     Complex Art
12:00-19:00     Pavilion Arhitectura Parametrica Lacuste in eter 3     edukube - Pavilion Arhitectura Parametrica Lacuste in eter Cloud Factory
12:00-19:00     Atelier de lipit, Bijuterii din componente electronice si Electronica ca si arta     Liga Studentilor din Facultatea de Electronica si Telecomunicatii
12:00-19:00     Caravana cu Jocuri pentru copii si adulti     Happy Color
12:00-19:00     Expozitie foto Prin Banat     Prin Banat
12:00-19:00     Activitati Yumeiho     Terapia Yumeiho
12:00-19:00     Incursiune in lumea automotive     HELLA Romania
12:00-19:00     Mini biblioteca in aer liber, jocuri, muzica frantuzeasca, mediateca si informatii     Institutul Francez Timisoara
12:00-19:00     Semne de carte si indemnuri la citit     Cartile pe fata

Vineri:
18:00     Lectura publica     Curtea de Litere
18:00     Deschiderea oficiala a expozitiei de fotografie „Khamsa”     Khamsa - Expozitie de fotografie de Csaba Teleki
Sambata:
10:00-12:00     Introducere in fotografie     Khamsa - Expozitie de fotografie de Csaba Teleki
12:00-14:00     Teatru de papusi     Asociatia Little People
12:00-14:00     Impletim, ne-impretenim     Asociatia Look Inside
12:00-12:15     Exercitii yoga la indemana oricui, oriunde     Prakriti School of Yoga
12:00-16:00     Flori si cutiute origami; Felicitari quilling     Grupul de Suport “Violeta” al Persoanelor Diagnosticate cu Cancer la San
12:00-13:00     Joculete     BEST Timisoara
12:00-14:00     Incursiune inspre si dinspre inima     Camarila Culturala
12:00-14:00     Atelier de croitorie     Cloud Factory
12:00-19:00     Masa de scris     Curtea de Litere
12:00-19:00     Colectare hartie, PET-uri si cartuse de imprimanta     ECO CLUB Timisoara
12:00-14:00     Accesorii de purtat, Fun science, Obiecte decorative, Crafturi de toamna, Face&Bodypainting     Hazlitii
12:00-14:00     Caravana cu Jocuri - Boardgames     Incubator 107 Timisoara
12:00-14:30     “La Spectacolul Lightmark, TU esti artistul!”     Lightmark
12:00-13:00     Pictura, portret in carbune, quilling si body-painting     Penitenciarul Timisoara
12:00-15:00     Ateliere de pictat, margelit, cusut si impletit coronite din flori     Sezatoarea Urbana
12:00-13:00     Filoso-Magia     Filosofie Universitatea de Vest si Asociatia Culturala KRATIMA
12:00-14:00     Imprastie culori cu Florinakkis     Fundatia Rubin
12:00-14:00     Ateliere ludice de initiere in franceza pentru copii     Institutul Francez Timisoara
12:30-13:30     Max si Conni: atelier de germana pentru copii     Centrul Cultural German
12:30-14:30     Discutii despre fotografi si fotografii     Khamsa - Expozitie de fotografie de Csaba Teleki
13:00-13:15     Respiratia pentru echilibrarea activitatii emisferelor cerebrale     Prakriti School of Yoga
13:00-14:00     Drumul spre congruenta in relatii semnificative     Asociatia ProPsiho
13:00-14:00     Atelier de chitara clasica, chitara bas, tobe, orga     Penitenciarul Timisoara
13:00-15:00     Catan     BEST Timisoara
13:00-18:00     Prezentare si degustare de produse traditionale din zona Rosia Noua     Asociatia Domus Caritatis
13:15-14:15     Detectivii secretelor mintii     Filosofie Universitatea de Vest si Asociatia Culturala KRATIMA
13:00-14:00     Jocuri pentru prichindei     Alergotura
13:30-15:00     Ghid de supravietuire… in franceza     Institutul Francez Timisoara
13:30-15:30     Introducere in meseria de DJ, productie muzica electronica si organizare de evenimente     Playground Events
14:00-17:00     Colectionezi 5 fapte bune si pleci acasa cu un negru mititel!     Terapia Yumeiho Negri Mititei
14:00     Povesti de pe plaiuri banatene: viata in satul banatean     Prin Banat
14:00-16:00     Atelier de creatie     Asociatia Little People
14:00-15:00     Coloram mandale     Asociatia Look Inside
14:00-14:15     Salutul Soarelui     Prakriti School of Yoga
14:00-15:00     Speed friending     Asociatia ProPsiho
14:00-15:00     Atelier de Margelit     Cloud Factory
14:00-18:00     Atelier de dECOrare sacose din material textil     ECO CLUB Timisoara
14:00-15:00     Treasure Hunt cu premii     Hazlitii
14:00-16:00     Chitara     Incubator 107 Timisoara
14:00-16:00     Origami     Incubator 107 Timisoara
14:00-14:30     Atelier de televiziune     Penitenciarul Timisoara
14:00-17:00     Pictura pe sticla     Fundatia Rubin
14:00-17:00     Straturi de lumina – atelier de fotografie     Fundatia Rubin
14:00-15:30     Cinemateca     Institutul Francez Timisoara
14:30     Feeback instant     Curtea de Litere
14:30-15:00     Spune NU plaselor din plastic!     Penitenciarul Timisoara & ECO CLUB Timisoara
14:30-15:30     Laboratorul experiementelor de gandire     Filosofie Universitatea de Vest si Asociatia Culturala KRATIMA
15:00-16:00     Meditatia spontana     Asociatia Look Inside
15:00-15:15     Tehnica de relaxare profunda     Prakriti School of Yoga
15:00-16:00     Cum sa te apuci de alergat si sa nu te mai lasi     Alergotura
15:00-16:00     Jocuri pentru prichindei     Alergotura
15:00-16:30     De la obedienta la responsabilitate personala     Asociatia ProPsiho
15:00-17:00     Atelier origami     BEST Timisoara
15:00-18:00     Incursiune inspre si dinspre inima     Camarila Culturala
15:00-15:30     Tipic nemtesc: limba germana pentru adulti     Centrul Cultural German
15:00-17:00     Atelier de pictura     Cloud Factory
15:00-17:00     Jocuri la tinta, Stafeta, Jocuri de echipa     Hazlitii
15:00-17:00     Fotografii pe teren     Khamsa - Expozitie de fotografie de Csaba Teleki
15:00-17:30     “Scoala Detectivilor Lightmark: Inteligenti, Manierati si Creativi!”     Lightmark
15:00-19:00     Atelier de fabricat lumanari; Atelier de personalizat lumanari     Lumanari Decorative by Claudia Ghetu
15:00-16:00     Teatru forum cu IMPACT     Penitenciarul Timisoara
15:00-17:00     Atelier desen/pictura     Artsoma
15:00-17:00     Ateliere educatie nonformala pentru tineri     FITT
15:00-19:00     Ateliere/demonstratii breakdance     FITT
15:30-19:00     Lectii de initiere in go si partide cu cei care deja stiu sa joace     Clubul de Go “Walter Schmidt”
15:45-16:45     Gimastica mintiii     Filosofie Universitatea de Vest si Asociatia Culturala KRATIMA
16:00     Povesti de pe plaiuri banatene: viata in satul banatean     Prin Banat
16:00     Alergare 1h–1h30 min prin Padurea Verde. Intalnire la Cruce.     Alergotura
16:00-17:00     Alergare usoara in jurul Muzeului. Intalnire la Cruce.     Alergotura
16:00-19:00     Sorrytelling + Atelier de creatie     Asociatia Little People
16:00-17:00     Impreuna servim!     Asociatia Look Inside
16:00-17:00     Yoga in Daily Life     Prakriti School of Yoga
16:00-18:00     Jonglerie     Incubator 107 Timisoara
16:00-19:00     Slackline     Incubator 107 Timisoara
16:00-18:00     „Biblioteca vie”     Institutul Intercultural Timisoara
16:00-19:00     Ateliere ludice de initiere in franceza pentru copii     Institutul Francez Timisoara
16:00-19:00     Ateliere de pictat, margelit, cusut si impletit coronite din flori     Sezatoarea Urbana
16:00-18:00     Atelier de origami si japoneza     Fundatia Rubin
16:00-18:00     String Art     Fundatia Rubin
16:30     Atelier de creative writing     Curtea de Litere
16:30-18:00     Roata permisiunilor     Asociatia ProPsiho
16:30-18:30     Introducere in meseria de DJ, productie muzica electronica si organizare de evenimente     Playground Events
16:30-18:00     Ghid de supravietuire… in franceza     Institutul Francez Timisoara
17:00-18:00     Cum sa te apuci de alergat si sa nu te mai lasi     Alergotura
17:00-18:00     Jocuri pentru prichindei     Alergotura
17:00-19:00     Coloram natura     Asociatia Look Inside
17:00-19:00     Bratari si codite din ata     BEST Timisoara
17:00-17:30     Tipic nemtesc: limba germana pentru adulti     Centrul Cultural German
17:00-19:00     Papusi traditionale slavone     Cloud Factory
17:00-19:00     YOGA pentru copii     Hazlitii
17:00-18:00     Prepararea selectiei     Khamsa - Expozitie de fotografie de Csaba Teleki
17:00-18:00     Atelier de intelepciune     Filosofie Universitatea de Vest si Asociatia Culturala KRATIMA
17:00-18:00     Cinemateca     Institutul Francez Timisoara
17:30-18:30     Mini concert cu formatiile cursantilor Artsoma     Artsoma
18:00-18:15     Meditatie     Prakriti School of Yoga
18:00     Povesti de groaza     Curtea de Litere
18:00-19:00     Alergare usoara in jurul Muzeului. Intalnire la Cruce.     Alergotura
18:00-20:00     Discutii pe marginea selectiei     Khamsa - Expozitie de fotografie de Csaba Teleki
18:00-19:30     “Seara de povesti terapeutice”     Lightmark
19:00-20:00     Extragere Tombola + Premii     Hazlitii
20:00-24:00     Fotografie de concert     Khamsa - Expozitie de fotografie de Csaba Teleki
Duminica
05:00-09:00     Rasarit pe dealurile Recasului     Khamsa - Expozitie de fotografie de Csaba Teleki
12:00-12:15     Exercitii yoga la indemana oricui, oriunde     Prakriti School of Yoga
12:00     Povesti de pe plaiuri banatene: viata in satul banatean     Prin Banat
12:00-14:00     Teatru de papusi     Asociatia Little People
12:00-14:00     Recicleaza si creeaza     Asociatia Look Inside
12:00-16:00     Flori si cutiute origami; Felicitari quilling     Grupul de Suport “Violeta” al Persoanelor Diagnosticate cu Cancer la San
12:00-14:30     Jungle speed     BEST Timisoara
12:00-14:00     Incursiune inspre si dinspre inima     Camarila Culturala
12:00-14:00     Atelier de croitorie     Cloud Factory
12:00-19:00     Colectare hartie, PET-uri si cartuse de imprimanta     ECO CLUB Timisoara
12:00-19:00     Masa de scris     Curtea de Litere
12:00-14:00     Accesorii de purtat, Fun science, Obiecte decorative, Crafturi de toamna, Face&Bodypainting     Hazlitii
12:00-14:00     Origami     Incubator 107 Timisoara
12:00-13:00     Pictura, portret in carbune, quilling si body-painting     Penitenciarul Timisoara
12:00-14:30     “La Spectacolul Lightmark, TU esti artistul!”     Lightmark
12:00-15:00     Ateliere de pictat, margelit, cusut si impletit coronite din flori     Sezatoarea Urbana
12:00-13:00     Filoso-Magia     Filosofie Universitatea de Vest si Asociatia Culturala KRATIMA
12:00-14:00     Ateliere ludice de initiere in franceza pentru copii     Institutul Francez Timisoara
12:00-14:00     Imprastie culori cu Florinakkis     Fundatia Rubin
12:30-13:30     Max si Conni: atelier de germana pentru copii     Centrul Cultural German
12:30-14:00     Exercitii de validare emotionala     Asociatia ProPsiho
13:00-13:15     Respiratia pentru echilibrarea activitatii emisferelo cerebrale     Prakriti School of Yoga
13:00-15:00     Discutii, sesiune Q&A     Khamsa - Expozitie de fotografie de Csaba Teleki
13:00-14:00     Atelier de televiziune     Penitenciarul Timisoara
13:00-14:00     Jocuri pentru prichindei     Alergotura
13:30-15:00     Ghid de supravietuire… in franceza     Institutul Francez Timisoara
13:00-15:00     Cinemateca     Institutul Francez Timisoara
13:15-14:15     Laboratorul experiementelor de gandire     Filosofie Universitatea de Vest si Asociatia Culturala KRATIMA
13:30-15:30     Introducere in meseria de DJ, productie muzica electronica si organizare de evenimente     Playground Events
14:00-14:15     Salutul Soarelui     Prakriti School of Yoga
14:00     Povesti de pe plaiuri banatene: viata in satul banatean     Prin Banat
14:00-17:00     Colectionezi 5 fapte bune si pleci acasa cu un negru mititel!     Terapia Yumeiho Negri Mititei
14:00-16:00     Atelier de creatie     Asociatia Little People
14:00-15:00     Tai chi     Asociatia Look Inside
14:00-15:30     Copilul tau este competent si coopereaza!     Asociatia ProPsiho
14:00-15:00     Atelier de Margelit     Cloud Factory
14:00-18:00     Atelier de dECOrare sacose din material textil     ECO CLUB Timisoara
14:00-15:00     Treasure Hunt cu premii     Hazlitii
14:00-16:00     Chitara     Incubator 107 Timisoara
14:00-16:00     Brose din flori textile     Incubator 107 Timisoara
14:00-15:00     Spune NU plaselor din plastic!     Penitenciarul Timisoara & ECO CLUB Timisoara
14:00-17:00     Straturi de lumina-atelier de fotografie     Fundatia Rubin
14:00-16:00     Atelier de origami si japoneza     Fundatia Rubin
14:30-16:00     Atelier boluri din sfoara     BEST Timisoara
14:30-15:30     Gimastica mintii     Filosofie Universitatea de Vest si Asociatia Culturala KRATIMA
15:00-15:15     Tehnica de relaxare profunda     Prakriti School of Yoga
15:00-15:30     Tipic nemtesc: limba germana pentru adulti     Centrul Cultural German
15:00-16:00     Cum sa te apuci de alergat si sa nu te mai lasi     Alergotura
15:00-16:00     Jocuri pentru prichindei     Alergotura
15:00-16:00     Autobiografia intalnirilor interculturale     Institutul Intercultural Timisoara
15:00-16:00     Pictam tricouri cu motive aborigine     Asociatia Look Inside
15:00-18:00     Incursiune inspre si dinspre inima     Camarila Culturala
15:00-17:00     Atelier de pictura     Cloud Factory
15:00-17:00     Jocuri la tinta, Stafeta, Jocuri de echipa     Hazlitii
15:00-19:00     Atelier de fabricat lumanari; Atelier de personalizat lumanari     Lumanari Decorative by Claudia Ghetu
15:00-17:00     Fotografii pe teren     Khamsa - Expozitie de fotografie de Csaba Teleki
15:00-16:00     Atelier de arta de circ     Penitenciarul Timisoara
15:00-17:30     “Scoala Detectivilor Lightmark: Inteligenti, Manierati si Creativi!”     Lightmark
15:00-17:00     Atelier desen/pictura     Artsoma
15:00-17:00     Ateliere educatie nonformala pentru tineri     FITT
15:00-19:00     Ateliere/demonstratii breakdance     FITT
15:30-19:00     Lectii de initiere in go si partide cu cei care deja stiu sa joace     Clubul de Go “Walter Schmidt”
15:45-16:45     Atelier de intelepciune     Filosofie Universitatea de Vest si Asociatia Culturala KRATIMA
16:00-17:00     Yoga for Busy People     Prakriti School of Yoga
16:00     Povesti de pe plaiuri banatene: viata in satul banatean     Prin Banat
16:00     Alergare 1h–1h30 min prin Padurea Verde. Intalnire la Cruce.     Alergotura
16:00-17:00     Alergare usoara in jurul Muzeului. Intalnire la Cruce.     Alergotura
16:00-19:00     Sorrytelling + Atelier de creatie     Asociatia Little People
16:00-17:00     Invata sa daruiesti     Asociatia Look Inside
16:00-18:00     Laborator de voie buna - psihologie pozitiva aplicata     Asociatia ProPsiho
16:00-18:00     Atelier picturi cu frunze     BEST Timisoara
16:00-18:00     Tehnici de autoaparare     Incubator 107 Timisoara
16:00-19:00     Slackline     Incubator 107 Timisoara
16:00-19:00     Ateliere de pictat, margelit, cusut si impletit coronite din flori     Sezatoarea Urbana
16:00-18:00     String Art     Fundatia Rubin
16:00-19:00     Ateliere ludice de initiere in franceza pentru copii     Institutul Francez Timisoara
16:30-18:00     Ghid de supravietuire… in franceza     Institutul Francez Timisoara
16:30-18:30     Introducere in meseria de DJ, productie muzica electronica si organizare de evenimente     Playground Events
16:30     Atelier de creative writing in engleza     Curtea de Litere
17:00-17:30     Tipic nemtesc: limba germana pentru adulti     Centrul Cultural German
17:00-18:00     Cum sa te apuci de alergat si sa nu te mai lasi     Alergotura
17:00-18:00     Jocuri pentru prichindei     Alergotura
17:00-19:00     Colaj de ganduri bune     Asociatia Look Inside
17:00-19:00     Papusi traditionale slavone     Cloud Factory
17:00-19:00     YOGA pentru copii     Hazlitii
17:00-18:00     Prepararea selectiei     Khamsa - Expozitie de fotografie de Csaba Teleki
17:00-18:00     Detectivii secretelor mintii     Filosofie Universitatea de Vest si Asociatia Culturala KRATIMA
17:30-18:30     Mini concert cu formatiile cursantilor Artsoma     Artsoma
18:00-18:15     Meditatie     Prakriti School of Yoga
18:00-18:45     ”Antonimul venetian”     Teatrul Maghiar de Stat Csiky Gergely Timisoara*
18:00-19:00     Alergare usoara in jurul Muzeului. Intalnire la Cruce.     Alergotura
18:00-19:00     “Expozitie” BEST     BEST Timisoara
18:00     Lectura publica     Curtea de Litere
18:00-20:00     Discutii pe marginea selectiei     Khamsa - Expozitie de fotografie de Csaba Teleki
18:00-19:30     “Seara de povesti terapeutice”     Lightmark
19:00-20:00     Extragere Tombola + Premii     Hazlitii
20:00-24:00     Fotografie de concert     Khamsa - Expozitie de fotografie de Csaba Teleki

Scena 2

Vineri
23:30    Magnetic Ballerina - Andrea Miltnerova - Dans
Sambata
15:00-16:00     Initiere in artele circului - Scoala de Circ - Workshop
16:00-18:00     Bodypercussion - Stephan Pankow - Workshop
18:00-19:00     Tapinarii - Muzica
23:30     Zic - Zac - Andrea Gavriliu - Teatru-Dans
Duminica
13:00-14:00     Initiere in artele circului - Scoala de Circ - Workshop
14:00-16:00     Bodypercussion - Stephan Pankow - Workshop
16:00-19:00     Made in TM - Muzica

Casa Filmelor

Vineri
17:30     Documentar: Un film fain (r. Andrei Dascalescu/ 2012/ 45 ')
18:15     Ceau, Cinema! prezinta: La limita de jos a cerului (r.Igor Cobileanski/ 2013/80’)
Dupa concertele de la Scena Mare:     Usturoi (r. Lucian Alexandrescu/ 2014/ 90’)
Dupa proiectie:     Q&A cu scenaristul & producatorul filmului Radu Bazavan aka Groparu’
Sambata
Plaiuri de munte in Cinema
15:00     Pura vida (r. Iraburu & Molina/ Spania /2012/ 85’)
16:30     Q & A cu alpinistul Horia Colibasanu. O discutie despre cinema si Himalaya.
17:00     Art of Fredom: Himalaje (r. Marek Klosowicz /Polonia/ 201/ 71’)
18:15     Portretul uptatorului la tinerete (r. Constantin Popescu/ 2010/163’)
Dupa concertele de la Scena Mare:     Proiectie-speciala: The Epic of Everest (r. John Noel/ UK/ 1924/ 87')
Duminica
12:15     Scurtmetraje de animatie pentru copii (Suedia/ 80’)
13:00     Fotografie de calatorie (atelier cu fotograful & alpinistul Cristian Tzecu)
15:00     Play la Plai: jocuri cu Boris Gaza (Atelier 1)
16:00     Selectie scurtmetraje Filmul de Piatra
17:45     Q & A Andrei Dascalescu (regizor & fondatorul festivalului Filmul de Piatra)
18:15     Maiorul (r.Yuri Bikov/ Rusia/ 2013/ 9’)

Program Chill

Vineri

23:30     Funky Trip Video Mix by Erick Szasz & Happy Flow
Sambata
23:30     InterLooP Live Act by dj KuKy ft. Megga Dillah

 
 

Tu ce parere ai ?


 

Ti-a placut articolul?

Daca informatia ti s-a parut interesanta, distribuie link-ul si prietenilor.